Pytania różne

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Gnar
Posts: 16
Joined: Fri Mar 15, 2013 7:22 pm
Location: Szczyrk
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Gnar » Thu Aug 24, 2017 6:15 pm

Miszek wrote:Dlaczemu martwe ciała są pozbawione opisu postaci?


Pewnie z przyczyn technicznych (zakładam, że martwe ciało to całkiem inny obiekt niż żywa postać). Poza tym po śmierci raczej nie wyglądamy tak jak za życia, więc kto by zmieniał opis na odpowiedni, kiedy postaci się już zemrze i będzie gnić w ziemi przez 10 lat? Zresztą, ludzie zawierają tam czasem takie detale jak: "często się uśmiecha", bądź opisują aktualną czynność fabularną "siedzi pod drzewem". Więc jak można zauważyć, również praktycznie takie opisy byłyby kłopotliwe do zachowania.
"Pulvis et umbra sumus"
Miszek
Posts: 14
Joined: Wed Jan 28, 2015 7:35 pm

Re: Pytania różne

Postby Miszek » Thu Aug 24, 2017 6:32 pm

Gnar wrote:
Miszek wrote:Dlaczemu martwe ciała są pozbawione opisu postaci?


Pewnie z przyczyn technicznych (zakładam, że martwe ciało to całkiem inny obiekt niż żywa postać). Poza tym po śmierci raczej nie wyglądamy tak jak za życia, więc kto by zmieniał opis na odpowiedni, kiedy postaci się już zemrze i będzie gnić w ziemi przez 10 lat? Zresztą, ludzie zawierają tam czasem takie detale jak: "często się uśmiecha", bądź opisują aktualną czynność fabularną "siedzi pod drzewem". Więc jak można zauważyć, również praktycznie takie opisy byłyby kłopotliwe do zachowania.


No właśnie myślałem wcześniej też o tych detalach w stylu "często się uśmiecha" (można zakładać domy strachów z takimi martwiakami) , ale raczej ludzie zrozumieliby po czasie "Hej, to tylko opis postaci, która kiedyś sobie żyła". Poza tym to byłoby pomocne w momentach kiedy spędziłeś całe cantrowe życie z jakąś postacią i nagle się orientujesz, że nie pamiętasz jak wyglądała. (trochę samolubne myślenie, bo chyba tylko ja mam takie problemy) Chciałem po prostu poznać zobaczyć jakąś odpowiedź na ten temat.
User avatar
Gnar
Posts: 16
Joined: Fri Mar 15, 2013 7:22 pm
Location: Szczyrk
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Gnar » Sat Aug 26, 2017 4:15 pm

Nawiązując jeszcze do powyższego, ja sam byłbym za jakimś formularzem do wyglądu postaci, a przynajmniej do poszczególnych części jej budowy. Np. pole "sylwetka", "cera", "włosy" itp. Wtedy opisy byłyby unormowane i mogłyby pasować nawet po śmierci. Dodać można jeszcze ewentualnie pole "szczegóły" na jakieś inne drobiazgi jak z tym uśmiechaniem się, zwyczajem poruszania się bądź sposobem noszenia ulubionej koszuli. Takie pole można by po śmierci pomijać, albo po prostu nie zwracać na nie uwagi.
"Pulvis et umbra sumus"
Miszek
Posts: 14
Joined: Wed Jan 28, 2015 7:35 pm

Re: Pytania różne

Postby Miszek » Sat Aug 26, 2017 11:35 pm

Gnar wrote:Nawiązując jeszcze do powyższego, ja sam byłbym za jakimś formularzem do wyglądu postaci, a przynajmniej do poszczególnych części jej budowy. Np. pole "sylwetka", "cera", "włosy" itp. Wtedy opisy byłyby unormowane i mogłyby pasować nawet po śmierci. Dodać można jeszcze ewentualnie pole "szczegóły" na jakieś inne drobiazgi jak z tym uśmiechaniem się, zwyczajem poruszania się bądź sposobem noszenia ulubionej koszuli. Takie pole można by po śmierci pomijać, albo po prostu nie zwracać na nie uwagi.


Jeśli by coś takiego wprowadzić, to może więcej ludzi tworzyłoby opisy, ale czy nie zabierałoby to wolności dla tych, którzy tworzą opisy dosyć złożone?
User avatar
Gnar
Posts: 16
Joined: Fri Mar 15, 2013 7:22 pm
Location: Szczyrk
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Gnar » Sun Aug 27, 2017 9:19 am

Miszek wrote:
Gnar wrote:Nawiązując jeszcze do powyższego, ja sam byłbym za jakimś formularzem do wyglądu postaci, a przynajmniej do poszczególnych części jej budowy. Np. pole "sylwetka", "cera", "włosy" itp. Wtedy opisy byłyby unormowane i mogłyby pasować nawet po śmierci. Dodać można jeszcze ewentualnie pole "szczegóły" na jakieś inne drobiazgi jak z tym uśmiechaniem się, zwyczajem poruszania się bądź sposobem noszenia ulubionej koszuli. Takie pole można by po śmierci pomijać, albo po prostu nie zwracać na nie uwagi.


Jeśli by coś takiego wprowadzić, to może więcej ludzi tworzyłoby opisy, ale czy nie zabierałoby to wolności dla tych, którzy tworzą opisy dosyć złożone?

Cóż, może i w jakiś sposób by ograniczało... ale to już dyskusja na inny temat :-)
"Pulvis et umbra sumus"
Miszek
Posts: 14
Joined: Wed Jan 28, 2015 7:35 pm

Re: Pytania różne

Postby Miszek » Mon Aug 28, 2017 2:24 pm

To ja mam kolejne pytanie. Czy siłę postaci można zwiększyć?
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Pytania różne

Postby Jones Abrahams » Mon Aug 28, 2017 3:04 pm

Tak.
Miszek
Posts: 14
Joined: Wed Jan 28, 2015 7:35 pm

Re: Pytania różne

Postby Miszek » Mon Aug 28, 2017 3:34 pm

Jones Abrahams wrote:Tak.


A w jaki sposób?
User avatar
Gnar
Posts: 16
Joined: Fri Mar 15, 2013 7:22 pm
Location: Szczyrk
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Gnar » Mon Aug 28, 2017 4:19 pm

Miszek wrote:
Jones Abrahams wrote:Tak.


A w jaki sposób?

Z tego co wiem, ćwicząc walkę ale też polując. I chyba wykonując jakieś prace fizyczne, ale nie jestem pewien.
"Pulvis et umbra sumus"
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Pytania różne

Postby Jones Abrahams » Mon Aug 28, 2017 7:13 pm

Wiele prac podnosi siłę. Np. rąbanie drewna, kopanie kamienia etc. Również walka.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pytania różne

Postby Greek » Tue Aug 29, 2017 12:50 pm

Jones Abrahams wrote:Wiele prac podnosi siłę. Np. rąbanie drewna, kopanie kamienia etc.

Nie.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Pytania różne

Postby Jones Abrahams » Tue Aug 29, 2017 5:16 pm

Greek wrote:
Jones Abrahams wrote:Wiele prac podnosi siłę. Np. rąbanie drewna, kopanie kamienia etc.

Nie.
To ciekawe, bo dałbym głowę, że kiedyś mojemu ludzikowi skoczyłą siła podczas wielodniowego rąbania drewna.
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Pytania różne

Postby witryna » Mon Sep 04, 2017 1:37 pm

Czy to normalne, że zobaczyłam komunikat "martwe ciało czterdziestoletni mężczyzna nie nadaje się do naprawy"? Bo wiecie, nie brzmi to ani trochę dobrze.
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
User avatar
Dev235
Posts: 14
Joined: Mon Jul 20, 2015 9:34 am

Re: Pytania różne

Postby Dev235 » Mon Sep 04, 2017 2:53 pm

witryna wrote:Czy to normalne, że zobaczyłam komunikat "martwe ciało czterdziestoletni mężczyzna nie nadaje się do naprawy"? Bo wiecie, nie brzmi to ani trochę dobrze.


Trzeba dbać o ciała :D..nosiłaś go przy sobie, czy co? Ja się z takim czymś nie spotkałem
User avatar
notized
Posts: 242
Joined: Wed Dec 03, 2014 12:13 pm

Re: Pytania różne

Postby notized » Mon Sep 04, 2017 5:57 pm

Dev235 wrote:
witryna wrote:Czy to normalne, że zobaczyłam komunikat "martwe ciało czterdziestoletni mężczyzna nie nadaje się do naprawy"? Bo wiecie, nie brzmi to ani trochę dobrze.


Trzeba dbać o ciała :D..nosiłaś go przy sobie, czy co? Ja się z takim czymś nie spotkałem

Na ile mi wiadomo - ciało "wysycha" i znika, po dłuższym czasie.
I'm an agent of Chaos.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest