Programy przydatne w cantrowaniu

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Wed Sep 14, 2011 11:03 am

Ogarnij się. Mój skrypt z wieloma notatkami robi tylko tyle, że zaznacza już istniejące w interfejsie Cantra checkboksy. Operacje na wielu notatkach są możliwością oferowaną przez grę.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby poziomek90 » Thu Sep 15, 2011 12:04 am

Widzimy się w sądzie :roll:
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby poziomek90 » Sat Sep 17, 2011 5:46 pm

poziomek90 wrote:Widzimy się w sądzie :roll:


W takim razie znalazłem inną błąd. Gdy mamy dwie lub więcej takich samych notatek w kopercie, zaznaczamy wyjęcie tylko jednej z nich, skrypt i tak wyciąga wszystkie na raz.
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby in vitro... » Sat Sep 17, 2011 6:39 pm

na operze przy dawaniu surowców jak klikam max to wpisuje 0
cantr się posypał
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Sat Sep 17, 2011 9:53 pm

poziomek90 wrote:
poziomek90 wrote:Widzimy się w sądzie :roll:


W takim razie znalazłem inną błąd. Gdy mamy dwie lub więcej takich samych notatek w kopercie, zaznaczamy wyjęcie tylko jednej z nich, skrypt i tak wyciąga wszystkie na raz.


Proszę o sprecyzowanie. Przeprowadziłem szybki test na dwóch identycznych notatkach, kliknąłem [duplikaty] i zaznaczona została tylko jedna z nich.

in vitro... wrote:na operze przy dawaniu surowców jak klikam max to wpisuje 0

Z tym jest taki problem, że w ogóle nie próbowałem odpalić tego, ani żadnego innego skryptu w Operze. Ale przyjrzę się temu. Mam nadzieję, że nie będzie koniecznie robienie dwóch wersji programu ani jakichś konstrukcji if-else dla różnych przeglądarek, bo mogło by się okazać, że mi się nie chce. :P Jest o tyle niedobrze, że to nawala przy teoretycznie najprostszym i najmniej zaawansowanym elemencie skryptu.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Pies » Sun Sep 18, 2011 1:06 am

poziomek90 wrote:
poziomek90 wrote:Widzimy się w sądzie :roll:


W takim razie znalazłem inną błąd. Gdy mamy dwie lub więcej takich samych notatek w kopercie, zaznaczamy wyjęcie tylko jednej z nich, skrypt i tak wyciąga wszystkie na raz.


O ile się orientuję, to jest błąd w Cantrze, ktoś miał właśnie taki problem. Zdaje się, że przed rozpoczęciem prac nad skryptem.
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby poziomek90 » Sun Sep 18, 2011 12:59 pm

Greek wrote:Proszę o sprecyzowanie. Przeprowadziłem szybki test na dwóch identycznych notatkach, kliknąłem [duplikaty] i zaznaczona została tylko jedna z nich.


Zaznacza. A ile wyciąga?... No właśnie
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby in vitro... » Sun Sep 18, 2011 2:25 pm

ja gdy piszę skrypty, to nigdy nie daję osobnych przypadków dla każdej przeglądarki. zazwyczaj można użyć innych konstrukcji, bardziej przenośnych.
cantr się posypał
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby in vitro... » Sun Sep 18, 2011 2:42 pm

zmieniłem sobie
var rx2 = new RegExp('^(.*?)([0-9]+)(.*\n*)*$');
na
var rx2 = new RegExp(/\d+/)

i toGive = parts[2]; na toGive = parts[0];

i działa

ogólnie jakieś przekombinowane masz te regexy

ja zawsze daje cuś=text.match(/fghfghf/)[0];
cantr się posypał
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Sun Sep 18, 2011 8:40 pm

poziomek90 wrote:
Greek wrote:Proszę o sprecyzowanie. Przeprowadziłem szybki test na dwóch identycznych notatkach, kliknąłem [duplikaty] i zaznaczona została tylko jedna z nich.


Zaznacza. A ile wyciąga?... No właśnie


Właśnie stwierdziłeś, że to nie ma związku z moim skryptem. Więc czemu twój post znalazł się w tym temacie?
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby poziomek90 » Tue Sep 20, 2011 11:16 pm

Ponieważ bez niego zaznaczanie kilku notatek jest niemożliwe :P
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Sun Oct 09, 2011 8:51 pm

Ok, dzięki za pomoc. Postaram się poprawić te regexpy. Mam w nich małe doświadczenie i w sumie uczyłem się ich tylko do momentu, dopóki to co napisałem nie zaczynało działać. EDIT: Ale faktycznie w tej postaci są dużo lepsze. Zmieniłem te, które umiałem i dodałem do nowej wersji. Tych bardziej skomplikowanych na razie nie ruszałem, żeby nie popsuć.


@Poziomek90
Zamierzałem cię już ignorować, ale...
GreeK wrote:Więc czemu twój post znalazł się w tym temacie?

poziomek90 wrote:Ponieważ bez niego zaznaczanie kilku notatek jest niemożliwe :P

To znaczy bez tego posta?
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Sat Oct 29, 2011 9:38 am

Wziełem sie za skryptowanie wczoraj, bo długi łikend i inne korzystne czynniki sprawiły, że mam trochę czasu. Na szczęście w nielicznych i dość krótkich wolnych chwilach w terenie miałem czas na zastanawianie się, więc wiedziałem co i jak robić. Dodatkowo na angielskim forum jakiś kolo zaproponował małe udogodnienie do wprowadzenia do gry. Oczywiście nie należy mieć nadziei, że zostanie to wczepione do Cantra w tym tysiącleciu, więc ja zrobiłem to tu i teraz jako część skryptu.
Chodzi o składanie podobnych wiadomości (wykonywanych przez jedną osobę i tego samego typu) w jedną. Dotyczy to podnoszenia, używania, polowania itp.

Przykład działania poniżej:

Image

Na razie ten ficzer działa, ale nie jest dostępny do ściągnięcia, ponieważ muszę dokończyć jego wielojęzyczność i dodać element sprawdzający datę i godzinę (żeby łączone były rzeczywiście sąsiadujące ze sobą czasowo zdarzenia). Powinienem skończyć to do wieczora.

Dodatkowo wprowadziłem pożądaną (przeze mnie) zmianę, która polega na uniezależnieniu się języka postaci od języka skryptu. To znaczy jeśli skrypt ma język ustawiony na polski, a wchodzisz na angielską postać to takie rzeczy jak filtrowanie wiadomości, wyszukiwanie słów kluczowych (np. "grams of", "note") będą działały według wzorców angielskich. Teksty wypisywane przez skrypt (np. "pozostało...") będą dalej po polsku. To będzie zawarte w skrypcie po najbliższym update. Niestety za wiele przynajmniej do lutego nie zrobię, bo nie mam czasu.

EDIT: Usunąłem kilka błędów, dodałem sprawdzanie czasu. Wgrałem nową wersję. Można ściągać i testować.
uwaga 1 - żeby grupowanie działało, musi być włączone filtrowanie zdarzeń, ponieważ grupowanie wykorzystuje struktury danych stworzone przez kod filtrujący
uwaga 2 - to jest dużo bardziej skomplikowany kod niż pisany wcześniej, może być wiele sytuacji, których nie przewidziałem, w których się pomyliłem, no i które przypadkiem zostaną przeniesione usunięte. Zalecam dużą ostrożność przy korzystaniu z tego i w razie wątpliwości wyłącznie skryptu i sprawdzenie czy wszystko jest jak należy. Z informacjami o błędach do poprawienia proszę przychodzić, z reklamacjami nie.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Ice-Man » Sun Oct 30, 2011 10:42 pm

Zainstalowałem nową wersję i zrobiło się cuś takiego:
Image

Plus przy podawaniu przedmiotów nie są wszystkie pogrubiane, nie wiem czy tak ma być ;p
Image
ImageImage
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Programy przydatne w cantrowaniu

Postby Greek » Mon Oct 31, 2011 12:05 am

Niemożliwe, ponieważ od popołudnia obowiązująca jest wersja, w której nie ma pogrubiania.
Błąd występował w zamierzchłej już, starszej wersji skryptu. Teraz wszystko powinno być cacy.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest