Zatkanie maszyn.

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Zatkanie maszyn.

Postby psychowico » Fri Feb 10, 2012 6:21 pm

Niedługo postaram się zminimalizować szanse podobnych przypadków przez podłatanie tej części mechaniki.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: Zatkanie maszyn.

Postby Aravat » Fri Feb 10, 2012 6:50 pm

Przy okazji chciałbym Ci Psychowico podziękować za wszystko co do tej pory zrobiłeś dla ulepszenia tej gry. Jak będzie jakaś zorganizowana akcja to się dorzucę na jakąś skrzynkę browca dla Ciebie. Pozdrawiam ;)
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Zatkanie maszyn.

Postby in vitro... » Fri Feb 10, 2012 6:59 pm

zjadanie leków jeszcze zrozumiem, ale zapychanie maszyn to wykorzystywanie błędów gry
cantr się posypał
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Zatkanie maszyn.

Postby lacki2000 » Fri Feb 10, 2012 9:11 pm

a może by tak po prostu zrobić, że z niekompletnych projektów po 10 dniach od ich założenia włożone częściowe materiały wypadają na glebę?
I może ustawić maksymalne projekty na np. 40 dni?
Jak dla mnie zapychanie maszyn to nie jest wielkie przestępstwo bo maszyny można trzymać pod kluczem i da się to naprawić, zbierając na dany projekt surowce z całego świata. Znacznie gorzej gdy zbir założy projekty wulgarnych bądź kłamliwych znaków albo budynków - tego się niestety nie da usunąć z poziomu postaci. Zatem wypadanie materiałów z niekompletnych projektów to byłoby najlepsze rozwiązanie - bo daje możliwość uprzykrzenia życia wrogowi ale nie na wieczność.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Zatkanie maszyn.

Postby Marcia » Fri Feb 10, 2012 11:21 pm

I tutaj sie zgadzam z Lackim.
Karac powinno sie wlasnie za rzeczy, ktorych nijak w grze nie da sie naprawic. Chociazby za zakladanie projektow znakow z wulgarnymi napisami, zwrotami niepasujacymi do klimatu gry etc. Moje postacie niewiele podrozuja po swiecie, ale juz w kilku miastach widzialam takie tabliczki 'z dupy', z ktorymi nie da sie nic zrobic. A pasuja do cantra jak... sami dopasujcie ;)

Co do blokowania maszyn. Ja bym jednak uznala, ze w pewnych sytuacjach, bardzo mocno popartych fabula, jest to jak najbardziej dopuszczalne. Wiezien, ktory chce uprzykrzyc zycie piratom moze probowac zniszczyc maszyny, zaczac jakies duze prace... niech sobie koncza, skoro nie umieli upilnowac. I, jak mowil Lacki, takie projekty da sie zakonczyc. Wystarczy sciagnac odpowiednio duzo surowcow i odpracowac te cztery lata. [swoja droga, moze to byc jakims celem w grze, kiedy tak wielu narzeka na brak celow]
Nie dopuszczam jednakze sytuacji,w ktorej budzi sie jakis mlokos, z gatunku tych 'kradne mlotek i piec notatek i spieprzam na droge, niech mnie zabija', dorwie jakies surowce i zapycha maszyny czy zaklada projekty, wkladajac pare gram surowcow. To jest po prostu czysta zlosliwosc, majaca na celu jedynie uprzykrzenie gry innym, nijak nie poparta fabula. Podobnie jak robienie tysiecy kopii notatek, ktore wypadna na plac po ubiciu takiego delikwenta.
I ja bym to po prostu roznicowala. Wiem, ze w grze jest wielu naginaczy i oszustow, ktorzy beda chcieli podciagnac to pod wlasna wizje gry, ale coz... kazda sytuacje mozna tak interpretowac.



A co powiecie na taka sytuacje? [stara sytuacja z gry]
Miasto zostaje napadniete przez piratow, kogos zamordowali, kogos wciagneli na statek, ktos probuje uciec... i jeden z mieszkancow, wiedzac, ze nie maja szans, nastawia wielkie projekty we wszystkich maszynach jakie sa w miescie. Wklada surowce w maszyny, by uniemozliwic piratom kradziez. Oczywiscie spieszy sie, nie wszystko dokladnie obliczy, nie wszystkie surowce ma pod reka, wiec maszyny nie sa wypelnione w calosci, czesto costam trzeba dorzucic, by moc rozpoczac prace. I oczywiscie, odsiedziec po te cztery lata przy kazdej z nich.
Czy to tez sie kwalifikuje jako lamanie zasad i powinno byc usuniete przez pd? Czy gracze od piratow moga to zglosic i poprosic o wyciagniecie surowcow z maszyn, by moc je ukrasc?
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Zatkanie maszyn.

Postby Shadowly » Sat Feb 11, 2012 12:17 am

Zabawne jest jeszcze że te projekty które zostały ustawione na cztery lata były zapełnione w większej części... Poszło co prawda jakieś 150 kilo żelaza ^.- ale jest... Było też sporo projektów na drobne przedmioty. Jedyne co, to pracować...

Niestety ta kwestia zostaje już tylko dyskusją, ponieważ ze względu na to że była blokada konta. Postać zginęła... Mam nadzieje że troszkę uprzykrzy ta sytuacja życie piratom no i może ciut PD, by baczniej przyglądali się takim sytuacjom bądź po prostu zniwelowali takie problemy.
Image
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Zatkanie maszyn.

Postby psychowico » Sat Feb 11, 2012 6:51 am

Nie zacznie, bo nie ma powodu. Zasady są jasne. Eh, ludzie..

Czy to tez sie kwalifikuje jako lamanie zasad i powinno byc usuniete przez pd? Czy gracze od piratow moga to zglosic i poprosic o wyciagniecie surowcow z maszyn, by moc je ukrasc?

Czyż sama nie przyznasz, że to właśnie była złośliwość gracza, któremu nie podobał się rozwój fabuły? W rzeczywistym świecie nie da się tak 'zablokować' większości surowców (oczywiście coś tam da się zepsuć) i na pewno nie w trakcie ataku piratów.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Raki
Posts: 84
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:57 am

Re: Zatkanie maszyn.

Postby Raki » Sat Feb 11, 2012 8:32 am

Zgadza się, zasady to zasady. Teoretycznie wspominany "młokos" może mieć również uzasadnienie fabularne zapchania maszyn (a bo został źle potraktowany przez mieszkańców, a bo jest psychicznie chory i tak dalej). Nie dziwię się, że PD nie chce się i nie ma ochoty analizować dogłębnie sytuacji, wszak zasady które powstały w tym przypadku są jasne. Nie wolno zapychać maszyn i na tym temat powinien się kończyć.

Co innego propozycje innych rozwiązań jak te z wypadającymi surowcami z maszyn po jakimś czasie, czy może projekty wyciągania surowców wrzuconych do maszyn. To by było jakieś rozwiązanie.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Zatkanie maszyn.

Postby psychowico » Sat Feb 11, 2012 9:02 am

I jak napisałem postaram się je wdrożyć jak najszybciej. Jeśli nie będzie innych dużych problemów powinienem znaleźć na to czas w ciągu tygodnia, lub dwóch.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Re: Zatkanie maszyn.

Postby Zamia » Sat Feb 11, 2012 10:04 am

Rozumiem, że twórcy gry, programiści i wszyscy, którzy przy niej pracują mają ogromnie dużo pracy i chwała im za to. Jestem naprawdę bardzo wdzięczna, że dzięki ich wysiłkowi ja mogę mieć rozrywkę. Doceniam, chociaż pomóc w żaden sposób nie potrafię.

Co do zapychania maszyn pozostanę przy swoim zdaniu. Opisana w pierwszym poście sytuacja ma według mnie jak najbardziej uzasadnienie fabularne i /podkreślam-według mnie/ nie powinna być uznana za przejaw złośliwości gracza. Zdecydowanie powinno się takie sytuacje odróżniać od celowego uprzykrzania gry przez obudzonego właśnie dwudziestolatka.
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Zatkanie maszyn.

Postby Marcia » Sat Feb 11, 2012 11:09 am

psychowico wrote:Nie zacznie, bo nie ma powodu. Zasady są jasne. Eh, ludzie..

Czy to tez sie kwalifikuje jako lamanie zasad i powinno byc usuniete przez pd? Czy gracze od piratow moga to zglosic i poprosic o wyciagniecie surowcow z maszyn, by moc je ukrasc?

Czyż sama nie przyznasz, że to właśnie była złośliwość gracza, któremu nie podobał się rozwój fabuły? W rzeczywistym świecie nie da się tak 'zablokować' większości surowców (oczywiście coś tam da się zepsuć) i na pewno nie w trakcie ataku piratów.


Nie! Ze zlosliwoscia nie mialo to nic wspolnego! Postac po prostu chciala uchronic dorobek miasta przed kradzieza. Kto wie? Moze liczyla na to, ze kiedys tam wroci i bedzie probowac odbudowac miasto? A moze liczyla na to, ze nawet jesli ona zginie, kiedys komus innemu sie one przydadza... W realnym zyciu porownalabym to do zakopania skrzyni ze skarbem gdzies za stodolka. Tak, zeby piraci nie mogli znalezc. Oczywiscie, jak beda zawzieci i przekopia cale miasto, skarb znajda.


Ciekawe, ze teraz jestescie tak bardzo prawi i chetni do karania...
W dniu 3390 w jednym z wiekszych miast obudzil sie nowy, ktory wyraznie robil wszystko, by go zabic. Mowil nawet o tym otwarcie. Kogos uderzyl, costam ukradl, podnosil z ziemi notatki i czyscil ich zawartosc... W koncu zabral po kilkaset gram cennych surowcow. Oczywiscie zostal wrzucony do zamknietego budynku "dla ochloniecia". A tam zaczal zakladac projekty... odgrazal sie, ze jesli nie zostanie zabity, zmarnuje w ten sposob wszystkie surowce, ktore zabral. Nie bylo oczywiscie wyjscia i spelniono jego zadanie. Ale... w tymze budynku od ponad 120 dni leza rozpoczete projekty...nie wszystkie bylismy w stanie dokonczyc... tak wiec mozna sobie jeszcze zrobic berlo, kilka naszyjnikow, bransolete.... malo tego... prase do monet, a nawet rafinator korundu, bo przeciez wrzucil w niego pol kilo stali!
Sprawa oczywiscie byla zglaszana do odpowiedniego departamentu i co? I nic... ani gracz nie zostal ukarany blokada konta, ani nawet nie odzyskalismy surowcow, o ktore prosilismy.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Zatkanie maszyn.

Postby psychowico » Sat Feb 11, 2012 11:42 am

Nie znam tej sprawy Marciu i ja nie karam. Ja jestem prostym programistą bez elokwencji. Od kiedy jednak dołączyłem do ekipy i mam dostęp do informacji z supportu, widzę, że takie zgłoszenia są rozpatrywane na zasadzie blokady konta osobom to robiącym, albo porządnym ostrzeżeniu, jeśli ten ktoś nie przesadził.
Odzyskiwanie surowców to murzyńska robota i dużo z tym zachodu. Zajmujemy się tym czasem, jednak nie ma pod to gotowych mechanizmów. Ot, kolejny powód, dlaczego takie rzeczy są zakazane.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Bazia
Posts: 49
Joined: Thu Dec 29, 2011 8:50 pm
Location: Ziemia

Re: Zatkanie maszyn.

Postby Bazia » Sat Feb 11, 2012 7:41 pm

Co do zapychania maszyn pozostanę przy swoim zdaniu. Opisana w pierwszym poście sytuacja ma według mnie jak najbardziej uzasadnienie fabularne i /podkreślam-według mnie/ nie powinna być uznana za przejaw złośliwości gracza. Zdecydowanie powinno się takie sytuacje odróżniać od celowego uprzykrzania gry przez obudzonego właśnie dwudziestolatka.


Tak tak tak tak....
Ma uzasadnienie fabularne. I mam takie samo zdanie.

W rzeczywistym świecie nie da się tak 'zablokować' większości surowców (oczywiście coś tam da się zepsuć) i na pewno nie w trakcie ataku piratów.


W trakcie ataku może i nie. W czasie kiedy jest się przez nich zamkniętym - owszem.
ல I sit beside the fire and think of how the world will be when winter comes without a spring... ல
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Zatkanie maszyn.

Postby in vitro... » Sat Feb 11, 2012 11:57 pm

w grze powinien być mechanizm niszczenia surowców, ale to jest dość trudne do zaimplementowania. ale wtedy każdy inny rodzaj "wandalowania" byłby całkowicie nieuzasadniony i powinien być surowo karany
cantr się posypał
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Zatkanie maszyn.

Postby psychowico » Sun Feb 12, 2012 9:42 am

W trakcie ataku może i nie. W czasie kiedy jest się przez nich zamkniętym - owszem.

Jak sobie wyobrażasz "zniszczenie" 90kg piasku, 200kg wapienia, czy też chociaż 10kg żelaza gdy jesteś w zamknięciu?
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest