Zarzuty, wyrzuty i tlumaczenia

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Tue Apr 11, 2006 11:10 am

czy nie wystarczy, jak te dane przesle do ciebie? nie wiem jak ty, ale ja na odpowiedzi "gory" czekam miesiacami. a czas w cantr plynie.. :-)
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Apr 11, 2006 11:16 am

Możesz wysłać do mnie, ale ja to tylko przetłumaczę i puszczę wyżej. Nie chcę i nie wolno mi tego rozpatrywać. Nie wolno, bo takie są procedury postępowania w takich sprawach, nie chcę, bo doświadczenie uczy, iż zarzuciłabyś mi później stronniczość (takie moje zdanie prywatne to jest).

Co do opóźnień - twoja poprzednia skarga trafiła na zły okres akurat, ponadto nie była już istotna dla gry, dlatego sam musiałem górę ponaglać, żeby ci odpisała.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Tue Apr 11, 2006 11:24 am

do dzis nie odpisala. nie dziw sie wiec, ze probuje zalatwiac tego typu sprawy przez forum.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Apr 11, 2006 11:32 am

Laura_ wrote:do dzis nie odpisala. nie dziw sie wiec, ze probuje zalatwiac tego typu sprawy przez forum.


Co jest bardzo malo eleganckie...
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Tue Apr 11, 2006 11:34 am

to niestety prawda. moze za to bedzie skuteczniejsze. staralam sie o wszystkich tych sprawach mowic najogolniej, jak to tylko mozliwe, na czym czesto tracila jasnosc wypowiedzi. jesli to nie zadziala, przestane zglaszac jakiekolwiek pretensje.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Apr 11, 2006 11:35 am

Lauro, ludzka pamięć i sprzęt komputerowy zawodzą. Trzeba było się przypomnieć - nick tej pani to Oasis. Ponadto ta sprawa ma inny ciężar gatunkowy i na pewno zostanie potraktowana szybciej. Tak czy inaczej przez forum nic nie załatwisz.

Ponadto zwracam uwagę, że duża część tej dyskusji mogła się odbyć via PM, gdyż jest sporo nie na temat.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Apr 11, 2006 11:36 am

Laura_ wrote:jesli to nie zadziala, przestane zglaszac jakiekolwiek pretensje.


Chyba nikt Ci nie uwierzy, ze tak zrobisz.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Postby Laura_ » Tue Apr 11, 2006 11:41 am

a dlaczego mialabym tak nie zrobic? dojde po prostu do wniosku, ze nic sie nie da zrobic i ciagniecie sprawy jest strata energii. moze i jestem uparta, ale nie zamierzam walic glowa o sciane :-)
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Apr 11, 2006 11:47 am

Taaa
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Apr 11, 2006 12:20 pm

To wyjasnienie jest do pewnego stopnia naruszeniem zasad i ujawnia informacje dotyczace fabuły - mozna więc nie czytać dalej - ponieważ jednak moje postaci sa jawne, jestem członkiem PD i ProgD - a każdy zarzut pod adresem Załogi Cantr osłabia nas wszystkich - proszę o niemoderowanie tej wypowiedzi.
















Laura_ wrote:mam pytanie do forumowiczow. jedna postac gracza dowodzi jedna osada, jego druga postac dowodzi druga. miedzy tymi dwoma osadami nastepuje ciagla wymiana statkow, surowcow, informacji, pomagajac obu tym osadom wzbogacic sie i urosnac w potege. dzieje sie to wyraznie kosztem trzeciej osady, z ktora rywalizuja pozostale dwie, a w ktorej gracz nie ma nikogo we wladzach :-) czy, mimo ze dwie te postaci w doslownym tego slowa znaczeniu nie wspolpracuja ze soba - nie podaja sobie surowcow i notek z reki do reki, a tylko przesylaja je przez innych ludzi, sa winne naruszenia NZ czy tez nie? czy liczy sie tylko czy zasada zostala FORMALNIE naruszona, czy tez bierzemy pod uwage rzeczywisty wplyw jaki jedna postac moze miec na zycie drugiej?



Pijesz do mnie, Lauro, więc odpowiem po kolei:

1. tak, byłoby to NNZ jeśli w czasie tej 'współpracy' dochodziłoby do zdarzeń wykraczających poza reguły normalnej wymiany pomiedzy osadami w jakiś sposób ze sobą związanymi - a więc np. do wymiany 1g wapienia za 100g hematytu ;) lub gdyby można było udowodnić, że postaci jednego gracza spiskują, aby osłabić trzecią osadę

2. jednak zdaje się zapomniałaś o tym, że w skład tego luźnego związku osad, o którym mówisz, wchodzą również co najmniej dwie inne, które uczestniczą w wymianie handlowej i - co ciekawe - mimo, że nie sa kierowane przez postaci tego samego gracza - znacznie radykalniej podchodza do tej 'trzeciej' - tak więc działania podejmowane przez dwie postaci jednego gracza powinny zostac szybko zrównoważone w grze

3. ponieważ ten zarzut - mimo, że żadna z moich postaci nie naruszyła NZ - wydawał mi się od pewnego czasu coraz bardziej prawdopodobny, sam podjęłem pewne kroki, by sytuację skanalizować - spoźniłaś się więc trochę...

4. z historycznego i fabularnego punktu widzenia - gdyby te dwie postaci chciały - to już dawno podporzadkowałyby sobie resztę osad - jednak nie to jest a raczej było - ich celem; banda zazdrośników, którzy nie potrafią wykorzystać możliwości próbuje jednak po raz kolejny zaszkodzic - nie wiedziec czemu dażąc POŚREDNIO do zniszczenia podstaw bytu swoich osad

5. mimo iż jest mi naprawde szkoda jednej z tych osad - prawdopodobnie bede musial moja postac stamtad usunac - wlasnie po to by nie budzic podejrzen i by uratowac calosc.

6. wymiana handlowa pomiedzy inkryminowanymi postaciami ma charakter niezalezny od nich samych - gdyz jest oczywista i konieczna - co więcej - najbardziej na niej cierpiały do tej pory właśnie te dwie osady, ponieważ biorac pod uwagę możliwe zarzuty musiałem szukać dla ich gospodarki zastepczych rozwiązań, aby nie budzić niepotrzebnych podejrzeń.

7. skoro jednak komus to przeszkadza - to o ile te bezzasadne zastrzeżenia i zarzuty zostana podtrzymane w dyskusji - rozwiążę sytuację w sposób radykalny i ostateczny - także z ciekawości, jakie będa rezultaty

* klania sie Laurze_ *

8. Bardzo dziękuje za słowa poparcia - część z Was ma rację, część nie - ale i tak jest to bardzo miłe :)


EDIT Nie zauwazylem ataku na trzecia postac - ale czy to nie do niej byly w grze zarzuty kierowane, że zdradziła ojczysta osade i w ogole o niej nie pamieta? A może to dlatego jest atakowana, ze jest jedna z najlepiej znanych w grze postaci? Aha i z tym handlem surowcami OSADY to nie tak - jak sie ta postac nie mogla doczekac na TEN surowiec, by wywiązać sie ze zobowiazan powzietych w imieniu OSADY, to poplyneła i sama wydobyla gdzie indziej - dajże spokój Lauro_ - proszę...


EDIT2 Zgłoś Lauro_ sprawe do GAC jeśli PD nie odpowiada na Twoje maile - choć ja żadnego nie widziałem. Ponieważ jednak ten donos dotyczy sytuacji, w której równiez i Twoje postaci są poważnie zamieszane, zechciej bardzo dokładnie wyjasnic powiązania pomiedzy swoimi, moimi oraz innymi postaciami, które w jakikolwiek sposób moga byc powiązane z Toba lub ze mną. To przyspieszy i ułatwi wyjasnienie sprawy. W razie potrzeby służę pomocą.
==============
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Tue Apr 11, 2006 4:00 pm

Tez jestem w to wplątany i tez dostałem wytknięcie od Marola ale nie o tym chcę napisać, bo nie uważam za właściwe poruszanie tego typu spraw na form. Oburzyło mnie coś innego. A mianowicie ten fragment postu Marola : "Pokażcie, że umiecie grać RPG - sprowokujcie jakiś konflikt między waszymi osadami, jakieś problemy czy utrudnienia" . Czy to jest oficjalne stanowisko twórców gry ? Bo ostatnio bez przerwy natykam się na postaci, które zgodnie z tym stanowiskiem postępują - kłamią , prowokują, napuszczają jednych na drugich. Moim postaciom nie odpowiada takie odgórne uatrakcyjnianie i ubarwianie gry i w związku z tym moje postaci chyba zmienią swoje postępowanie i zaczną tępic takich osobników tak jak tępi sie kłusowników i złodziei notatek
User avatar
Scorup
Posts: 282
Joined: Mon Nov 07, 2005 10:26 pm
Location: Katowice, Poland

Postby Scorup » Tue Apr 11, 2006 4:04 pm

I bardzo dobrze, tak powinno się dziać w normalnym społeczeństwie, którego Cantr jest symulatorem ;)
Avatar - Louis Royo
Image
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Apr 11, 2006 4:26 pm

nemo49 wrote:Bo ostatnio bez przerwy natykam się na postaci, które zgodnie z tym stanowiskiem postępują - kłamią , prowokują, napuszczają jednych na drugich. Moim postaciom nie odpowiada takie odgórne uatrakcyjnianie i ubarwianie gry i w związku z tym moje postaci chyba zmienią swoje postępowanie i zaczną tępic takich osobników tak jak tępi sie kłusowników i złodziei notatek


Sprawdź tylko wpierw, czy rzeczywiście postaci te spiskują, kłamią i napuszczają - czy tez sa to urojenia Twoich postaci ;) Odnoszę wrażenie, że jednak gra w Cantr jest dużo uczciwsza niż gra w życie...
==============
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Tue Apr 11, 2006 4:28 pm

Co jest normalne - odgórnie sterowane prowokacje czy tępienie nosicieli prowokacji jak karaluchy ? Bo nie do końca zrozumiałem....
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Apr 11, 2006 4:31 pm

LOL, oburzenie jakbym co najmniej namawiał do pałowania staruszek na ulicy. Nemo, chyba wszystko Ci się poplątało.
Moim postaciom nie odpowiada takie odgórne uatrakcyjnianie i ubarwianie gry i w związku z tym moje postaci chyba zmienią swoje postępowanie i zaczną tępic takich osobników tak jak tępi sie kłusowników i złodziei notatek
Twoim postaciom nie podoba się ubarwianie gry? A to one w coś grają? Poza tym ja nie namawiam cię do konfliktów z sąsiadami z bloku/miejscowości, tylko do komplikowania zdarzeń w grze - nie widzę w tym nic złego. Dość mam osad, w których jedyne co się dzieje, to zbieranie surowców, stół, zbieranie surowców, prosty piec, zbieranie surowców, budynek... Ja namawiam do swoich pomysłów, ty możesz namawiać do swoich.

I przestań się czepać - jak napiszę, że podobają mi się blondynki, to też się oburzysz "Czy takie jest stanowisko twórców gry? Dyskryminacja brunetek!". Ręce opadają...

A dla twoich postaci stworzę krainę szczęśliwości, gdzie nie będzie można atakować, a każda wypowiedź będzie moderowana na okoliczność występowania w niej zła, złośliwości itp. Będzie można tylko słodzić, gruchać i świergotać.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest