Pytanko

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Thu Jun 21, 2007 11:22 am

Eresan wrote:Znalazłem w angielskiej wiki coś takiego: Extended range repeater ale nie ma do tego żadnego opisu. Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest i jak to działa?
"Przekaźnik radiowy rozbudowany". Zobacz na Wiki hasło "Elektronika", tam jest opis działania przekaźników.
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Thu Jun 21, 2007 11:53 am

Krótko mówiąc mając w osadzie nadajnik, stawiam w innym mieście na granicy zasięgu taki transmiter i mam dwukrotnie dalszy zasięg?

Czy jeśli są trzy miasta, z których jedno, środkowe, słyszy oba pozostałe, a skrajne słyszą tylko to środkowe, to wystarczy w środkowym wystawić transmiter i wszyscy będą wszystkich słyszeć? Byłoby wspaniale :)

Pozdrawiam.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Jun 21, 2007 12:04 pm

Eresan wrote:Czy jeśli są trzy miasta, z których jedno, środkowe, słyszy oba pozostałe, a skrajne słyszą tylko to środkowe, to wystarczy w środkowym wystawić transmiter i wszyscy będą wszystkich słyszeć? Byłoby wspaniale :)
Tak, przy założeniu, że moc transmitera >= moc nadajnika.
(SRVPRC)
Image
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Thu Jun 21, 2007 12:09 pm

Jeszcze się upewniam. Bo mam wątpliwości.

Powiedzmy o przykładzie z postu mojego poprzedniego. Czy oba miasta skrajne działałyby na 1 transmiterze czy potrzeba by w tedy 2 transmiterów, osobnego dla każdego ze skrajnych miast?

Pozdrawiam.
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Thu Jun 21, 2007 12:24 pm

Eresan wrote:Czy oba miasta skrajne działałyby na 1 transmiterze czy potrzeba by w tedy 2 transmiterów, osobnego dla każdego ze skrajnych miast?
Wystarczy przekaźnik pomiędzy. Przekaźnik, tak samo jak nadajnik czy odbiornik, nie jest kierunkowy. Zajrzałeś w ogóle na Wiki do opisu działania przekaźników, który wskazał Ci marol? Zobacz sobie rysunek.
Eresan
Posts: 665
Joined: Wed Dec 20, 2006 6:31 pm

Postby Eresan » Thu Jun 21, 2007 12:30 pm

Zajrzałem, ale kliknąłem od razu na link do transmitera a nie spojrzałem w górę ;)

Dziękuję wszystkim odpowiadającym.

Pozdrawiam.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Mon Nov 03, 2008 3:31 pm

Sekstant wskazuje odległość, tylko w jakiej jednostce ?

Chodzi o to czy 150 jednostek pokazywanych przez sekstant równa się 150 jednostkom zasięgu nadajnika radiowego.

A dokładniej chodzi mi o to czy wożąc sekstant pojazdem po lądzie, (wiadomo drogi mają różną długość i jakość) da się zmierzyć tym urządzeniem zasięg radia ?

Wiemy że dajmy na to takie rozbudowane radio ma 150 jednostek zasięgu czyli ok 15 dni marszu i chciał bym na mapie ustalić zasięgi odbioru sygnału.

Czy to wykonalne ?
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Mon Nov 03, 2008 5:34 pm

robin_waw wrote:Sekstant wskazuje odległość, tylko w jakiej jednostce ?
Nie ma dla niej oficjalnej nazwy. Wewnątrz gry jest chyba nazywana róznie, najcześciej "jednostką" po prostu. Pozacantryjskie piksele nie są dobre.
robin_waw wrote:Chodzi o to czy 150 jednostek pokazywanych przez sekstant równa się 150 jednostkom zasięgu nadajnika radiowego.
Tak. Sprawdzone w praktyce z wystarczająco dobrą dokładnością.

Powodzenia.
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Postby Echo » Thu Mar 12, 2009 11:34 am

Mam takie małe pytanko, czy raczej prośbę. ;)
Czy, można prosić Szanownych Adminów o wyzerowanie liczników logowania i głodu. Jak przykro byłoby, gdyby się okazało, że z tak błahego powodu odeszłyby z gry postaci.

Ale może tak już się stało i zostało to zrobione? Wtedy moje pytanie i prośbę proszę uznać za nieaktualne.
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Thu Mar 12, 2009 12:18 pm

Stan gry jest przywracany z backupu zrobionego w okolicach czasowych kiedy serwer padł. Dla postaci jest to po prostu ciąg dalszy jakby nic się nie stało. Tylko gracze wiedzą, że była tak długa przerwa.
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Postby Echo » Thu Mar 12, 2009 1:59 pm

Grzybi, i problem właśnie na tym polega, że nie każdy zauważy, że gra ruszyła, choćby nawet dostał wiadomość mailem. Zwyczajnie może przegapić te dwa trzy dni, kiedy to postaci zdąży dobić głodu na 100%


@grzybi znalazlam! :)

Doug R. wrote:Only the clock is running, nothing else.
Last edited by Echo on Thu Mar 12, 2009 7:37 pm, edited 1 time in total.
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Thu Mar 12, 2009 3:01 pm

Z tego co pamiętam to ktoś ostatnio poruszał tę kwestię na angielskiej części forum...

W którymś poście już pisałem, że wybrałem sobie pewne postaci innych osób, które prawdopodobnie nie obudzą się. Mam nadzieję, że bardzo się pomylę.
pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Thu Mar 12, 2009 3:15 pm

a jaj mam pytanie-mozecie dostać do postaci? mnie ciągle pisze, że

Code: Select all

 game is loked-you can acces web site blabla
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Postby suchy » Thu Mar 12, 2009 3:29 pm

Gra jest jeszcze zamknięta - testy.
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest