Budynki

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
drmartin
Posts: 190
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:33 pm
Location: P O L A N D

Budynki

Postby drmartin » Sat May 20, 2006 5:13 pm

Witam długo się nie odzywałem, ale śledziłem uważnie posty i oczywiście grałem i mam kilka pomysłów/sugestii chciałbym tutaj przedstawić jeden z nich (albo trzy):

1. Zmiany w opisie budynków.

Usunięcie rodzaju budynku z listy budynków (informacja w nawiasie) pozostawienie tylko samej nazwy przy jednoczesnym dodaniu nowej ikony (analogicznej do ikony z listy postaci). Pod tą ikoną ukryty byłby opis budynku, jego dane techniczne, stan obecny, można by zmieniać nazwę budynku, ale na takiej samej zasadzie jak zmieniamy obecnie nazwy statków. Dodanie starzenia się budynków analogiczne do „starzenia się” narzędzi, oczywiście dużo wolniejsze i nie można by tego naprawiać (lub można by zależy od waszej opinii) była by to tylko taka informacja pozwalająca ocenić wiek budynku czy jest stary (zabytkowy) czy dopiero, co wybudowany.

Lista budynków mogła by wyglądać tak:
Image

Opis budynku tak:
Image

2. Dodanie burzenia budynków

Jako projekt każdy by widział ze ktoś zaczyna coś burzyć. Proces oczywiście odwracalny.

3. Słupy graniczne

Jak sama nazwa wskazuje powinny wskazywać granicę państw, ale można je budować tylko w osadach wiec to oznacza ze nie można nimi znaczyć granic! Proponuję, aby można je było budować w połowie drogi między osadami. I druga sprawa odnośnie słupów niektóre postacie w grze używają ich jako nagrobki i tu znowu problem, bo chciałem zbudować cmentarz jako budynek (lub jako zagrodę jak już będą) albo grotę (budynek o nazwie grota), ale słupów nie można budować w budynkach. Więc kolejna propozycja można by zaimplementować budowanie słupów we wnętrzu budowli.

Pozdrawiam, Marcin

EDIT:

4. Budynki z cegły

Analogiczne do budynków z kamienia (te same narzędzia, te same rozmiary, chyba że gracze mają pomysły na nowe budynki) z jedna małą różnica budujemy je z cegieł. Najpierw oczywiście należy wyprodukować cegły z piasku i gliny (może jeszcze odrobina wapienia, chciałoby się powiedzieć plus woda, ale woda to towar deficytowy wiec bez wody). Można by je wytwarzać w piecu (wypalane cegły) lub poprzez suszenie na słońcu (jakiś rodzaj prostej suszarni). Idealne rozwiązanie dla lokacji bez kamienia i drewna a z glina i piaskiem..

EDIT 2:

Poprawiłem pierwszy obrazek, już mozna wchodzic do budynków :)
Last edited by drmartin on Sat May 20, 2006 11:14 pm, edited 2 times in total.
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić" Albert Einstein
Zapraszam:
http://tmbg.fizyka.umk.pl/
http://www.lorki.pl
Nicka nie podaje
Posts: 22
Joined: Fri May 19, 2006 9:51 am

Postby Nicka nie podaje » Sat May 20, 2006 5:36 pm

Pomysly niezle, dobrze gdyby zostaly wprowadzone ;)
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Sat May 20, 2006 5:47 pm

Pomysl interesujacy. Nie podoba mi sie tylko, ze cantryjczycy na pierwszy rzut oka nie odroznia malej chatki od kamiennej ogromnej fortecy. U ludzi nie widac ubrania i zmeczenia, ale za to widac wiek. Sama nazwa to za malo, typ budynku powinien byc widoczny. A wiecej opcji, i koniecznie naprawianie rozpadajacych sie budynkow jak najbardziej beda potrzebne.
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
Susel
Posts: 453
Joined: Tue Jan 03, 2006 9:02 pm

Re: Budynki

Postby Susel » Sat May 20, 2006 8:45 pm

drmartin wrote:1. Zmiany w opisie budynków.


Nie podoba mi sie ten pomysl, z jednym wyjatkiem, starzenie sie, ale to juz bylo... chyba nawet pare razy...

drmartin wrote:2. Dodanie burzenia budynków


Chyba bylo... Ale w kazdym razie popieram...

drmartin wrote:3. Słupy graniczne

Jak sama nazwa wskazuje powinny wskazywać granicę państw, ale można je budować tylko w osadach wiec to oznacza ze nie można nimi znaczyć granic! Proponuję, aby można je było budować w połowie drogi między osadami.


Słupy graniczne - nie, nie mozna zbudowac znaku poprostu? A co do tego, ze musi byc w lokacji - to mnie sie zdaje ze ciezko zrobic budynek w srodku drogi... (droga to nie lokacja, wiec tam chyba nie moze byc rzeczy...)

drmartin wrote:I druga sprawa odnośnie słupów niektóre postacie w grze używają ich jako nagrobki i tu znowu problem, bo chciałem zbudować cmentarz jako budynek (lub jako zagrodę jak już będą) albo grotę (budynek o nazwie grota), ale słupów nie można budować w budynkach. Więc kolejna propozycja można by zaimplementować budowanie słupów we wnętrzu budowli.


Beda zagrody beda i cmentarze... (Przynajmniej takie byly propozycje [mozliwosci uzywania ogrodzen czy zagrod jako cmentarzy] i zdawalo mi sie, ze byly szeroko popierane...)

drmartin wrote:4. Budynki z cegły


Sa w grze formy do cegiel(i to od baaardzo dawna), wiec sadze ze straszny powiew swiezosci to to nie jest...
ImageImage
Tak, mam za dużo wolnego czasu i rejestruje się do wszystkiego...
User avatar
Agent 0007
Posts: 1039
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Sat May 20, 2006 8:55 pm

Uważam tak jak moj przedmowca (przedpiszca?? ) :)
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Sat May 20, 2006 9:53 pm

1a) Rodzaj budynku musi być widoczny.
b) niszczenie budowli - za (to samo z pojazdami)
2 burzenie - za (to samo z pojazdami)
3 słupy - a po co to?
4 nieee...

ps. wg. obrazka do budynków już nie można wchodzić. szkoda :(
cantr się posypał
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Sun May 21, 2006 7:15 am

1.Fajne by bylo gdyby widniala data powstania budynku.

2.Zmiana nazwy
-nazwe mozna by zmieniac raz na jakis czas.
-w opisie budynku poajawiala by sie wczesniejsza nazwa budynku

3.Opis budynku, automatyczny:
-stara nazwe budynku (o ile byla)
-Opis wielkosci (Zalezna od ilosci pokoi tzn im wiecej pomiesczen to zmienial by sie opis. Naprzyklad:
-Opis funkcji budynku "fortyfikacje", "Budynek Produkcyjny", "Sklad". Co bedzie mozna wybierac jak nazwe. I rowniez zmieniac
Wilk
Posts: 58
Joined: Sat Apr 29, 2006 9:59 am

Postby Wilk » Sun May 21, 2006 7:56 am

Fajne pomysły ale nie podoba mi sie bardzo nie odwracalne starzenie się budynków. Powinno być można je naprawiać korzystając z narzędzi i pewnej ilości surowców.
User avatar
drmartin
Posts: 190
Joined: Sat Mar 25, 2006 8:33 pm
Location: P O L A N D

Postby drmartin » Sun May 21, 2006 10:26 am

Oczywiści zgadzam sie z Tobą ale mogły by być dwa rodzaje starzenia: jedno wymagalo by remontowania obiektów, a drugie było by tylko symboliczne tak aby cantryjczycy mogli ocenic wiek obiektu.

Dobry pomysł to dodanie do opisu lub listy budynków roku powstania obiektu.
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić" Albert Einstein

Zapraszam:

http://tmbg.fizyka.umk.pl/

http://www.lorki.pl
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Sun May 21, 2006 2:50 pm

W ogóle, budownictwo w Cantr jest dziwne. Fajnie, gdyby ProgD napisał system budownictwa od nowa, jak skończą ze zwierzętami i zagrodami (miłe marzenia)
cantr się posypał
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Thu Jun 08, 2006 2:31 pm

drmartin wrote:mogły by być dwa rodzaje starzenia: jedno wymagalo by remontowania obiektów, a drugie było by tylko symboliczne tak aby cantryjczycy mogli ocenic wiek obiektu.


Na dobrze wyremontowanym budynku nie widać śladów starości, jedynie co nam w RL mówi, że budynek jest stary to styl w jakim został on wybudowany, chociaż to także jest mylące (patrz np. styl neogotycki) W nurcie klasycystycznym, była moda na umieszczanie daty ukończenia budowy budynku nad głównym wejściem lub u szczytu budowli, wyszło to jednak z użycia gdzieś na przełomie XIX i XX wieku. Uważam, że jak ktoś chce mieć datę to może sobie ją po prostu w opisie umieścić.

Jeszcze co do samego starzenia się budynków - To musi być zaimplementowane, jeżeli sens ma mieć stawinie budynków z cegieł i innych bardziej zaawansowanych technologii. Wiadomo, że drewniana chata wymaga generalnego remontu po 20 latach, a kamienna może stać spokojnie 100 lat.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Fri Jun 09, 2006 1:21 pm

Pomysly dobre no moze oprocz tych slupow.
Co do nazw proponowalbym tablice lub tym podobne na scianach zewetrznych wymurowane np. wiek (1777 itp.) bo tak jest czesto w rzeczywistosci na starych budynkach oraz nazwe
Zmienianie ot tak sobie bez zadnych poniesionych nakladow niezbyt dobrze wygladaloby.
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Fri Jun 09, 2006 3:17 pm

Ogólnie powiem Genialnie, ale to tylko ogólnie. jestem za tym, aby napisy w nawiasach, określające jaki to rodzaj budynku pozostały bez zmian. Gdyby nie ten szczegół to Genialnie 8)
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Fri Jun 09, 2006 3:37 pm

Dodatkowo chciałbym dodać, że nazwy budynków i łodzi zostaną usunięte tak jak nazwy lokacji. Będzie trzeba je sobie samemu wpisać. Docelowo będziemy mieli coś na kształt unknown building Najpierw jednak muszą zostać wgrane tablice, których wciąż nie ma.

Jeszcze co do dat - nie jest istotne co na tablicy się napisze - mamy wolność słowa. Także jak będziecie chcieć zrobić sobie tablice z datą to zrobicie sobie tablice z datą, a jak będziecie chcieli "urząd skarbowy i siedziba komornika" to kwestia wyobraźni już.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Sat Jun 10, 2006 7:49 am

Ale to troche glupie bedzie :( Nie lepiej byloby po prostu zrobic opcje przyjrzyj sie i postac zapamietywala by od razu wszystkie nazwy, Albo by porprostu nazwa budynkow bylab edytowalna? Nie chce mi sie przychodzic do duzego miasta w ktorym bedzie pelno "Unnamed Building"
"Unnamed BOat" Przeciez statki maja zawsze nazwy wypisane na burtach

Doprowadzi to w koncu do niecheci od nowych graczy i marnowanie czasu na klikanie zmien nazwe...

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest