Podejrzenie łamania zasad.

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
GreenMoon
Posts: 26
Joined: Sat Oct 09, 2010 9:26 pm

Podejrzenie łamania zasad.

Postby GreenMoon » Thu Dec 09, 2010 7:25 pm

W kilku lokacjach spotykam postacie, u których zupełnie brak jakiegokolwiek odgrywania. Postacie te robią tylko jedno: pracując przy projekcie, co jakiś czas podają jego dokładny przebieg to znaczy:
xyz mówi: Stan projektu 23,4%, było 18%.
Była kiedyś mini debata na forum, czy same frazy, wypowiadane przez postacie w grze, to znaczy: "który projekt?", "pracuje przy projekcie takim a takim" nie są łamaniem zasad - co więc z takimi zagraniami?
Jedno jest pewne, wielu graczy OOC próbowało naprostować tego gracza, niestety bez skutku.
Czy ktokolwiek, cokolwiek coś z tym zrobi, czy dalej ma ten ktoś psuć grę wszystkim dookoła?
User avatar
Gin
Posts: 170
Joined: Thu Mar 02, 2006 4:20 pm
Location: Polska

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Gin » Thu Dec 09, 2010 8:01 pm

ja bym się tam nie przejmował - tacy prędzej czy później się znudzą. Jak zauważą że nie można expić* :evil:







*nie jestem pewien ale chyba tak to się mówi
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Snake » Thu Dec 09, 2010 8:54 pm

Gin wrote:*nie jestem pewien ale chyba tak to się mówi


Tak to się mówi ;) Chyba powoli się nubkowi znudziło, a może po prostu wrócił do Tibii.
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Thu Dec 09, 2010 10:00 pm

ja bym mu dał bana, ale ktoś kto nie jest socjopatą mógłby rozważyć próby naprostowania go drogą oficjalną tj ochrzanem od PD. a co do słowa "projekt" - powtarzam po raz setny, niech ktoś zmieni "projekty" na "czynności". i czy ktoś powie wtedy, że pracuje przy czynności kopania ziemniaków? niestety zdaję sobie sprawę, że to słowo jest użyte w zbyt wielu miejscach, żeby ludziom z departamentów chciało się tego wszystkiego szukać i poprawiać. i że jest tak głęboko wryte w mózgi większości graczy, że nawet sto lat po takiej zmianie większość i tak będzie go używała
cantr się posypał
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Snake » Fri Dec 10, 2010 10:35 am

in vitro... wrote:ja bym mu dał bana, ale ktoś kto nie jest socjopatą mógłby rozważyć próby naprostowania go drogą oficjalną tj ochrzanem od PD. a co do słowa "projekt" - powtarzam po raz setny, niech ktoś zmieni "projekty" na "czynności". i czy ktoś powie wtedy, że pracuje przy czynności kopania ziemniaków? niestety zdaję sobie sprawę, że to słowo jest użyte w zbyt wielu miejscach, żeby ludziom z departamentów chciało się tego wszystkiego szukać i poprawiać. i że jest tak głęboko wryte w mózgi większości graczy, że nawet sto lat po takiej zmianie większość i tak będzie go używała


ogólnie to tłumaczenia implementowane są tak, ze wystarczy zmienić jedno słowo w głównym słowniku by tłumaczenie zmieniło się wszędzie :]
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby suchy » Fri Dec 10, 2010 10:41 am

To fakt... "Projekty" w każdej chwili mógłbym zmienić na coś innego. I "Czynności" szczerze mówiąc podobają mi się bardziej.
Niemniej, więcej osób musiałoby się wypowiedzieć w tym temacie - nie chciałbym zmieniać tak istotnej rzeczy metodą partyzancką ;)
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
Gin
Posts: 170
Joined: Thu Mar 02, 2006 4:20 pm
Location: Polska

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Gin » Fri Dec 10, 2010 10:57 am

Jestem trochę za i trochę przeciw.

Za bo bardziej po polsku

ale sadzę,że skończy się to tak że często będziemy słyszeć:

To załóż czyność szycia,
Trzeba by założyć czyność kruszenia itd

A to już zupełna porażka.
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Snake » Fri Dec 10, 2010 3:57 pm

Gin wrote:ale sadzę,że skończy się to tak że często będziemy słyszeć:

To załóż czyność szycia,
Trzeba by założyć czyność kruszenia itd


Cantr to gra dla ludzi potrafiących używać języka polskiego, nikt nie będzie takich karkołomnych zdań budował.
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
User avatar
Gin
Posts: 170
Joined: Thu Mar 02, 2006 4:20 pm
Location: Polska

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Gin » Fri Dec 10, 2010 5:41 pm

Snake wrote:
Cantr to gra dla ludzi potrafiących używać języka polskiego, nikt nie będzie takich karkołomnych zdań budował.



Podziwiam Twoją wiarę w Ludzi, ale wszelkiej maści Zenki I Julki świadczą o czym wręcz przeciwnym. :D
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Fri Dec 10, 2010 7:20 pm

przecież to oczywiste, że gracze cantra ją piękni, mądrzy i pachnący.

i kochają offtopa
cantr się posypał
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby lacki2000 » Tue Dec 14, 2010 12:11 pm

Hmm no i nie wiadomo czy system sam w sobie nie wypaczy tej zmiany. Bo teraz jest że ktoś "przeciętnie pracuje przy projekcie Harvesting carrots" a jeśli będzie że "przeciętnie pracuje przy czynności Harvesting carrots" no to wolałbym pozostanie przy projekcie. Chyba że się zmieni całe zdanie na "Przeciętnie pracuje przy: Harvesting carrots"
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Waclaw I
Posts: 65
Joined: Sat May 08, 2010 2:45 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Waclaw I » Tue Dec 14, 2010 4:05 pm

Ja tam zawsze tłumaczyłem sobie, że jeśli ktoś ma założyć projekt, np kruszenia hematytu itp, to przygotowuje narzędzia, materiały...Tak samo z marchewkami, np znajduje te odpowiednie do zebrania :) Co do tych procentów, to albo jest to łamanie zasad, albo ktoś ma po prostu bardzo, hm... precyzyjną(?) postać.
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby kamil1313 » Tue Dec 14, 2010 4:26 pm

Ja też tak się starałem, np. "*rysuje plan budowy statku*". W sumie sama nazwa "projekt" na to może wskazywać, że to są plany wykonywania czynności.
tseone
Posts: 32
Joined: Sun Jun 03, 2007 11:19 am

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby tseone » Tue Dec 14, 2010 11:33 pm

Mi tam słowo projekt jak najbardziej pasuje. Jak ktoś się wypowiada że przyłącza się do projektu np wydobycia kamienia, to jest to całkiem poprawne. Bo efekt projektu jest materialny, w tym przypadku jest to kamień, a więc projekt został wykonany. Czyli nie widzę nic złego w tym, że ktoś się pyta, którym projektem ma się zająć!
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Wed Dec 15, 2010 12:20 pm

a w prawdziwym życiu mama każe ci wyrzucić śmieci, czy pracować nad projektem wyrzucania śmieci? chłopi na polu zbierają pszenicę czy pracują nad projektem zbierania pszenicy? nie wiem, może przed upadkiem komunizmu ktoś by mógł co najwyżej powiedzieć, że pracuje nad jakimś planem a nie projektem, ale dziś nikt normalny nie użyje słowa plan a tym bardziej projekt. jedyne projekty w prawdziwym świecie nad jakimi się pracuje to projekty budynków i maszyn jeśli jest się architektem lub inżynierem, albo projekty naukowe jeśli jest się badaczem. i nie oznacza to realizowania tych projektów (czyli np stawiania mostu), tylko ich tworzenia (np rysowanie planów mostu)
cantr się posypał

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest