Re: Problem z cenami

Prosimy zgłaszać tu prośby o moderację do rozpatrzenia przez Departament Komunikacji (Communications Department). Tak samo jak "Ogólna pomoc", to NIE jest miejsce do prowadzenia pogawędek lub debatowania na temat próśb.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Re: Problem z cenami

Postby pipok » Fri Aug 17, 2007 5:02 pm

Że co?!? Marsie, nadgorliwie zamknąłeś temat, który w niczym nie naruszał zasad gry. Mówiliśmy w nim, jak obliczać ceny. Co jest kwestią a) wiedzy dostępnej w Wiki, b) czystej matematyki. I niczego więcej. Omawiano już tutaj, jakie są przyczyny podupadania miast, jak tego uniknąć, co robić, żeby objąć władzę, w jaki sposób piraci mogą wykorzystywać mechanikę gry, jak pływać statkami, które mogą zawijać wyłącznie do portów, jakie postaci, uważane za zaginione, nadal żyją, padało wiele innych, praktycznych wskazówek dla postaci..., ale algorytm matematyczny jest zakazany, bo "dotyczy praktycznej sfery życia w Cantrze"??? Wolne żarty.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Postby Mars » Fri Aug 17, 2007 5:47 pm

Nie odbieraj prosze zamkniecia tematu, jako osobisty atak na kogokolwiek. W zadnym wypadku nie temu ma sluzyc dbanie o dobro zasad gry.

Temat zamknalem, poniewaz juz stal sie "podstawa" do obliczania ceny wewnatrz gry. To juz jest zlamaniem zasad. Zauwaz, ze zaproponowales komus gotowa cene, na podstawie podanego wyliczenia przez siebie. Obawiam sie, ze dalsza dyskusja tam doprowadzi do kolejnych naruszen tego typu, i nie chce naprawde takich przypadkow na forum.

Wszelkie przeliczniki powinny byc omawiane w grze. Tak samo tyczy sie to rozmow na temat kursu walut w innych surowcach, jak i kursu surowcow czy przedmiotow.
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Fri Aug 17, 2007 5:59 pm

Mars wrote:Temat zamknalem, poniewaz juz stal sie "podstawa" do obliczania ceny wewnatrz gry. To juz jest zlamaniem zasad.
Logiczne myślenie, Wiki i arytmetyka są złamaniem zasad? I co jeszcze?!?

Mars wrote: Zauwaz, ze zaproponowales komus gotowa cene, na podstawie podanego wyliczenia przez siebie.
Nic podobnego. Pokazałem na przykładzie, jak można wyliczyć, ile dniówek potrzeba na otzrymanie 500 gramów liny. Nie ma w tym nic złego i w żaden sposób nie łamie to zasad gry. Co KONKRETNIE łamie zasady? Liczby z Wiki? Czy sposób obliczania łącznego czasu, jaki wynika z zasad arytmetyki? Na forum omawiane są nawet programy, które wyliczają, ile jakich surowców potrzeba na wykonanie zadanej ilości produktu. Co innego robią? Na podstawie danych z gry liczą. Tyle tylko, że gramy, a nie dni.

Mars wrote:Wszelkie przeliczniki powinny byc omawiane w grze. Tak samo tyczy sie to rozmow na temat kursu walut w innych surowcach, jak i kursu surowcow czy przedmiotow.
Nie podałem żadnego przelicznika ani kursu używanego w grze. Tylko sposób liczenia dniówek potrzebnych do wykonania określonego materiału pracy, wynikający z mechaniki!!! Potrafisz to zrozumieć? Za złamanie reguły uważasz podanie wzorów wynikających ze zdoworozsądkowego myślenia, zilustrowanych danymi z Wiki? Weź się zastanów.
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Fri Aug 17, 2007 6:25 pm

Nie potrafisz być obiektywny Mars. Po prostu korzystasz z władzy jaką dają Ci uprawnienia, jakie tutaj masz. jestem teraz pewien, że po pierwsze nie potrafisz uzasadnić swojej decyzji. Nie masz ŻĄDNEGO sensownego argumentu. Dlatego ten wątek przesunąłeś do "Próśb o moderację" (nie było żadnej prośby!). Żeby się pozbyć problemu.
Po drugie, jestem przekonany, że Twoja postać handlowała z postacią zbylona. Dlatego napisałeś, że mój list "
Temat zamknalem, poniewaz juz stal sie "podstawa" do obliczania ceny wewnatrz gry.
, dlatego zareagowałeś na podanie przeze mnie sposobu obliczeń. Z osobistych powodów.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Fri Aug 17, 2007 6:40 pm

Niestety Marsie tu zgadzam się z pipokiem to było tylko matematyczne wyliczenie, jak ktos jest słabszy z matematyki to ma poprostu wzór do wyliczenia i innych towarów z wiki można wziąć wartości do podstawienia innych wyrobów, jednak w grze cena zalezy od innych pobocznych czynników jak i od tego jak się dogadają handlujący.
Ktoś może sobie pozwolic zeby innej osobie sprzedać towar po promocyjnej cenie a inny jest gotów zapłacić podwójna cenę za kupowany towar.

P.S. Ta dyskusja nie powinna się odbywać w tym podforum jednak myślę że to była nie do końca przemyślana decyzja.
Regis
Posts: 185
Joined: Wed Jan 25, 2006 6:09 pm
Contact:

Postby Regis » Fri Aug 17, 2007 6:52 pm

I ja sie zgadzam. Nikt nie podal spisu obowiazujacych gdzies cen, a jedynie podal mechanizm, pozwalajacy mniej wiecej oszacowac wartosc produktu. Nie wykorzystal zadnej wiedzy ze swiata gry rocz tej i tak dostepnej w CantrWiki.
User avatar
Pyroman
Posts: 98
Joined: Mon Feb 12, 2007 5:57 pm

Postby Pyroman » Sat Aug 18, 2007 12:19 pm

weźcie się przestańcie kłucić ... poprostu warto by było jak by ktoś zrobił przelicznik na wikipedii ile czasu (w dniach) zajmuje wyprodukowanie dzięki urządzeniu X danej ilości towaru A w porównaniu do tego samego czasu w produkcji przez urządzenie Y towaru B i czy jest opłacalna wymiana bez wpływu innych czynników, które zależne są w grze.

Obliczanie wpływu innych czynników na forum publicznym jest naruszeniem NZ. Obliczanie wymienionych wyżej "cen" towarów nie jest naruszeniem NZ, gdyż są to informacje ogólnodostępne i są to jedynie wskazówki mające ułatwić grę.

Edit: Do posta poniżej: jak sama nazwa wskazuje "value_of_steel" a mi chodzi o wszystkie dobra
Last edited by Pyroman on Sat Aug 18, 2007 9:44 pm, edited 1 time in total.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Postby wadko » Sat Aug 18, 2007 8:40 pm

myszaq
Posts: 498
Joined: Tue Nov 08, 2005 6:48 am

Postby myszaq » Sun Aug 19, 2007 1:50 am

nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu. jezeli ktos ma przerost formy nad trescia i nie jest w stanie kompetentnie uzywac wladzy mu danej powinien sie jej zrzec. zreszta, do niektorych rzeczy trzeba dorosnac. <ironia> oczywiscie nie obrazajac nikogo. </ironia>
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Postby Mars » Sun Aug 19, 2007 9:08 am

To, ze istnieja na forum tematy w ktorych trwaja rozmowy, ktore powinny odbywac sie w grze nie oznacza, ze moga pojawiac sie kolejne takie watki. Forum jest dosc liberalne, ale tematu, w ktorym publicznie zostala zaproponowana cena przedmiotu, ktora powinna byc omawiana w grze, lecz nie poza gra, zaakceptowac nie moge, i profilaktycznie watek ten zamknalem, aby nie stal sie kolejnym miejscem rozmow wplywajacych na fabule Cantra. Tymbardziej, ze watek cel swoj spelnil, pomoc pytajacemu zostala udzielona, a temat zostal wylacznie zamkniety - nikt nie ucierpial.

Nie widze zadnego "naduzywania" oraz "osobistych korzysci", poza tym, ze reakcja moja byla szybka, stanowcza, i podyktowana duza checia dbalosci o przestrzeganie zasad w grze i poza nia. Jesli ktos ma zastrzezenia co do mojej pracy, i uzywania jej w celu osiagniecia przeze mnie korzysci, prosze zglosic to w tym miejscu. Tyle z mojej strony - wszystko co moglem powiedziec w tym temacie, juz dawno napisalem.
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Sun Aug 19, 2007 9:18 am

Mars wrote:Forum jest dosc liberalne, ale tematu, w ktorym publicznie zostala zaproponowana cena przedmiotu, ktora powinna byc omawiana w grze, lecz nie poza gra, zaakceptowac nie moge, i profilaktycznie watek ten zamknalem, aby nie stal sie kolejnym miejscem rozmow wplywajacych na fabule Cantra
Profilaktycznie to bacę za gwałt posadzili, bo narzędzie gwaltu miał przy sobie. Może warto było najpierw ze zrozumieniem przeczytać, o czym był wątek i co w nim omawiano?
zbylon wrote:Bo na przykład jak obliczyć ile można dać na przykład węgla za 500g liny ?? Jeśli ktoś ma jakiś skuteczny system obliczania to proszę o pomoc.



Mars wrote:Nie widze zadnego "naduzywania" oraz "osobistych korzysci" [...] Jesli ktos ma zastrzezenia co do mojej pracy, i uzywania jej w celu osiagniecia przeze mnie korzysci
Jak ja nie cierpię manipulacji :evil:
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Postby Sasza » Sun Aug 19, 2007 11:30 am

No tak, świat jest pełen manipulacji. Ale nie mogę się powstrzymać i dopowiem, że Mars nam serwuje dawkę śmiertelną.. ;)
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
myszaq
Posts: 498
Joined: Tue Nov 08, 2005 6:48 am

Postby myszaq » Sun Aug 19, 2007 11:51 am

nie tylko smiertelna manipulacji, ale takze calkiem spora zadecia i przesadnie dobrego mniemania o sobie.
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Sun Aug 19, 2007 11:56 am

Pax, pax, panowie szlachta!!! (zaczynam czuć się jak na dzikim zachodzie podczas linczu albo w naszym sejmie obecnej kadencji...)

Pozdrawiam.
myszaq
Posts: 498
Joined: Tue Nov 08, 2005 6:48 am

Postby myszaq » Sun Aug 19, 2007 12:16 pm

a, wlasnie, panie jestem-bardzo-oficjalny-i-zadety-dla-dobra-ogolu, powiedz mi prosze dlaczego nie zamiesciles informacji o powodzie moderacji w dziale forum management, w moderation reports? bo to, co zrobiles, to ordynarna samowolka i naduzywania uprawnien.

Return to “Prośby o moderację”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest