Pytania różne

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Pytania różne

Postby oxyquan » Wed Mar 06, 2013 11:02 pm

Właśnie, to już od dłuższego czasu. Czyżby sprawka zmian w mechanice zwierząt?
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Greek » Wed Mar 06, 2013 11:13 pm

Raczej liczba zalogowanych.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Gnar
Posts: 16
Joined: Fri Mar 15, 2013 7:22 pm
Location: Szczyrk
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Gnar » Fri Mar 15, 2013 7:41 pm

Witam, mam jedno pytanie i chociaż jestem pewien, że było już zadawane setki razy w różnych tematach, to nie zmienia to faktu, iż moje umiejętności przeszukiwania postów są raczej wątpliwe. Liczę na Waszą życzliwość :).

A mianowicie, miałem już prawie roczną przerwę od gry Cantr. Swego czasu logowałem się codziennie, by przeżywać wirtualne życie moich marionetek. Niektóre sytuacje z tej zabawy naprawdę zapadły mi w pamięć i miło jest mi je wspominać. Pamiętam nawet, że moje postacie prowadziły pamiętniki. Cantr zawsze szanowałem i do dzisiaj uważam to za najlepszy RPG'owy symulator życia. Był jednak okres, kiedy byłem zajęty zgoła innymi sprawami i mój zapał do rywalizacji w tym brutalnym świecie zgasł. Przez długi czas nie logowałem się do gry, co też poskutkowało zablokowaniem konta. Później Cantr odszedł w niepamięć, aż do dnia dzisiejszego. Nie wiem jak ani dlaczego tak nagle to na mnie spłynęło, ale poczułem tą samą ekscytację, jaką przeżywałem chyba dwa lata temu, kiedy zaczynałem z Cantr. Uznałem, że wystarczająco długo żyłem w separacji i nadeszła pora spróbowania ponownie. Wiadomo wszakże, że moje stare konto zostało zablokowane, więc tu pojawia się moje pytanie: czy jest jakaś szansa na odzyskanie go? Pewnie niektórzy spytają, dlaczego po prostu nie zrobię nowego? Ano, sentymenty, sentymenty. Tak się składa, że wciąż pamiętam mój numer ID (z racji tego, iż był wyjątkowo łatwy do zapamiętania i bardzo się do niego przywiązałem). Więc ponawiam pytanie, czy istnieje możliwość ponownego powrotu do gry na tamtym koncie, a jeśli tak, gdzie, lub do kogo musiałbym napisać.

Wybaczcie za takie beznadziejne pytanie. Jak już wspominałem, od bardzo dawna nie byłem na czasie z grą. Nie wiem, być może w międzyczasie zaszły jakieś modernizacje, które uniemożliwiają reaktywacje starych kont. Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź i jeśli zajdzie taka konieczność, liczę się z przeniesieniem mojego posta.
"Pulvis et umbra sumus"
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Greek » Fri Mar 15, 2013 8:30 pm

Witamy ponownie! :)

Skontaktuj się z supportem przez formularz na stronie głównej lub napisz mi pw podając numer konta a ożywię je.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pytania różne

Postby Mars » Fri Apr 12, 2013 9:56 am

znalazłem juź odpowiedź :) przepraszam.
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Pytania różne

Postby Buka » Fri Apr 12, 2013 10:01 am

Znalazł odp., więc moja niepotrzebna.
NDS
Steven
Posts: 3
Joined: Wed May 01, 2013 12:05 pm

Re: Pytania różne

Postby Steven » Wed May 01, 2013 12:39 pm

Gram od niedawna i spotkałem się w grze z przeliczaniem wartości przedmiotów na tzw. dniówki czyli dni pracy potrzebne do ich uzyskania. Moje pytanie brzmi: Czy gdzieś w internecie znajduje się zestawienie wartości poszczególnych surowców i przedmiotów w dniówkach? Będę wdzięczy za pomoc :)
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Pytania różne

Postby wadko » Wed May 01, 2013 1:01 pm

Nie, musisz użyć własnych zdolności matematycznych lub Excela.
Steven
Posts: 3
Joined: Wed May 01, 2013 12:05 pm

Re: Pytania różne

Postby Steven » Wed May 01, 2013 1:16 pm

Taki miałem zamiar, ale wolałem najpierw spytać czy ktoś już tego nie zrobił i nie wrzucił do sieci. Dzięki za odpowiedź.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pytania różne

Postby Mars » Wed May 01, 2013 1:26 pm

Ja kiedyś (rok, dwa lata temu) zrobiłem kilka cenników, udostępniam zatem:

cennik_UBRAN.xls
cennik_WYTOPU.xlsx

Uwaga: niektóre dane mogły się zdezaktualizować przez ten czas, ale pewnie to drobne różnice.
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Pies » Wed May 01, 2013 8:50 pm

Ja bym ze swojej strony proponował nie przejmowanie się dniówkami - tak, są ludzie którzy potrafią liczyć, ale niech głupie/naiwne postacie nagle nie objawiają się jako mistrzowie ekonomii..
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Sasza » Thu May 02, 2013 5:24 am

Wszystko masz na http://wiki.cantr.net
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Pytania różne

Postby psychowico » Mon May 06, 2013 9:17 am

Steven wrote:Gram od niedawna i spotkałem się w grze z przeliczaniem wartości przedmiotów na tzw. dniówki czyli dni pracy potrzebne do ich uzyskania. Moje pytanie brzmi: Czy gdzieś w internecie znajduje się zestawienie wartości poszczególnych surowców i przedmiotów w dniówkach? Będę wdzięczy za pomoc :)


Nie słuchaj pierdół, które ludzie bez wyobraźni lubią powtarzać. Nie ma jakiś konkretnej ceny którą da się wyliczyć za każdy towar. Przecież po niektóre materiały musisz się wybierać kawał drogi, tak, że rok podróżujesz. Przez ten czas musisz jeść, do tego nie wydobywasz, poza tym wystawiasz się na zagrożenie etc. A inne towary masz pod ręką. Wszystko zależy od tego gdzie jesteś i jakie są tam możliwości (dobre drogi, statki, stałe szlaki handlowe, czy bieda z nędzą). Te liczenie dniówek co do grosza przez różne postacie jest szkodliwe. Niektórzy nawet targować się nie chcą, bo przecież dniówka soli to 250g i koniec kropka.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pytania różne

Postby Mars » Mon May 06, 2013 9:35 am

Dokładnie. Poza tym jest różnica pomiędzy dniówką gumy i sody (surowce rzadkie, nie mówiąc o metalach szlachetnych) a dniówką kamienia czy wapienia (daleko zwykle szukać nie trzeba). Poza tym jest ważne, czy to ja poświęciłem 20 dni na dotarcie statkiem/rykszą z gumą albo sodą do kupca, czy to ten do mnie przyjechał ze swoim kamieniem. U źródła z reguły bowiem taniej.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Sasza » Mon May 06, 2013 12:15 pm

Skoro piszemy o idei,

to możesz brać też od innych i doliczyć sobie jakąkolwiek marżę, alibo jeszcze marketing w radio - ale w kwestii skali możesz też jechać na stratach, żeby zepsuć konkurencję w sprzedaży konkretnego surowca, co później sobie odbijesz (raczej w handlu z miastami).

Możesz też spytać handlarzy w grze, jak oni to liczą (być może będziesz musiał za to zapłacić, ale lepiej uwieść handlującą cantryjkę i poprosić o pomoc).

A może poczekać czy przyjdzie zdolność z czasem i liczyć na uczciwość*.

Sporo osób robi raczej w ten sposób, że jedne ich postacie liczą w lot patrząc na wiki.cantr, a inne tego samego gracza nie znają dniówek i nawet potrzeb.


---------
* - Przypomniało mi się jak pewna osoba na D*, stara handlara, sprzedawała samochód z wielką łaską i mówiła że upuściła z ceny przez znajomość - argumentując jak się okazało zawyżonym cennikiem z Vlotryan po dniówkach w żelazie 50 gram - ciekawie, bo na pierwszy rzut oka wydawało się uczciwe.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest