Zwierzeta w polskiej strefie

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Fri Oct 20, 2006 11:52 am

Juz widze jak slonia przewozisz w dinghy :) Ale zeby slonia przeciagnac to trzeba by z 30 osob
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Fri Oct 20, 2006 12:07 pm

Forien wrote:dlatego zrobcie mozliwosc ich transportowania! zeby zoo zrobic


Ja bym zrobił nie zoo, nie hodowle, a wpuściłbym 5 słoni, 10 gepardów, 100 krów, 30 niedźwiedzi (albo troche mniej :P ) i potem przeciągnąłbym na arene jakiegoś jaksięwtograja! Ale byłby ubaw! Oczywiście zamknąłbym go!

Nowy mówi: Cześć! Jestem tu nowy. Jak się w to gra? A czy widzieliście film na TVP 1? Był superrrr :>
Mówisz: Witaj. Jak klikniesz na przycisk wejścia, który znajduje się w zakładce Budynki i Pojazdy, obok napisu Arena Śmierci to wygrasz bonus w wysokości +600 Expa. To taka fontanna doświadczenia.
Nowy mówi: Łał! Dzięki stary. Super. Już klikam.
Widzisz jak Nowy wskazuje na Arene Śmierci
Mówisz: Nie ten przycisk! Ten obok
Nowy mówi:OK
Widzisz jak Nowy wchodzi do Arena Śmierci.
Nowy mówi: Co teraz?
Mówisz: Poczekaj dobe to nabije ci podwójną ilość Ekspa.
Nowy. Dzięks! :>
Widzisz jak gepard, niedźwiedź, krowa, słoń rozszarpują Nowy na strzępy.
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Maxthon
Posts: 278
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:19 am
Location: Polska

Postby Maxthon » Fri Oct 20, 2006 12:38 pm

w.w.g.d.w wrote:
A mozliwosc przewozenia zwierzat musi byc i juz.I do tego nie trzeba zwierzat oswajac,poprostu przeciagasz zwierze na poklad i juz a zeby czasem cie nie zaatakowalo chronisz sie w kajucie i problem z glowy.Za to gdy ktos niepowolany probuje wedrzec ci sie na statek to ma niezly problem :twisted:


Świetnie by było. Wtedy moja postać złapałaby sobie ze dwa gepardy w dżungli i już nikt by się nawet nie ważył wejść na jej statek :lol:
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Fri Oct 20, 2006 12:39 pm

Ale to byłoby niestety naruszenie z twojej strony Gulczak :)
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Fri Oct 20, 2006 12:45 pm

Rusalka wrote:Ale to byłoby niestety naruszenie z twojej strony Gulczak :)


Zawsze jakieś ale! :D A gdybym przed każdym tekstem napisał
ooc:
? :P
Albo gdybym widział że jakiś nowy ma samobójcze tendencje napisałbym tak.

Mówisz: Witaj. Pamiętaj, aby nie wchodzić na Arene Śmierci. Tam trzymamy wszystkie bogactwa i tam też jest nasza królowa. Jeżeli tam wejdziesz i będziesz dłużej niż dobe zabijemy cię.

Świetnie by było. Wtedy moja postać złapałaby sobie ze dwa gepardy w dżungli i już nikt by się nawet nie ważył wejść na jej statek

Ty też być nie wszedł na swój statek! :)
Bo mnie na uśmiech zawsze stać

Nie lubię życia brać

Zbyt serio, serio zbyt

Bo ja na przekór wszystkim tym

Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Fri Oct 20, 2006 12:45 pm

w.w.g.d.w wrote:A mozliwosc przewozenia zwierzat musi byc i juz.I do tego nie trzeba zwierzat oswajac,poprostu przeciagasz zwierze na poklad i juz a zeby czasem cie nie zaatakowalo chronisz sie w kajucie i problem z glowy.Za to gdy ktos niepowolany probuje wedrzec ci sie na statek to ma niezly problem :twisted:


Problem w tym, że zwierzęta w Cantr, z punktu widzenia kodu nie są fizcznymi obiektami, które istnieją w lokacji. Aby można było je gdziekolwiek przeciągnąć itd. trzebaby nadać im formę materialną, czyli innymi słowy, przekształcić w pojedyńcze obiekty (maszyny? W RD nawet rozważaliśmy przekształecenie małych zwierząt w "żywe" surowce, na wzrór np. ryb).

Cała ta sprawa wymaga jednak sporej ilości programowania, i kiedy będzie można te zwierzęta przekształcić (czyt. oswoić, złapać itp.) to z pewnością otworzy się cała gama nowych możliwości.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Fri Oct 20, 2006 12:48 pm

Rusalka wrote:
w.w.g.d.w wrote:A mozliwosc przewozenia zwierzat musi byc i juz.I do tego nie trzeba zwierzat oswajac,poprostu przeciagasz zwierze na poklad i juz a zeby czasem cie nie zaatakowalo chronisz sie w kajucie i problem z glowy.Za to gdy ktos niepowolany probuje wedrzec ci sie na statek to ma niezly problem :twisted:


Problem w tym, że zwierzęta w Cantr, z punktu widzenia kodu nie są fizcznymi obiektami, które istnieją w lokacji. Aby można było je gdziekolwiek przeciągnąć itd. trzebaby nadać im formę materialną, czyli innymi słowy, przekształcić w pojedyńcze obiekty (maszyny? W RD nawet rozważaliśmy przekształecenie małych zwierząt w "żywe" surowce, na wzrór np. ryb).

Cała ta sprawa wymaga jednak sporej ilości programowania, i kiedy będzie można te zwierzęta przekształcić (czyt. oswoić, złapać itp.) to z pewnością otworzy się cała gama nowych możliwości.


A może by traktować zwierzęta jak trupy? Trupy też można przeciągać. Tylko trup cie nie ugryzie :P

Widzisz jak zwłoki x atakują Y.
Bo mnie na uśmiech zawsze stać

Nie lubię życia brać

Zbyt serio, serio zbyt

Bo ja na przekór wszystkim tym

Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Fri Oct 20, 2006 1:16 pm

Każdy przedmiot można podnieść lub przeciągnąć (prócz maszyn). To że trupa nie można podnieść wynika tylko i wyłącznie z jego wagi. Poza tym jest to taki sam obiekt jak każdy inny. Ma po prostu dynamiczną nazwę, oraz dodaną możliwość pochowania.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Fri Oct 20, 2006 2:01 pm

słyszałem że trupy się rozkładają i traca na wadze. jeśli to prawda, to czy można je podnosić?
cantr się posypał
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Fri Oct 20, 2006 2:09 pm

Nie mam growych doświadczeń w tym temacie, ale nie wydaje mi się aby traciły na wadze, bo niby czemu? Rozkładają się w ten sam sposób jak bronie i narzędzia, z tą różnicą, że opis zniszczenia jest ukryty.

Zabawne, że w bazie danych zwłoki mają wpisaną wartość naprawy na godzinę :)

Chyba trochę zeszliśmy z tematu.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Fri Oct 20, 2006 2:18 pm

[OFFTOP]Czyli jak zwłoki będą używane to będą się psuć? :P

A tak bardziej na serio, to czy trup może po prostu zniknąć jeśli się go nie zakopie?

Edit: Wiem, offtop.... Odpowiedź może być nawet na PMa, po prostu chciałbym wiedzieć, a chwilowo mam częściową zaćme wzroku. Nie widze przycisku Szukaj :P
[/OFFTOP]
Bo mnie na uśmiech zawsze stać

Nie lubię życia brać

Zbyt serio, serio zbyt

Bo ja na przekór wszystkim tym

Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Wed Jun 27, 2007 11:53 am

Zauważyłem dziwną rzecz jestem w miejscu gdzie w lokacjach dookoła jest pełno zwierząt, słonie, lemingi, króliki, gepardy, gołębie, strusie i inne.

Jadę rikszą już chyba 3 dzień a na drodze ani jednego zwierzaka.
Pamiętam że na innych drogach którymi chodziłem, trzeba było uważać żeby jakiegoś zwierzaka nie nadepnąć albo nie zostać stratowanym :).

Czy to znaczy że jest to droga zamknięta dla ruchu czworonożno- skrzydlatego ?
ImageImageImageImage
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Postby Ula » Wed Jun 27, 2007 11:59 am

Zwierzęta przestały się przemieszczać - w ten sposób zredukowano obciążenie serwera... no i od tej pory lagi nie są już takie dotkliwe.
Image
User avatar
Arucard
Posts: 666
Joined: Sat Apr 07, 2007 10:07 pm
Location: Poland

Postby Arucard » Wed Jun 27, 2007 12:00 pm

Zwierzęta już nie podróżują drogami a raczej "teleportuja "sie.Dzieki temu nie ma juz laagow bo zwierzeta od razu trafiaja do docelowej lokacji

Edit do posta ponizej:............
Last edited by Arucard on Wed Jun 27, 2007 12:12 pm, edited 1 time in total.
Kto chce stringi w cantr(walić na PM):
Miaua,Arucard,Chimaira,Frogutka,Quijo,Sayuri,Stuff(kto na ircu bywa ten go zna),Sztywna,Isis,Luke,Averus,Jinchuuriki,Miri
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Jun 27, 2007 12:01 pm

Sprostujmy - mogą się przemieszczać, ale robią to z prędkością światła ;)

Edit: Arucard uprzedził mojego posta o kilka sekund... widać tez należy do świata fauny.
Last edited by marol on Wed Jun 27, 2007 12:07 pm, edited 1 time in total.
(SRVPRC)
Image

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest