problemy z grą i wiki

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby Miri » Wed Jun 02, 2010 12:11 pm

Zamia wrote:
Ogólna pomoc

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Amen. A już na pewno Prosimy nie obrzucać się flejmem natury prywatnej, od tego jest PM (jeśli naprawdę musicie)

Pytanie nie powinno brzmieć - "czy Cantr upada?", ale "czy chcemy, żeby upadł".
Wiecie jak działa samosprawdzająca się przepowiednia? Ktoś narzeka, że Cantr upada -> więcej ludzi się zniechęca -> więcej śpiochów -> więcej narzekań -> więcej zniechęcenia...
Dużo śpiochów? 99% z nich będzie się tłumaczyć, że śpią, bo wokół nich nic się nie dzieje... :P A co ma się dziać, jak wszyscy śpią?
Problemy techniczne? Zdarza się. Takie są uroki gry, gdzie personel robi co może i kiedy może, bo chce. Tak właśnie działa Cantr.
Trudności, jakie były ostatnio, to nie było nic aż tak poważnego. Ot, zdarza się, i dało się nie za trudno i czasochłonnie naprawić. Teraz jest inaczej.

Fieger wrote:hmm..przynajmniej będę mieć czas żeby się do sesji pouczyć :P

O, właściwe podejscie! :D
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby robin_waw » Wed Jun 02, 2010 3:12 pm

Najnowsza informacja od Douga R.

Do tych którzy stracili postacie. Jeżeli nie uda się odzyskać tych danych z kopii zapasowej.
Proszeni są o zrobienie najdokładniejszej listy jak się da.
Listę postaci, umiejętności i rzeczy które posiadały i przesłanie jej do departamentów.
Tylko nie wysyłajcie tego teraz, teraz zróbcie listę póki jeszcze dobrze pamiętacie.
Jeżeli będzie to konieczne departamenty będą się z wami kontaktować.
User avatar
G.Smok
Posts: 98
Joined: Fri Feb 12, 2010 3:08 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby G.Smok » Wed Jun 02, 2010 3:15 pm

Jest to wyjątkowo czarny scenariusz.
Jest to prawie pewne, że wiele osób będzie oszukiwać.

I tak, nowoprzebudzona postać będzie miała wszystkie przydatne w okolicy umiejętności na max, nie mówiąc już o magicznej kuszy, toporze bojowym i tarczy.

Trzeba jeszcze liczyć na donosicielstwo innych graczy.
ImageImage<---"One potrzebują 200 gram jedzenia dziennie! Pomóż!"

http://www.pajacyk.pl/
1-kliknięcie 1 obiad dla biednego dziecka
warto

89% graczy uważa,że grafika jest najważniejsza,wklej to do podpisu jeśli należysz do pozostałych 11%.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby robin_waw » Wed Jun 02, 2010 3:24 pm

G.Smok wrote:Jest to wyjątkowo czarny scenariusz.
Jest to prawie pewne, że wiele osób będzie oszukiwać.

I tak, nowoprzebudzona postać będzie miała wszystkie przydatne w okolicy umiejętności na max, nie mówiąc już o magicznej kuszy, toporze bojowym i tarczy.

Trzeba jeszcze liczyć na donosicielstwo innych graczy.


To nie jest temat na dyskusję o czym było już wcześniej pisane.
Rozumiem że ty byś starał się oszukiwać, skoro innych o to posądzasz.

Zapewne jeżeli już miało by dojść do tego, to ludzie z departamentów po pierwsze będą z pokrzywdzonym graczem się kontaktować.
Po drugie mają logi i inne narzędzia dzięki którym pewne rzeczy mogą zweryfikować.
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby Miri » Wed Jun 02, 2010 3:29 pm

Małe sprostowanie.
Nie chodzi o to, że może się nie dać odtworzyć gry z kopii zapasowej, ale o to, że może rollback, ze wszystkimi swoimi nieprzyjemnymi konsekwencjami, nie będzie konieczny. Jest możliwość usunięcia tylko śmierci postaci i wskrzeszenie ich - niestety będą one miały całkowitą amnezję, a wszystko, co miały przy sobie, jest na ziemi. Lista przedmiotów ma posłużyć do ewentualnego powkładania rzeczy z powrotem do ekwipunków.
Takie rozwiązanie chyba zaproponowała Seko, ale Dougowi nie za bardzo ono na rękę - za dużo postaci stracił :P
viewtopic.php?f=1&t=18613&start=325
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby Miri » Wed Jun 02, 2010 4:05 pm

Doug R. wrote:Apparently, the hacker is now using support@cantr.net to fish for player passwords. The emails claim to be from me. Do not reply to these emails!

Wygląda na to, że haker używa teraz maila support@cantr.net do wyłudzania haseł graczy. Mail twierdzi, że jest ode mnie. NIE ODPOWIADAJCIE NA TE MAILE!
_______________________

Trwają prace nad oszacowaniem strat w 'ludziach'. Na razie wygląda na to, że oberwała tylko angielska strefa.
Jeśli ktoś z polskich graczy stracił w wyniku tego incydentu jakąś postać, proszę o PM z listą stref językowych. Może być też miasto, ale jak uważacie
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Re: problemy z grą i wiki

Postby Fieger » Wed Jun 02, 2010 4:31 pm

Zaraz....czyli jeśli nie dostałem z Cantra maili, że jakaś moja postać umarła to znaczy, że moi wszyscy bandyci, piraci, zbójnicy, najemnicy, strażnicy i innego rodzaju "mendy" żyją? :twisted:
I have a cunning plan...
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby Miri » Wed Jun 02, 2010 4:40 pm

Dokładnie :)
Wszyscy, których postaci poginęły, dostali raporty. Jeśli nie dostaliście - powinno być ok :wink:

Wygląda na to, że haker uśmiercał konkretne postaci wedle własnego lubię-nie lubię. Np. w Dory' padły co najmniej 22 postaci tylko na głównym placu. W okolicach też się chyba śmierci zdarzały, ale mniej na lokację.
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Re: problemy z grą i wiki

Postby Fieger » Wed Jun 02, 2010 4:45 pm

Jupi. Jakbym miał zbierać całą bibliotekę jaką nosi kilka moich postaci to by mi to zajęło jakieś półtora dnia :P
I have a cunning plan...
Makary
Posts: 33
Joined: Sun May 30, 2010 6:36 am

Re: problemy z grą i wiki

Postby Makary » Wed Jun 02, 2010 4:49 pm

Fiiu... Czyli moje nowe charakterki żyją...
I jeszcze jedno pytanie, jaka jest szansa, że jeśli stworzyłem postać na trzy dni przed awarią, to stracę ją poprzez jakieś cofnięcie czasu czy cuś?
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby Miri » Wed Jun 02, 2010 4:56 pm

Backupy robione są codziennie, więc największy rollback nie powinien być dłuższy niż 1 dzień.
AUTO
Posts: 755
Joined: Mon Feb 06, 2006 9:19 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby AUTO » Wed Jun 02, 2010 5:57 pm

Mnie się wydaje, że polscy gracze tym razem zostali oszczędzeni ;)
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: problemy z grą i wiki

Postby Sopel_1 » Wed Jun 02, 2010 6:08 pm

Tym razem tak :)
Moje postacie żyją.
Całe szczęście ;)
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: problemy z grą i wiki

Postby Laura_ » Wed Jun 02, 2010 6:33 pm

moje tyż :)
ale jak gra bedzie zamknieta do 18go, to ja zejde 8)
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: problemy z grą i wiki

Postby cald dashew » Wed Jun 02, 2010 6:42 pm

Sopel_1 wrote:Tym razem tak :)
Moje postacie żyją.
Całe szczęście ;)


Ja się nadal nie mogę zalogować.
Image
Image
Image

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest