Parowiec

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Parowiec

Postby KVZ » Wed Jun 21, 2006 1:39 pm

Był by to statek w miarę duży, pojemny i dosyć szybki. Nie trzeba by było użyć do jego produkcji ani grama drewna, tylko dużą ilość żelaza i stali. Trzeba było by go również wyposażyć w silnik parowy napędzany węglem, ropą, lub węglem drzewnym. Oczywiście była by potrzebna do działania silnika również woda. Parowce nie mogły by dokować bezpośrednio do brzegu, a jedynie do portu. Silnik parowy mógł by mieć również zastosowanie w pociągach jeżeli zostaną kiedyś wprowadzone. Można by też napędzać było go drewnem, ale miał by wtedy gorsze osiągi.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Gender
Posts: 208
Joined: Tue Mar 14, 2006 9:02 am

Postby Gender » Wed Jun 21, 2006 1:46 pm

Myslisz ze cieszlyby sie powodzeniem?
W ramach ciekawostki, tak. Ale - jezeli osiagi i ladownosc bylaby porownywalna z innymi jednostkami, to chyba nie byloby zbyt wielu chetnych?
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Wed Jun 21, 2006 2:11 pm

Chętnie wybudowałbym sobie parowiec wycieczkowy... jak dla mnie fajnie... trzeba urozmaicać Cantr,bo inaczej wszyscy będą mieli taką samą broń, takie samo ubranie, taki sam statek, i wiele innych rzeczy takich samych... nie chodzi o to czy będzie lepszy czy gorszy od innych, tylko czy będzie odmienny... czasami nazwa wiele zmienia przy tych samych parametrach... Jestem ZA
Image
Image
Federacja RP
Gender
Posts: 208
Joined: Tue Mar 14, 2006 9:02 am

Postby Gender » Wed Jun 21, 2006 2:26 pm

Chyba jednak macie racje.

Po na mysle jestem takze za.
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Wed Jun 21, 2006 3:26 pm

Ja nie, podobnie jak wypowiedziałem sie na ang. forum. Parowce, pancerniki tak, ale najpierw wielkie piece hutnicze, metalurgia, spawanie, dźwigi, suche doki itp.
Nie wyobrażam sobie jak można wyklepać parowiec w kuźni ze stalowych płyt, młota i kowadła!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Jun 21, 2006 3:39 pm

PRUT wrote:Parowce, pancerniki tak


I jeszcze czołgi i łodzie podwodne z torpedami :twisted:

PRUT wrote:ale najpierw wielkie piece hutnicze, metalurgia, spawanie, dźwigi, suche doki itp.
Nie wyobrażam sobie jak można wyklepać parowiec w kuźni ze stalowych płyt, młota i kowadła!


Może masz rację :P
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
marshall
Posts: 358
Joined: Sun Jan 15, 2006 3:28 pm
Location: Silesia Superior

Postby marshall » Wed Jun 21, 2006 5:05 pm

"Parostatkiem w piękny rejs"

NIE :evil:

;)

Przy takich wymaganiach nikt nie będzie chciał pływać takim statkiem. Pozatym co by się stało gdyby na środku morza zabrakło mu napędu i skąd woda :P. "Proszę o uwagę tu kapitan. Wszyscy pasażerowie proszeni są o stawienie się przy stanowiskach wiosłowych" :lol:

A jak wiosła zostały wcześniej spalone w piecu no to pozostaje tylko torpeda w skład amunicji :D muhahahaha
\m/,
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Wed Jun 21, 2006 5:08 pm

marshall wrote:"Parostatkiem w piękny rejs"

NIE :evil:

;)

Przy takich wymaganiach nikt nie będzie chciał pływać takim statkiem. [...]

ushol wrote:Chętnie wybudowałbym sobie parowiec wycieczkowy... jak dla mnie fajnie... trzeba urozmaicać Cantr,bo inaczej wszyscy będą mieli taką samą broń, takie samo ubranie, taki sam statek, i wiele innych rzeczy takich samych... nie chodzi o to czy będzie lepszy czy gorszy od innych, tylko czy będzie odmienny... czasami nazwa wiele zmienia przy tych samych parametrach... Jestem ZA


patrz na to... to nie chodzi juz o to czy ktos bedzie chcial czy nie bedzie chcial... jak nie bedzie chcial to sobie nie zbuduje, jak bedzie to sobie zbuduje... a jak sie skonczy paliwo to sobie bedzie stal w miejscu, az ktos uratuje... bedzie fajnie...

PS. nie rozumiem niechęci do wprowadzania takich rzeczy, przecie nikt nie każe używać od razu...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Wed Jun 21, 2006 5:43 pm

PRUT wrote:(...)
Nie wyobrażam sobie jak można wyklepać parowiec w kuźni ze stalowych płyt, młota i kowadła!

A jak można zrobić żelazną czy drewnianą tarcze przy użyciu młotka? Jak poskładasz gołymi rękoma noż z małych kości? Jak zrobić wielką hale przy użyciu tylko kielni? Jak zbudujesz drewniany dom przy pomocy młotka? Jak zjesz surowe ziemniaki? I w końcu jak ty rozumujesz :P ? W cantrcie dzieją się rzeczy o których sie "nawet fizjonomom nie śniło" (Prawa autorskie dla Ferdynanda Kiepskiego :D )
Genialny pomysł! ZA
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Wed Jun 21, 2006 5:55 pm

Tarcza żelazna - wezwę kawałek blachy i bede tłukł w nia tak długo młotkiem aż się wyklepie na pożadaną szerokośc i długość

Kościany nóż - wezmę z szeregu małych kosci taka, która jest płaska i pocierając o inne kości zaostrzę płaski brzeg jeszcze bardziej

Hala - budowana s kamienia. - nie wiem po co potrzebna kielnia, soro nie ma zaprawy, ale by zbudowac halę wystrczy poukladac na sobie kamienie o odpowiednim kształcie. Dach może byc zbudowany na bazie kopuły tak by jego cięzar równomiernie rokładał się wzdłuż ścian (hehe jak w iglo)

Drewniany dom - Ze belek i drewna mogę stworzyć konstrukcję wbijając młotkiem jeden kawałek drewna w drugi, lub przekładac belki poprzecznie i powbijac miedzy nie kliny by sie trzymały jako tako ze sobą

Surowe ziemniaki - nie takie rzeczy człowiek zjada jak jest głodny


Rozumiem o co ci chodziło, ale przykłady dałeś takie sobie :wink:
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Jun 21, 2006 6:38 pm

Dach może byc zbudowany na bazie kopuły tak by jego cięzar równomiernie rokładał się wzdłuż ścian


A kto powiedział, że budynki w Cantr mają dach? :) Jeszcze nie ma deszczu to nie wiadomo czy pada :) Mają za to podłogę, bo robaczki nie wykradają jedzenia :> Nie martw się... nikt się nie włamie, bo drabiny w Cantr jeszce nie wynaleziono... chociaż :twisted:
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Wed Jun 21, 2006 6:45 pm

Tylko, że w tej podłodze można wykopać dół i zakopać tam zmarłego... :P
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Wed Jun 21, 2006 6:46 pm

PRUT wrote:Tarcza żelazna - wezwę kawałek blachy i bede tłukł w nia tak długo młotkiem aż się wyklepie na pożadaną szerokośc i długość

Kościany nóż - wezmę z szeregu małych kosci taka, która jest płaska i pocierając o inne kości zaostrzę płaski brzeg jeszcze bardziej

Hala - budowana s kamienia. - nie wiem po co potrzebna kielnia, soro nie ma zaprawy, ale by zbudowac halę wystrczy poukladac na sobie kamienie o odpowiednim kształcie. Dach może byc zbudowany na bazie kopuły tak by jego cięzar równomiernie rokładał się wzdłuż ścian (hehe jak w iglo)

Drewniany dom - Ze belek i drewna mogę stworzyć konstrukcję wbijając młotkiem jeden kawałek drewna w drugi, lub przekładac belki poprzecznie i powbijac miedzy nie kliny by sie trzymały jako tako ze sobą

Surowe ziemniaki - nie takie rzeczy człowiek zjada jak jest głodny


Rozumiem o co ci chodziło, ale przykłady dałeś takie sobie :wink:

Nie wiedziałem że mam do czynienia z takim Ynteligentem ;) gratuluje!
Bo mnie na uśmiech zawsze stać

Nie lubię życia brać

Zbyt serio, serio zbyt

Bo ja na przekór wszystkim tym

Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Jun 21, 2006 6:58 pm

Tylko, że w tej podłodze można wykopać dół i zakopać tam zmarłego...


Nie prawda. Ostatnio sprawdzałem to jest red błąd. Ta ikonka jest dla zmyły. Spróbuj sam tylko nie dostań zawału tak jak ten którego chcesz pochować. Za to można w łódkach zakopać pod deskami. Moja postać otworzy pływający zakład pogrzebowy i będzie zarabiać pływając - nowy slup - "ostatni rejs" :twisted:[/quote]
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Wed Jun 21, 2006 9:58 pm

Keves chyba nie mówisz poważnie z tym chowaniem trupów na łodziach :wink: ??

A co do samego pomysłu parowca: zbytnio przekombinowany i jednocześnie za mało praktyczny. Jestem na nie...
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest