Kilka pytań uściślających zasady...

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Makary
Posts: 33
Joined: Sun May 30, 2010 6:36 am

Kilka pytań uściślających zasady...

Postby Makary » Sun May 30, 2010 6:45 am

A więc tak. Jestem nowy i prowadzę zaledwie dwie postacie, ale zauważyłem coś dziwnego. Moje postacie mają jakąś swoją historię przed dotarciem do miejsca przebudzenia? Czy to jest zgodne z regułami? Bo prawie wszystkie postacie niedługo po przebudzeni twierdziły, że mają amnezję itp. że nie pamiętają nic co działo się wcześniej co dla mnie jest dość dziwne.
Druga sprawa to opis postaci. Jak zdążyłem ustalić można w nim zawierać elementy wyglądu jak i szczegóły ubrań oraz sposób ich noszenia (czarny/rozpięte/podwinięta). Mi chodzi o to, że jak na przykład zdobędę Jeans'y to czy mogę ustalić, że te konkretne dżinsy to czarne bojówki, czy póki przedmiot "bojówki" nie pojawi się w grze mogę o takowych tylko pomarzyć?
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby Miri » Sun May 30, 2010 6:55 am

Makary wrote:Moje postacie mają jakąś swoją historię przed dotarciem do miejsca przebudzenia? Czy to jest zgodne z regułami? Bo prawie wszystkie postacie niedługo po przebudzeni twierdziły, że mają amnezję itp. że nie pamiętają nic co działo się wcześniej co dla mnie jest dość dziwne.

Nie, nie mają historii, a przynajmniej jej nie pamiętają. Postaci w Cantr po prostu pojawiają się znikąd, między jednym a drugim mrugnięciem oka :wink:

Makary wrote:Druga sprawa to opis postaci. Jak zdążyłem ustalić można w nim zawierać elementy wyglądu jak i szczegóły ubrań oraz sposób ich noszenia (czarny/rozpięte/podwinięta). Mi chodzi o to, że jak na przykład zdobędę Jeans'y to czy mogę ustalić, że te konkretne dżinsy to czarne bojówki, czy póki przedmiot "bojówki" nie pojawi się w grze mogę o takowych tylko pomarzyć?

Jeśli nie będzie to kolidować z opisem ubrania (np. jeśli twoje spodnie to rurki, a opisujesz je jako bojówki) - nie widzę przeszkód.
Konkretnie:
http://wiki.cantr.net/index.php/Skinny_jeans - nie nadają się na bojówki
http://wiki.cantr.net/index.php/Denim_trousers - na tyle ogólne, że mogą być, choć przy szyciu wartoby odegrać doszywanie dodatkowych kieszeni czy coś w tym stylu.
Makary
Posts: 33
Joined: Sun May 30, 2010 6:36 am

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby Makary » Sun May 30, 2010 7:05 am

Czyli moja postać po przebudzeniu to typowa "tabula rasa"?
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby Miri » Sun May 30, 2010 7:37 am

Ogólnie tak, ale nie do końca - ma ustalone losowo/genetycznie umiejętności :wink: Może mieć też cechy osobowości, przekonania, uprzedzenia, po prostu nie pamięta żadnych wydarzeń ze swojego poprzedniego życia.

PS: Pamiętam pewnego newspawna, który zaraz po przebudzeniu pobiegł 'w krzaki', a po powrocie z błogą miną oświadczył: "Uff, nie pamiętam kiedy ostatni raz lałem" czy jakoś tak :roll:
User avatar
Khe
Posts: 293
Joined: Sat Jul 09, 2005 6:51 pm
Location: Poland, Tychy

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby Khe » Sun May 30, 2010 9:33 am

Miri wrote:Nie, nie mają historii, a przynajmniej jej nie pamiętają. Postaci w Cantr po prostu pojawiają się znikąd, między jednym a drugim mrugnięciem oka :wink:


A ja sie nie zgodze :P Tak, pojawiaja sie, ale maja juz dwadzieescia lat, wiec jesli ktos chce miec jakas przeszlosc, to nie widze problemu. Oczywiscie postac, ktora na przyklad jest synem wielkiego wladcy, juz w wieku 7 lat podnoszaca wielkie ciezary i wygrywajaca bojki ze starszymi, i tak wielkiej urody, ze zawsze wszystkie dziewczyny sie w nim podkochiwaly... no to juz z leksza przesada by byla ;) Jak ktos wymysli sobie cos normalnego, co w zaden sposob nie naruszy zasad probujac innym cos narzucic, a co pomaga na przyklad wyjasnic jego zachowanie, to czemu nie. Mnie na przyklad smieszy stwierdzenie dwudziestolatka "wlasnie sie urodzilem", ktore nie raz widzialem. Sam wymyslilem cos dla 2 ze swoich postaci, zanim je jeszcze stworzylem. To byly postacie, na ktore mialem konkretny pomysl i to pomagalo mi sie w nie wczuc, a przy okazji mogly cos tam komus opowiedziec jesli sie zainteresowal dlaczego postepuja tak a nie inaczej. To, ze postac ma jakas przeszlosc nie oznacza, ze musi zameczac ciagle wszystkich opowiesciami. Mozna tak, jak to jest jakas gadula czy upierdliwa postac ;), ale mozna tez tylko raz opowiedziec czesc z tej historii, albo i nic nie mowic, zostawic to tylko dla siebie.
I zeby nie bylo - nie zmuszam nikogo do wymyslania czegokolwiek :P, jak ktos woli miec amnezje, to jego sprawa :P ;)
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby cald dashew » Tue Jun 01, 2010 5:59 pm

Tak, ale to głupie wymyślać historie swojej postaci, powiedzmy że pochodzi z jakiegoś królestwa fikcyjnego, którego wiadomo że w Cantr nigdy nie było (np. książę Sugryd czy jakoś tak :D) . Taka postać brana jest chyba za bajkopisarza. Z drugiej zaś strony jak się powie że się dorastało np. we Vlotryan to po 1. to łamanie reguł bo Twoja postać nie ma prawa po przebudzeniu wiedzieć o Vlotryan a po drugie jest to też zakłamanie ponieważ nikt tego nie potwierdzi.
Myślę że sprawę przeszłości sprzed 20stki u postaci w Cantrze lepiej zostawić dla siebie.
Image
Image
Image
User avatar
G.Smok
Posts: 98
Joined: Fri Feb 12, 2010 3:08 pm

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby G.Smok » Wed Jun 02, 2010 3:04 pm

No to zostaje wersja wielkiego czarodzieja z innego wymiaru, pokonanego przez czarnoksiężnika i wrzuconego tutaj...

Jakoś ludzie sobie radzą, z pisaniem przeszłości postaci, bez wymieniania konkretnych miejsc.
A nawet jeśli, to kto zabroni twojej postaci twierdzić, że przypłyneła z ukrytego na drugiej stronie planety // sześcianu czy czegoś takiego
kontynentu na tratwie :D
ImageImage<---"One potrzebują 200 gram jedzenia dziennie! Pomóż!"

http://www.pajacyk.pl/
1-kliknięcie 1 obiad dla biednego dziecka
warto

89% graczy uważa,że grafika jest najważniejsza,wklej to do podpisu jeśli należysz do pozostałych 11%.
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby witia1 » Thu Jun 03, 2010 8:36 pm

W tym względzie jestem raczej zwolennikiem pewnych modyfikacji genetycznych:
a) "Rodzi" się po 20 latach nie 9 miesiącach ( czyli faktycznie nie ma żadnych wspomnień )
b) wykazuje zdolność do pamięci genetycznej jeśli chodzi o umiejętności potrzebne do przetrwania w zielonym
c) nie potrzebuje rodziców

I tego się trzymam tworząc postacie.
Rest In Pieces.
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby A.L.M.E.R » Fri Jun 04, 2010 5:36 am

witia1 wrote:W tym względzie jestem raczej zwolennikiem pewnych modyfikacji genetycznych:
a) "Rodzi" się po 20 latach nie 9 miesiącach ( czyli faktycznie nie ma żadnych wspomnień )
b) wykazuje zdolność do pamięci genetycznej jeśli chodzi o umiejętności potrzebne do przetrwania w zielonym
c) nie potrzebuje rodziców

I tego się trzymam tworząc postacie.


Czyli rodzi się

a. w kokonie i po 20 latach z niego wychodzi, czy

b. siedzial 20 lat w "brzuchu matki"



Dla mnie takie coś w stylu ot, wyrósł sobie z trawy nowy Cantryjczyk jest co najmniej glupie. Co nie zmaczy ze jestem za modelem rodzinnym jak w fto. chyba ze 20 lat cantryjskich to nasze 9 miesiecy.
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby witia1 » Fri Jun 04, 2010 7:49 am

Bocian przyniósł tylko 20 lat drogi szukał :P
Rest In Pieces.
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby A.L.M.E.R » Fri Jun 04, 2010 8:35 am

Amen
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
User avatar
Smith
Posts: 174
Joined: Mon Apr 03, 2006 1:59 pm

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby Smith » Fri Jun 04, 2010 8:39 am

A.L.M.E.R wrote:Dla mnie takie coś w stylu ot, wyrósł sobie z trawy nowy Cantryjczyk jest co najmniej glupie.


Może i głupie, ale pamiętajmy o jednej rzeczy. To tylko gra a nie realne życie. A w grach wszystko jest możliwe, np. to że pojawia się znikąd postać mająca 20 lat i posiadająca jakieś umiejętności.
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby A.L.M.E.R » Fri Jun 04, 2010 8:51 am

Wszyscy o niej pamiętamy :). Kiedyś moja postać odgrywała, że przed przebudzeniem rozbił się jej statek, i nie wiedziała gdzie jest (byla to plaza) niestety szybko została uznana za wariata i zamknięta dożywotnio. Więc jest to takie, "przebudzasz sie i masz nic nie pamietac" trochę to niedorzeczne. pomimo że to tylko gra.
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
Waclaw I
Posts: 65
Joined: Sat May 08, 2010 2:45 pm

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby Waclaw I » Fri Jun 04, 2010 8:55 am

Pamiętam, kiedy jeden nowy powiedział, że przelatywał z ojcem balonem, no i chyba z niego wypadł, bo się ocknął na ziemi :wink:
Pomysł był dobry, ale niestety realia Cantra na takie historyjki nie pozwalają.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Kilka pytań uściślających zasady...

Postby B.M.T. » Fri Jun 04, 2010 9:36 am

Matrix

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest