Podejrzenie łamania zasad.

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Thu Apr 05, 2012 1:37 pm

będziemy tęsknić [*]
cantr się posypał
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Pies » Thu Apr 05, 2012 7:33 pm

Sasza wrote:Piesu, nie jesteś w mniejszości, przeczytaj dwa razy wątek ze zrozumieniem oraz swój post. Hehe


Racja. Nie wiem dlaczego, ale w oczach skleiły mi się posty Twój i grzejnika. Sorki za złe myśli.
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Sasza » Fri Apr 13, 2012 12:18 pm

W radio jest o zamkniętej Viali oraz Valesce - która chce jej pomóc. Gdyby nie podpisywały się, to dałbym głowę, przez charakterystyczny styl pisania, że to jedna postać.
Zauważyliście? :-)
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Leinades » Fri Apr 13, 2012 12:25 pm

Czasami jest to potrzebne... Jeśli strażnik widzi jak ktoś zabił inną swoją postać to musi chyba o tym poinformować przełożonych itd. To dla przykładu.
ImageImageImageImage
ImageImage
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Lena Katina » Fri Apr 13, 2012 12:39 pm

Myślę, że to samo dotyczy uwięzienia i prób odbicia. O ile postać tego samego gracza sama nie złapie za topór i wybije strażników, bądź nie chwyci za łom by wyłamać zamek. Zaangażowanie w odbicie innych postaci tego samego gracza nie jest chyba naruszeniem, jeśli postać była naocznym świadkiem zatrzymania i postawiła się, po zebraniu informacji wśród społeczności po stronie osadzonej postaci.
(zgodnie z zasadą 4 dni, nie chcę wnikać w szczegóły)
Last edited by Lena Katina on Fri Apr 13, 2012 5:39 pm, edited 2 times in total.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby wadko » Fri Apr 13, 2012 12:46 pm

IMHO jest, ale nie należę do PD. Szczególnie że wtedy bardzo trudno uniknąć wiedzy OOC.
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Lena Katina » Fri Apr 13, 2012 12:55 pm

Piszę właśnie notkę do PD w celu jakiejś porady by rozwiązać tą sytuację w miarę bezkonfliktowo. Przyznaję się tym samym, możecie mnie ukamieniować;)
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby marol » Fri Apr 13, 2012 1:10 pm

Lena Katina wrote: Zaangażowanie w odbicie innych postaci tego samego gracza nie jest chyba naruszeniem, jeśli postać była naocznym świadkiem zatrzymania i postawiła się, po zebraniu informacji wśród społeczności po stronie osadzonej postaci.
A czy Valeska w swoim życiu wstawiała się równie gorliwie za innymi uwięzionymi postaciami, nie będącymi jej "siostrami"? Skąd w ogóle Valeska się znalazła w tej samej osadzie, co Viala? Urodziła się tam? Ktoś ją tam wysłał? Czy może gracz tak "przypadkowo" prowadził swoją postać, że tam trafiła?
(SRVPRC)
Image
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Lena Katina » Fri Apr 13, 2012 2:10 pm

Jak już zostało napisane, czekam na odpowiedź i sugestie PD. Nie chcę roztrząsać tej sprawy na forum, by nie doszło do złamania NZ przez innych graczy mogących zasugerować się wiedzą nabytą na forum. Sprawa jest świeża i rodzi konflikty pomiędzy wieloma postaciami w grze. Poza tym odpowiedź na te pytania sama w sobie byłaby naruszeniem. I owszem, Valeska znalazła się w owej osadzie nieprzypadkowo, ale w wyniku innej historii, która nijak ma się do wątku który wywiązał się już na miejscu.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby BZR » Fri Apr 13, 2012 4:02 pm

Dlatego właśnie nie ma piratów ani innych bandytów. Precz z radiem :( :( :(
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Lena Katina » Fri Apr 13, 2012 4:50 pm

Jak dla mnie, najważniejsza zasada jest trochę zbyt sztywno traktowana. Osobiście nie mam nic przeciwko Jej łamaniu jeśli ma to wprowadzać jakieś wątki w grze poruszające całe społeczności. Obecnie wszystko siedzi na tyłku i zapycha magazyny, smutne. Jeśli naruszenie NZ (polegające na kontaktowaniu się postaci tego samego gracza a nie bezczelnym wykorzystywaniu wiedzy OOC) ma rozwinąć wątki które zaktywizują chociaż na kilka dni jedną czy dwie "śpiące" postacie to ryzyko jest warte podjęcia. Kluczem do sukcesu jest zachowanie w tym umiaru i wspomnianej w definicji NZ zasady ograniczonego zaufania. Farmienie, tworzenie klik i "mułów" jest moim zdaniem niedopuszczalne, ale co w tym złego jeśli np: jedna z moich postaci przedstawi osoby warte zaufania innej mojej postaci? Albo zaoferuje pomoc materialną drugiej postaci jeśli tamta chce rozpocząc coś na czego brak narzeka większa część społeczności (rewolucja, wojna, pucz) i jest to fabularnie umotywowane i usprawiedliwione?
Starsi gracze za pewne zauważą w tym możliwość tworzenia barwnych historii, które pozwolą na tchnięcie odrobiny życia do gry, która na dzień dzisiejszy polega na pływaniu statkami w tę i z powrotem. Nie twierdzę, że bez tego jest to niemożliwe, ale drobne moderowanie rozgrywki przez doświadczonych graczy ułatwi wdrożenie się tym nowym i uczyni grę bardziej atrakcyjną.
Przyznaję że staram się powoli wprowadzać ten eksperyment do gry (gdzieś już o tym wspomniano, że dyskusja na ten temat zakończyła się fiaskiem) i moje postacie fabularnie ze sobą współpracowały, bądź wręcz przeciwnie, nie lubią się i zbierają siły żeby poobijać się nawzajem.
Domyślam się z jak dużym wycapslockowanym NIE spotka się ten pomysł, możliwe nawet że PD raczy mnie za to zbanować, mimo wszystko uważam, że jest to warte sensownej merytorycznej dyskusji. Bo przyznam, że Nie, bo Nie, bo NZ, nie jest wystarczającym argumentem. Uważam po prostu że świat Cantr potrzebuje drobnych zmian, które nie wymagają pracy departamentów nad kodem, ale zastanowieniem się nad przymrużeniem oka przy "uzasadnionym" nagięciu NZ.

Edit: Jeszcze jedno. Podpiszę się pod każdym wnioskiem o usnięcie tej części forum. Do zgłaszania naruszenia NZ jest czarodziejski napis "kontakt z departamentami". Nie dam nikomu wiary że wiedza OOC o tym że postacie w tej samej lokacji należą do tego samego gracza nie ma wpływu na postacie, które są stronami w konflikcie, w który zaangażowane są postaci zgłoszone. A jeśli ktoś się upiera by pisać o tym na forum to proszę o poczekanie aż wszystko się rozwiąże i odczekanie 4 dni.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Greek » Fri Apr 13, 2012 5:26 pm

NIE
EDIT: NIE, bo nie.

EDIT 2: Tak, jak dla mnie to takich rzeczy nie należy zgłaszać tutaj.

EDIT 3: W Cantr nie jesteś mistrzem gry. To, że masz jakiś fajny dla innych graczy pomysł nie znaczy, że możesz sobie wziąć na jego wykonanie surowce lub wsparcie od swojej innej, nadzianej postaci. Jest to z perspektywy postaci pozbawione sensu. W ten sposób na przykład twój pirat z pogonią na ogonie mógłby podać twojej innej postaci wszystkie skradzione łupy na przechowanie "bo czemu nie, może akurat jej zaufał a ta postać ma fajny pomysł". No i oczywiście nikt z pogoni się nie domyśli, że pirat przekazał surowce nieznanemu sobie spotkanemu po raz pierwszy w życiu kolesiowi, więc trop się urywa. Kto stwierdzi, że jedno działanie jest "dobre dla rozwoju gry" a akurat przyjście trzema swoimi postaciami do jakiejś osady i utłuczenie kolesia "bo wszystkie te postacie nie lubiły ofiary" nie jest.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby wadko » Fri Apr 13, 2012 5:52 pm

Ja bym prosił tylko żeby PD zajęło się tą sprawą jak najszybciej, bo echa tego złamania NZ działają w czasie teraźniejszym bardzo mocno na fabułę.
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Lena Katina » Fri Apr 13, 2012 6:03 pm

Tak na prawdę chodzi mi tylko o to czy istnieje furtka dla PD przy rozpatrywaniu wniosków o naruszenie NZ? Wiem, że do PD zapewne nigdy się nie dostanę, ale uważam, że zajmujący się tym ludzie winni dawać możliwość, powtarzam "nagięcia" NZ, jeśli ma szansę to na stworzenie czegoś oryginalnego. Bo w Cantryjskim świecie jedyne przygody jakie czekają na nowych graczy to kopanie szmaragdów, ulepszanie dróg i praca przy kołowrotkach. Prawdziwych wyzwań w zielonym jest jak na lekarstwo. (mogę się mylić, ale moje postacie są rozproszone po niemal wszystkich wyspach i zazwyczaj siedzą w dużych miastach, a tam, przykro mi to mówić, nie dzieje się zupełnie nic). Smutną sytuację pogłębia również brak aktywności tych którzy osiągnęli już wszystko i jedynym ich zajęciem jest poklepywanie żelaznych sztabek i niechęć odgrywania "cały czas tego samego". Rozmowy w miastach sprowadzają się już głównie do:
-Dzień dobry, jestem X
-Witaj w A, na imię mi Y a to jest Z, zarządca tej osady
-Witaj Z, chciał(a)bym tu zostać, gdzie dostanę pracę?
-Praca jest w warsztacie, wypłaty są w żelazie.
X idzie do warsztatu i tam zasypia.

Zero zainteresowania, zero akcji, zero wątków. A w międzyczasie starzy mieszkańcy cmokają do siebie i miziają się podusiami. Farma cyborgów do pożygu:(

Moje postaci od powrotu do zielonego osiągnęły niecałe 30 lat, wiem, że to mało, ale w tym czasie zdążyły wkręcić się tylko w jedną oryginalną historię.
Jeśli Cantr stracił możliwość generowania jakichkolwiek wątków poza farmieniem i uganianiem się za piratami, bo wszędzie wszystko jest, to myślę że warto zastanowić się właśnie nad umożliwieniem moderacji takowych.

Chyba zacznę zasypywać PD podaniami i opisem historii, które chcę odegrać z wykorzystaniem kilku moich postaci, tak by postacie innych graczy między nimi ganiały.

Edit do postu Wadko: Rozwiązanie tego problemu w taki sposób jaki PD ma to w zwyczaju, zarżnie jedyny ciekawy wątek od tygodni w tej lokacji i z tego co mi wiadomo na tej połowie kontynentu, tak więc proszę PD o rozwagę w podejmowaniu decyzji. Dodam tylko, że jedyna zagrożona w tym konflikcie postać należy do mnie.
(proszę o wydzielenie wątku, mam przykry zwyczaj offtopiczenia)
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Sasza » Fri Apr 13, 2012 6:50 pm

Lena, w innym wątku pytałeś o zasady i właśnie to było ci tłumaczone, że nie mozna wpływać swoimi postaciami na inne postacie w żaden sposób. A także mówiliśmy o tym, że ciekawą akcje w grze można stworzyć szukając chętnych - co nie jest trudne, bo wszyscy są znudzeni, lecz pracochłonne - wiem, bo sam mnóstwo czasu poświęcałem na organizacje.
Dobrze poszukasz, to znajdziesz zresztą ciekawe wątki i ludzi do współpracy. Masz pomysły, a za mało jest takich ludzi, więc mam nadzieję, że spotkamy się w grze. ;)

PS. Marol żyje :D
A grasz?
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest