Dostep do zapisanych notatek

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Dostep do zapisanych notatek

Postby Echo » Sat Jun 13, 2009 2:45 am

Otóż, teraz, po kilku latach gry, przyszło mi do głowy, że mogłam zapisywać gdzieś u siebie...
( I tu jest pod górkę. ;)
Nie linki, tylko to, co wyświetla się już po załadowaniu pliku.)
...linki do wklejanych obiektów (znaczy do plików z kompa), ale tego nie robiłam :( Czy kolejne linkowanie powoduje obciążenie serwera? Czy powstaje nowy zapis? A może tak ktoś nas by tutaj poinstruował, co zrobić, żeby oszczędzić serwer..?

Nie jestem programistą, ani informatykiem, więc proszę mnie nie karcić za niewiedzę. :oops:

teraz pewniej jest jasniej :wink: a jest, bo juz slonko wzlazlo 8)


ale wiecie, o co mi chodzi? :roll:
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sat Jun 13, 2009 10:18 am

Z tego co zrozumiałem po kilkunastu minutach roztrząsania treści twojego posta a jest tego niewiele (co udało mi się zrozumieć) to tak,zajmuje miejsce na serwerze,raczej w żaden inny sposób nie obciąża go.
A co można zrobić żeby nie zajmować?
Znaleźć stary zapis,jeśli był nieedytowalny to może przetrząśnięcie śmietników i innych kopert w okolicy gdzie ostatnio widziałaś notatkę coś da...
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Sat Jun 13, 2009 12:20 pm

Ludzie, nie róbmy grochu z kapustą, bo już się nic zrozumieć nie da. :?

Spróbuję powiedzieć, co ja (z trudem) zrozumiałem, i udzielić odpowiedzi:

Echo tworzyła w grze notatki, umieszczając w nich (a więc na serwerze Cantra) obrazki, czyli pliki z własnego komputera.
Chce zrobić nowe notatki z użyciem tych samych (niektórych) obrazków.

Pytanie:
Czy ponowne umieszczenie plików na serwerze stanowi w ogóle poważny problem?
Moim zdaniem niewielki. Zajmie trochę miejsca. Ile trochę? Jeden obrazek max 100kB (takie jest ograniczenie narzędzia kopiującego obrazki), więc tyle co nic. Przy dziesięciu obrazkach nie warto zawracać sobie głowy, przy stu, owszem, choć bardziej z powodu konieczności wykonania stu uploadów, niż z powodu 10MB miejsca... Pracy serwera to raczej w żaden sposób spowolnić nie może.

Gdyby jednak z braku lepszego zajęcia (chwilowo "Cantr is not..." :P ) bardzo chcieć roztrząsać zagadnienie akademicko, to proszę bardzo:

Obecnie Echo, jak zrozumiałem:

albo 1. ma te stare notatki, tylko nie ma już na swoim dysku obrazków (plików)
albo 2. ma te pliki, ale nie ma starych notatek
albo 3. nie ma ani plików, ani notatek
albo 4. ma i notatki, i pliki, tylko nie wie, jak najlepiej postąpić, żeby nie zapychać niepotrzebnie serwera.

Odp. 1.

Należy wyświetlić w przeglądarce notatkę w grze. Jeżeli jest edytowalna, to przeczytać zawarte w niej linki do obrazków i użyć ich w nowej notatce. Jeżeli jest nieedytowalna, to z poleceń przeglądarki wybrać "wyświetl źródło strony" - w treści HTML odszukać te linki. Możemy porozmawiać o szczegółach, jak nieinformatyczna osoba może je najłatwiej znaleźć i rozpoznać.

Odp.2.
Jeżeli nie da się nigdzie znaleźć starych notatek, to raczej nie ma skąd wziąć adresów do umieszczonych wcześniej na serwerze obrazków. Pozostaje wczytać je jeszcze raz na nowo, i tym razem treść cantryjskiej notatki zapisać sobie na swoim dysku komputera, np w pliku txt windowsowego Notatnika.

Odp. 3.
Jeszcze raz przeszukać dobrze śmietniki u swoich postaci, albo odbyć długą podróż po świecie Cantra, by rzeczoną notatkę odnaleźć. W ostateczności dać ogłoszenie ooc na forum "szukam obrazków z notatki o tytule..." i po skontaktowaniu się przez PM z graczem, który ma takową, poprosić go o wydłubanie z notatki i przepisanie (przeklejenie) w PM linków do szukanych obrazków. Metoda mało skuteczna merytorycznie, ale jakże ożywi komunikację i/lub korespondencję. :twisted:
Nie wiem, czy takie działanie nie zostałoby odebrane jako NNZ. Pewnie by zostało odebrane. Zależy, co to za notatka i kto jest autorem. :P

Odp. 4.
Jak w punkcie 1. Nie wrzucać na nowo obrazków na serwer, tylko wydłubać z notatek linki do tych obrazków już raz wrzuconych.

Jednakowoż, jeżeli źle zrozumiałem treść posta Drogiej E., to przepraszam za offtop, ale się akurat nudziłem.
[*]...
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Postby Echo » Mon Jun 15, 2009 6:52 pm

Oficjalnie przyznaję, że obydwaj zrozumieliście mnie bardzo dobrze. Za wyjaśnienie dziękuję. :)

I proooszę, może uda Wam się znów mi pomóc... :roll: (patrz wątek 'nie mogę się zalogować' )
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Tue Jun 16, 2009 5:04 pm

Chyba nie trzeba bawić się w wyświetlanie źródła, wystarczy prawoklik na notatce i wyświetlić właściwości obrazka.
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest