Zwierzeta w polskiej strefie

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Rydygier
Posts: 168
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:41 am

Postby Rydygier » Thu Oct 19, 2006 9:49 am

Mam pytanie w imieniu jednej z moich postaci... :)
Naprawdę w całej polskiej strefie nie ma ani jednego węża? Jeśli tak, to czy możnaby parę podrzucić? 8)
User avatar
Artur
Posts: 1326
Joined: Tue Feb 07, 2006 8:48 am
Location: The Glow

Postby Artur » Thu Oct 19, 2006 9:56 am

ja tez chce weze :!: i zolwie :!: :P
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Thu Oct 19, 2006 10:33 am

A czy w Australii występują żubry? Nie? No właśnie ;)

P.S. Ale nie wiem czy są u nas jakieś węże czy nie.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Thu Oct 19, 2006 10:52 am

Zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix) – gatunek węża z rodziny połozowatych. Zaskrońce występują w całej Europie (z wyjątkiem Szkocji, Irlandii i północnej części Półwyspu Skandynawskiego).

Żmija zygzakowata (Vipera berus) - gatunek węża z rodziny żmijowatych, występuje na terenach od północno-zachodniej Francji po wschodnią Syberię i Sachalin. W Skandynawii przekracza koło podbiegunowe, a na południe sięga do Włoch i Azji Mniejszej. W Polsce występuje na całym obszarze, w kilku odmianach, z których najbardziej charakterystyczne są: jasna (szara lub rudobrązowa z czarnym zygzakiem wzdłuż całego grzbietu) i czarnej.

I jeszcze padalec ale to nie jest wąż:
Padalec zwyczajny (Anguis fragilis) - gatunek gada z rodziny padalcowatych. Beznoga jaszczurka, przypominająca węża.

Występowanie prawie cała Europa, w tym Alpy. Granica jego zasięgu przebiega niedaleko Koła Podbiegunowego. Poza tym w Turcji, Zakaukaziu, Iranie, na Cyprze oraz na niektórych wyspach Morza Egejskiego.
User avatar
banialuk
Posts: 32
Joined: Tue Aug 29, 2006 1:17 pm

Postby banialuk » Thu Oct 19, 2006 11:37 am

Jest jeszcze Gniewosz plamisty :wink:


Edit:
Gniewosz plamisty, miedzianka (Coronella austriaca) - niejadowity wąż z rodziny połozowatych.Występuje w miejscach suchych i silnie nasłonecznionych. Spotykany na terenie całej Polski, lecz jest bardzo rzadki.
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Thu Oct 19, 2006 3:51 pm

Z nietypowych w polskiej strefie zwierzat znalazlem tylko skarabeusza i to niestety nie za blisko polskiej strefy.Wezy i innych ciekawyh surowcow szukam nadal.
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Thu Oct 19, 2006 5:49 pm

A ja znam słonie i gepardy w Polskiej strefie! :P
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Thu Oct 19, 2006 6:12 pm

No szopy tez nie sa chyba nasze rodzime, kangury tez. Widocznie skolonizowalismy obce lądy
User avatar
Sztywna
Posts: 1091
Joined: Sun Aug 20, 2006 1:51 pm
Location: Costerina/ Wolne Miasto Gdańsk

Postby Sztywna » Thu Oct 19, 2006 6:14 pm

Strusie to też tylko w Garczynie...
Strzeż się! Cantr silnie uzależnia...

<autolans> [url=http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-uk-f0063db4f171b228025e719ce414cee1.html]A co "góra" na drugi serwer? :P[/url] </autolans>
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Thu Oct 19, 2006 6:18 pm

robin_waw wrote:Zaskroniec zwyczajny...


Nie miałem na myśli, że nie wiem czy w Polsce występują węże :P Tylko, czy w polskiej strefie Cantr są. Moja argumentacja jest taka, że różne zwierzęta występują w różnych częściach świata. Strefy występowania zwierząt w Cantr nie muszą i nie pokrywają się z rzeczywistymi.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Forien
Posts: 401
Joined: Thu Jul 20, 2006 4:07 pm
Location: Poznan (Poland)
Contact:

Postby Forien » Thu Oct 19, 2006 6:27 pm

dlatego zrobcie mozliwosc ich transportowania! zeby zoo zrobic
Image
"Opinia publiczna powinna być zaalarmowana swoim nieistnieniem." (Lec)
User avatar
Marcin24
Posts: 203
Joined: Mon Jun 26, 2006 4:43 pm

Postby Marcin24 » Thu Oct 19, 2006 8:25 pm

Nie Zoo a raczej mozliwosc chodowania zwierząt. Ale to na jedno wyjdzie i bardzo by sie przydało.
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Thu Oct 19, 2006 9:22 pm

Dokładnie. Zanim będziemy transportować zwierzęta, najpierw będzie trzeba je oswoić. Eh, kiedy ja się doczekam jakiejś inicjatywy od strony ProgD...
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Fri Oct 20, 2006 7:46 am

Juz to widze projekt oswojenia, geparda, wilka albo weza. :P
A przewozic by mozna, zlapac parke albo dwie i niech sie rozmnzaja.
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Fri Oct 20, 2006 11:31 am

robin_waw wrote:No szopy tez nie sa chyba nasze rodzime, kangury tez. Widocznie skolonizowalismy obce lądy

Chodzilo mi o polska strefe w Cantr :roll:

A mozliwosc przewozenia zwierzat musi byc i juz.I do tego nie trzeba zwierzat oswajac,poprostu przeciagasz zwierze na poklad i juz a zeby czasem cie nie zaatakowalo chronisz sie w kajucie i problem z glowy.Za to gdy ktos niepowolany probuje wedrzec ci sie na statek to ma niezly problem :twisted:

Ps. w wiki znalazlem takie zwierze jak wieloryb,albo to kolejny joke(jak helikopter) albo jakies przymiarki do rewolucyjnej zmiany w cantr.

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest