Alternatywne formy komunikacji

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Alternatywne formy komunikacji

Postby Rusalka » Sat Mar 25, 2006 6:18 pm

Dlaczego wszyscy tak bardzo chcą mieć radio a nadal biegają z kościaną pałką? Czy nie można się inaczej komunikować niż przez radio? A można! Możliwości jakie mi na razie do głowy przyszły są dwie:

<b>Tam-tam</b> - bardzo nisko grające bębny, które słyszalne są na duże odległości. Mogłyby być słyszalne na odległość max jednej lokacji. Zrobiłbym to tak, że możnaby zbudować trzy różne bębny: ton niski, średni i wysoki. Przy użyciu takiego zestawu można by ustawić kombinację iluś tam dźwięków a następnie użyć przedmiotu. W lokacji pojawiłaby się informacja:

1234-56.7: Słyszysz jak dwudziestoletni mężczyzna gra na tam-tamach

W sąsiednich lokacjach (no i w tej pierwszej też) byłaby taka infromacja:

1234-56.7: Słyszysz dźwięki Tam-tamów: wysoki, niski, niski, niski, średni, niski, wysoki

Z góry mówię, że używanie alfabetu morska byłoby złamaniem NZ i ścigane :) bo to wiedza OOC - każdy powinien ułożyć sobie swój własny kod (przy okazji zapobiega to ujawnieniu przekazywanych informacji)

Granie byłoby projektem i zajmowało godzinę.

<b>Znaki dymne</b> Wiadomo o co chodzi chyba - pomysł czysto indiański, projekt potrzebowałby każdorazowo niewielką ilość drewna i czegoś co się dobrze dymi np. trawy, ale możemyt zostac przy samym drewnie. Aby robić znaki dymne potrzeba koca, który możnaby utworzyć tak samo jak znane nam ubrania. Działałoby to podobnie jak tam-tamy.

Nie zagłębiam się w szczegółowe techniki. Doszkolę się w temacie jak się wam spodoba (no tego chyba jeszcze nie było co?) :)
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
Denis B
Posts: 98
Joined: Mon Apr 11, 2005 8:13 am

Postby Denis B » Sat Mar 25, 2006 6:24 pm

o dzwonach , bembnach itd napisano juz wiele ...
User avatar
Susel
Posts: 453
Joined: Tue Jan 03, 2006 9:02 pm

Postby Susel » Sat Mar 25, 2006 6:33 pm

Tak, jestem za, tylko dlaczego mam wrażenie, że to było już parę razy?
User avatar
Agent 0007
Posts: 1039
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Sat Mar 25, 2006 6:34 pm

Ale pomysł fajny i mi sie podoba.
User avatar
Artur
Posts: 1326
Joined: Tue Feb 07, 2006 8:48 am
Location: The Glow

Postby Artur » Sat Mar 25, 2006 6:59 pm

skoro to już było na forum , to czemu nie ma tego jeszcze w grze? przecież to bardzo dobry pomysł jest :P ja jestem jak najbardziej za 8)
User avatar
Susel
Posts: 453
Joined: Tue Jan 03, 2006 9:02 pm

Postby Susel » Sat Mar 25, 2006 7:47 pm

Artur wrote:skoro to już było na forum , to czemu nie ma tego jeszcze w grze?


Tego niewiedzą nawet najstarsi indianie...
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Sun Mar 26, 2006 12:34 pm

Wszystko już byuło i nic na to nie poradzimy. Swoją drogą większość topiców umiera, również tych dobrych a nikt na angielskim forum o nich nie słyszał i nigdy przez to nie zostaną zaimplementowane. Tak to se można sugerować i sugerować :)
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sun Mar 26, 2006 1:13 pm

Ale skoro Polakow jest wiecej w grze to dlaczego my nie mozemy decydowac o slusznosci danych pomyslow teraz ?:)
Wariat...
User avatar
docent
Posts: 372
Joined: Wed Jan 18, 2006 2:13 pm
Location: Polska/3city

Postby docent » Sun Mar 26, 2006 2:03 pm

Jak najbardziej słuszna idea
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Sun Mar 26, 2006 2:29 pm

Raist wrote:Ale skoro Polakow jest wiecej w grze to dlaczego my nie mozemy decydowac o slusznosci danych pomyslow teraz ?:)


Z prostej przyczyty - po pierwsze - tu nie ma demokracji, a po drugie, ci co decydują, nie mówią po polsku:) Także trzebaby wszystkie idee i pomysły tłumaczyć. Bez tego ani rusz.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sun Mar 26, 2006 3:08 pm

A na morzu? Np. wyciąganie jakiejś bandery na maszt. Brakuje mi tego.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sun Mar 26, 2006 3:47 pm

Rusalka wrote:
Raist wrote:Ale skoro Polakow jest wiecej w grze to dlaczego my nie mozemy decydowac o slusznosci danych pomyslow teraz ?:)


Z prostej przyczyty - po pierwsze - tu nie ma demokracji, a po drugie, ci co decydują, nie mówią po polsku:) Także trzebaby wszystkie idee i pomysły tłumaczyć. Bez tego ani rusz.


Chodzi o to, ze jezeli u nas pomysl zyskal uznanie to angielscy gracze nie musza go akceptowac tylko dorazu idzie do Tych, ktorzy decyduja :)
Wariat...
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Sun Mar 26, 2006 3:52 pm

Czyli jednym słowem trzeba pościć co się da na zamkniętych forach depatamentów - tzn oczywiście wszystko co się spotkało tutaj z uznaniem.

Keves, co do bander - myślałem o tym dawno, powinna być możliwość wstawienia sobie obrazka bandery w jakimś małym fromacie, tak jak avatary. Jednak powinny one przechodzić akceptacje przed uploadem.
Bandra nie byłaby od razu ze statkiem, trzba by sobie ją uszyć i obrazek byłby przypisany na stałe (musi być możliwość zmieniania bander)
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sun Mar 26, 2006 4:40 pm

Uszył bym dla każdej literki alfabetu jedną bandere i przesyłał bym poprzez nie całe wiadomości na odległość 8)

Raist pamiętaj, że nie zawsze większość większości oznacza generalną większość. Np u nas 75% poparcia, a nas jest i tak mniej niż 50% graczy licząć jeszcze nie tylko angielskich graczy ale i pozostałe języki. Nawet jeżeli nas było by 50%, a pozostali byli by przeciwko w 100% to i tak nie mamy większości ;] A po drugie, tak jak napisał Rusałka, nie ma demokracji ;] Decyzje graczy są jednie drogowskazami dla załogi czy coś warto implementować w grze czy nie :P
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Mar 26, 2006 7:36 pm

Rusalka wrote:
Raist wrote:Ale skoro Polakow jest wiecej w grze to dlaczego my nie mozemy decydowac o slusznosci danych pomyslow teraz ?:)


Z prostej przyczyty - po pierwsze - tu nie ma demokracji, a po drugie, ci co decydują, nie mówią po polsku:) Także trzebaby wszystkie idee i pomysły tłumaczyć. Bez tego ani rusz.


To nie do końca tak - zakładki w inwentarzu, wgrywanie obrazków, popchnięcie tłumaczeń to robota polskiej części załogi. Jasne, że decyduje ostatecznie Jos - ale on jest otwarty na pomysły i ich wdrażanie. Nie ma z tym problemów - byle były sensowne i uzasadnione.
==============

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest