Blad w raportach

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

parasit
Posts: 11
Joined: Fri Mar 07, 2008 3:00 pm

Blad w raportach

Postby parasit » Thu Mar 13, 2008 1:51 pm

Witam
Trochę wkurza mnie forma raportów przesyłanych mailem (same raporty uważam za bardzo przydatne), napisałem sobie stosunkowo prosty programik do konwertowania. Program oprócz podziału raportu na osobne pliki dla każdej postaci i odwrotnego sortowania (najstarsze na górze), ma za zadanie konwersje "znaków specjalnych" na normalne pliterki.
I tu pojawił się problem, w raportach raz występują poprawne "tagi" tj. "ó" a czasami bez ";" na końcu.
Raport wrote:2194-1: Używając kościana pałka, umiej&#281tnie zabijasz skarabeusza.

Podejrzewam że między innymi dlatego w poczcie raporty wyglądaja jak psu z gardła wyjęte. Mnie to niewiele przeszkadza, po prostu zrobię drugą tabele konwersji i tyle, ale myśle że warto by to poprawić.

P.S. Jeśli ktoś byłby zainteresowany programikiem, zapraszam na priv. Ew jak będzie duże zainteresowanie wystawię go gdzieś na stronie. Program jest napisany w javie, więc powinien działać na większości współczesnych systemów operacyjnych.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Thu Mar 13, 2008 1:57 pm

Może zanim założysz wątek poszukaj, na forum jest wyszukiwarka

http://www.cantr.net/forum/viewtopic.ph ... ht=raporty

tu masz jeden wątek na ten temat a było ich kilka.
parasit
Posts: 11
Joined: Fri Mar 07, 2008 3:00 pm

Postby parasit » Thu Mar 13, 2008 2:03 pm

robin_waw wrote:Może zanim założysz wątek poszukaj, na forum jest wyszukiwarka
tu masz jeden wątek na ten temat a było ich kilka.

Szukałem, natomiast w żadnym nie znalazłem tego że jest błąd w znaczkach tj. brak średnika na końcu znaków specjalnych. A to głównie o tym jest mój post.
Wydaje mi się że gdyby ktoś to wcześniej zauważył już by to zostało poprawione, bo jest to drobiazg, a uciął by te wszystkie dyskusje których kazałeś mi szukać.
Milo
Posts: 736
Joined: Fri Feb 03, 2006 11:24 pm

Postby Milo » Thu Mar 13, 2008 2:16 pm

Założyłeś już jeden wątek o raportach. Po co tu zaczynasz następny zamiast kontynuować tamten?
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Thu Mar 13, 2008 2:29 pm

Dajcie spokoj chłopak chciał dobrze... Jak możesz zuć mi na poczte ten programik.
?
parasit
Posts: 11
Joined: Fri Mar 07, 2008 3:00 pm

Postby parasit » Thu Mar 13, 2008 2:55 pm

Milo wrote:Założyłeś już jeden wątek o raportach. Po co tu zaczynasz następny zamiast kontynuować tamten?


Bo ten jest o czym innym. Tamten temat uważam za zamknięty, dowiedziałem się wszystkiego i jestem wdzięczny. Wynikiem tamtej wiedzy jest właśnie powstający programik.
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Re: Blad w raportach

Postby Luke » Fri Mar 14, 2008 6:50 am

parasit wrote:Trochę wkurza mnie forma raportów przesyłanych mailem
(...)
w raportach raz występują poprawne "tagi" tj. "ó" a czasami bez ";" na końcu.
(...)
Podejrzewam że między innymi dlatego w poczcie raporty wyglądaja jak psu z gardła wyjęte. Mnie to niewiele przeszkadza, po prostu zrobię drugą tabele konwersji i tyle, ale myśle że warto by to poprawić.
A ja myślę, że warto poprawić ustawienia swojego konta w Cantr, ewentualnie przejrzeć konfigurację programu pocztowego.

Raporty przychodzą w stanie idealnym pod względem kodowania.
Wystarczy w ustawieniach profilu w Cantr wybrać:
Email turn report format: HTML
Wtedy po ściągnięciu ich programem pocztowym czytamy w nagłówku:
Content-type: text/html ; encoding=utf-8

Teraz chyba wszystko jasne. Cantr wysyła nam wiadomości w formacie HTML, kodując znaki w UTF-8.
Nie trzeba żadnych programów do konwersji znaków i znikają kłopoty ze średnikiem.
Pozdrawiam.
[*]...
parasit
Posts: 11
Joined: Fri Mar 07, 2008 3:00 pm

Re: Blad w raportach

Postby parasit » Fri Mar 14, 2008 10:15 am

Luke wrote:A ja myślę, że warto poprawić ustawienia swojego konta w Cantr, ewentualnie przejrzeć konfigurację programu pocztowego.

Raporty przychodzą w stanie idealnym pod względem kodowania.

Nie wiem czy piszę niewyraźnie czy jak... Przedstawiłem kawałek wycięty ze źródła emaila, i tam tych średników BRAKOWAŁO, tj 4x był a raz nie. Tam gdzie były program pocztowy (zarówno Opera pod windowsem, Mail.app pod MacOsX, jak i Mutt pod FreeBSD) wyświetlały poprawnie, ale tam gdzie BYŁY średniki.
Luke wrote:Wystarczy w ustawieniach profilu w Cantr wybrać:
Email turn report format: HTML
Wtedy po ściągnięciu ich programem pocztowym czytamy w nagłówku:
Content-type: text/html ; encoding=utf-8

Teraz chyba wszystko jasne. Cantr wysyła nam wiadomości w formacie HTML, kodując znaki w UTF-8.
Nie trzeba żadnych programów do konwersji znaków i znikają kłopoty ze średnikiem.
Pozdrawiam.

Dziękuję, ale nie chcę dostawać HTML`i. Między innymi dlatego że mój programik oprócz poprawiania zwalonych średników robi jeszcze inne rzeczy, np dzieli raporty na osobne pliki dla każdej z postaci czy filtruje wpisy a tu by mi HTML tylko przeszkadzał.

Pozdrawiam również.
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Re: Blad w raportach

Postby pipok » Fri Mar 14, 2008 10:20 am

Luke wrote:Raporty przychodzą w stanie idealnym pod względem kodowania.
Nic podobnego. Co najwyżej Twój czytnik usiłuje najlepiej jak potrafi poradzić sobie z błędnie kodowanymi listami.
Luke wrote:Teraz chyba wszystko jasne. Cantr wysyła nam wiadomości w formacie HTML, kodując znaki w UTF-8.
Nieprawda. Raporty z Cantru mają zadeklarowane w nagłówku kodowanie UTF-8. Zadeklarowane, ale treść tych listów wcale nie jest w takim kodowaniu. Tekst wiadomości, dla polskojęzycznych postaci, to mieszanka ISO-8859-2 (jak na stronach gry) oraz encji HTML-owych, które miejscami faktycznie cierpią na brak średnika.

Przeczytaj sobie tę rozmowę:
http://www.cantr.net/forum/viewtopic.ph ... c&start=15
a szczególnie przedostatni list na stronie, wyjaśnienia marola, skąd się, historycznie, wzięło, że źle i dlaczego raczej nie ma szans na naprawienie.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest