minutki - wazne!!!

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
5716264
Posts: 3
Joined: Sun Feb 24, 2008 4:08 pm

minutki - wazne!!!

Postby 5716264 » Sun Feb 24, 2008 4:18 pm

:?: Mam pytanko wlasnie jest godzina 17.00 a ja nadal nie dostalam nowych minutek. czemu?? :cry:

juz sa :P
User avatar
Elf
Posts: 441
Joined: Fri May 25, 2007 4:31 pm
Location: Elfolandia

Postby Elf » Sun Feb 24, 2008 4:36 pm

O,mamo :D witamy na forum. Jestem wrednym elfem, odsyłam do "Search", tysiąc watków mamy i postów o minutkach :D
taca. wanna. łóżko
User avatar
mefisto666
Posts: 80
Joined: Sun Nov 11, 2007 2:56 pm
Location: Kobenhavn/Zabrze

Postby mefisto666 » Mon Feb 25, 2008 12:44 pm

bo dostaniesz pare minut po 17:00
User avatar
mefisto666
Posts: 80
Joined: Sun Nov 11, 2007 2:56 pm
Location: Kobenhavn/Zabrze

Postby mefisto666 » Mon Feb 25, 2008 12:45 pm

bo dostaniesz pare minut po 17:00
User avatar
Leming
Posts: 657
Joined: Thu Mar 15, 2007 1:08 pm

Postby Leming » Mon Feb 25, 2008 12:53 pm

Elf wrote:Jestem wrednym elfem, odsyłam do "Search", tysiąc watków mamy i postów o minutkach :D


Elfik, nie bądż aż taki wredny. Przecież 90% z tych postów (starszych) nijak się ma do tego, co jest teraz, a nowsze to na ogół pytania, kiedy będą minutki, czemu są za wcześnie/za późno, co się dzieje z minutkami, o której są teraz naliczane itd. Jedyne, co coś rozjaśnia, to post marola, że robi reset minutek ręcznie ostatnimi czasy, a i to nie wiadomo na ile aktualne, bo chyba jednak teraz to już idzie z automatu.

5716264 - minutki się resetują około 17-tej (przynajmniej ostatnio), tak samo projekty, ataki zwierząt, pływanie statków - wszystko jest około określonej godziny. Dopiero jak spóźnienie przekroczy 15 minut, to można zacząć odczuwać lekki niepokój. A po dwóch dniach wypada zapytać, co się dzieje. :wink:
http://www.bookcrossing.com/
User avatar
Elf
Posts: 441
Joined: Fri May 25, 2007 4:31 pm
Location: Elfolandia

Postby Elf » Mon Feb 25, 2008 1:05 pm

Leming wrote:
Elf wrote:Jestem wrednym elfem, odsyłam do "Search", tysiąc watków mamy i postów o minutkach :D


Elfik, nie bądż aż taki wredny. Przecież 90% z tych postów (starszych) nijak się ma do tego, co jest teraz, a nowsze to na ogół pytania, kiedy będą minutki, czemu są za wcześnie/za późno, co się dzieje z minutkami, o której są teraz naliczane itd. Jedyne, co coś rozjaśnia, to post marola, że robi reset minutek ręcznie ostatnimi czasy, a i to nie wiadomo na ile aktualne, bo chyba jednak teraz to już idzie z automatu.



Ale jest jeszcz 10 % i logika. O!


:lol:
taca. wanna. łóżko
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Mon Mar 31, 2008 4:07 pm

no no juz prawie godzinne opoznienie a ja wciaz 0 minut i czekam z niecierpliwoscia.. pewnie ma to cos wspolnego ze zmianą czasu
Image
Image
Image
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Mon Mar 31, 2008 5:48 pm

O ile dobrze pamiętam, serwer gry chodzi według UTC i nie jest na nim zmieniany czas na nasz letni (lub raczej "daylight saving time"). Bo to gra międzynarodowa, a nie wszędzie są takie zmiany czasu jak u nas. Stąd godziny naliczania projektów, podróży, zwierzaków, a także reset minutek nie ulegają zmianie - są stałe według naszego prawdziwego czasu, nieregulowanego. To znaczy, że po ostatniej zmianie czasu urzędowego z zimowego na letni w Polsce wypadają wg nowego czasu o godzinę później. Kto nie przestawił zegarka, ma tak samo jak w zeszłym tygodniu ;)
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Tue Apr 01, 2008 9:55 am

A o ile ja dobrze pamiętam, to po jakimś czasie np wszystkie tury naliczania dostosowują się do nowego czasu (może ktoś to robi ręcznie?) i np projekty były około 16:30 tak samo latem, jak zimą. Zmieniały się za to pory naliczania wyrażone w godzinach cantryjskich.

Minutki wędrowały wielokrotnie, więc tutaj trudno mi się wypowiadać. Na razie są bez zmian, więc wg letniego czasu godzinę później, po 18.
[*]...
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Tue Apr 01, 2008 10:15 am

Tyz prowda.

Chris Johnson, 30 listopada 2006 wrote:The time when projects are processed was moved forward by 20 minutes about 10 days ago, it was nothing to do with daylight saving but was for server load balancing reasons. As has been said before all timed processes such as project processing are subject to being rescheduled. As a rule we don't make any announcement when this happens nor plan to.

Czas przetwarzania projektów około 10 dni temu został przesunięty do przodu o 20 minut; nie miało to nic wspólnego ze zmianą czasu z letniego na zimowy, ale wynikło z potrzeby równoważenia obciążenia serwera pracą. Tak jak mówiłem wcześniej, wszystkie procesy przeliczane o ustalonych porach, takie jak przetwarzanie projektów, mogą zostać inaczej rozplanowane w harmonogramie. Co do zasady nie powiadamiamy ani o wprowadzeniu takich zmian, ani o planach ich wprowadzenia.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Apr 01, 2008 10:28 am

Nikt ręcznie nie dostosowuje procesów serwera do zmian czasu, jeśli już, to właśnie dla zbalansowania obciążenia serwera.
(SRVPRC)
Image
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Tue Apr 01, 2008 11:53 am

Ale może server robi to automatycznie? Zmiany czasu w USA są w innym dniu niż w europie i myślę, że to dlatego jest lekka niezgodność.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Tue Apr 01, 2008 1:11 pm

Ja bym powiedział że po zmianie czasu przesuwa się obciążenie serwera, ludzie logują się w troszkę innych godzinach.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Apr 01, 2008 3:38 pm

Mattan wrote:Ale może server robi to automatycznie? Zmiany czasu w USA są w innym dniu niż w europie i myślę, że to dlatego jest lekka niezgodność.
Pisałem o ręcznej zmianie czasu procesów serwera. Zmiana czasu zegarowego na serwerze to inna bajka.
(SRVPRC)

Image

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest