Zycie posmiertne

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Gdyby twoje postacie mialy wiekszy wybor to co by zrobily najczescij z martwymi cialami innych cantryjczykow ?

zagrzebaly by w ziemii
29
35%
poddawaly by kramacjii
21
26%
konserwowaly by moc zachowac na dluzej(czasem nie cale cialo ale czesc)
11
13%
odcinaly by czesc ciala w jakims celu a reszte zakopaly lub spalily
21
26%
 
Total votes: 82
User avatar
docent
Posts: 372
Joined: Wed Jan 18, 2006 2:13 pm
Location: Polska/3city

Postby docent » Fri Mar 17, 2006 12:01 am

poszerzenie dostępnych opcji pochówku, dla mnie bomba, no i absolutnie logiczna, skoro Cantr jest symulatorem społeczeństwa, a obyczaje pogrzebowe są istotnym elementem życia społecznego...
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Mar 17, 2006 12:50 am

A może tak możliwość budowania cmętarzy... takie budynki gdzie możnaby zakopywać ludzi... Można by tak budować znaki choćby drewniane z imionami postaci... Już sobie to wyobrażam... Przy okazji takie zagrody by były... Znaczy nie chodzi mi o to aby na cmętarzu budoeć zagrody, ale np. budynek typu "ogrodzony teren"... mogły by być dwa typy, z drewnianym ogrodzeniem i z kamiennym ogrdzeniem... Dosyć dużo ludzi mogłoby się tam zmieścić i przyjęłoby się że nieskończona ilość znaków i ludzi pogrzebanych... No i te zwierzęta hodowlane gdyby byłu zaimplementowane...
Image
Image
Federacja RP
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Mar 17, 2006 1:00 am

Cmentarze to calkiem ciekawy pomysl. Moznaby stawiac cos w rodzaju pomnikow i tym samym zachowywac jakis slad po zmarlych.
Wariat...
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Mar 17, 2006 1:10 am

Taki nagrabki mogłyby być nawet zwykłymi znakami... Choć nei wydaje mi się aby było problemem zaimplementowanie czegoś takiego lecz o nazwie nagrobek drewniany czy też marmurowy o takich samych właściwościach jak zwykły znak... Tylko bez cmentarzy to nie ma sensu bo nagle nam wyrośnei w każdej lokacji po 200 znaków z imionami zmarłych...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sat Mar 18, 2006 12:33 pm

Jak widzicie nie bez powodu popiralew wszelkie "glupie" pomysly solankowe i inne bo tam gdzie widzicie brutalnosc itd. ja zobaczylem zroznicowanie kulturowe a w sondzxie wymienilem tylko te najprostrze sposoby bo jakbyscie poszukali to by was glowa rozbolala,a robic rozne rzeczy czasem mozna nie dlatego ze jeste wrednym slym i brutalnym ale poprstu wierzy sie w np. to ze zjadajac wroga mozna pozyskac jego sile,ze by wiesc pomyslne zycie po smierci trzeba miec dobrze zachowane doczesne cialko lub ze nasze szczaki kalaja ziemie i koniecznie trzeba je spalic.
Roznice kulturowe = ciekawsza gra.
Cantryjczycy mieszkaja w Cantrze a nie w Polsce i moga miec wlasne poglady oraz normy.
User avatar
Agent 0007
Posts: 1026
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Sat Mar 18, 2006 1:33 pm

W sumie cmentarz fajna rzecz. Tylko zeby nie zawalać "obiektów" milionem znaków możnaby zaimplementować budynek cmentarza. Zawsze przecież można założyć, że ten budynek to coś takiego jak ogród, znaczy sie płot wokół jakiejś przestrzeni. A może w niektórych społecznościach przyjęłoby sie chowanie nie w ogrodzie, ale w katakumbach? (nazwa katakumby lub ogród cmentarny, lub jeszcze jakaś inna. W nim możnaby budować pomniki, czy jakiś piec do kremacji także.
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Sat Mar 18, 2006 3:28 pm

Dokładnie tak Agent. Oiekt zagrodowy, funkcjonujacy jak budynek, z tymże otwarty jak statki, żeby wszystko było słychać. Z kolei z drugiej strony, może się stać schematyczne, że w każdej osadzie byłby cmentarz... No ale mniejsza z tym. Ja bym wprowadził kilka rodzajów nagrobków - od najprostszych, na które trzeba by było z 500 gram drewna do wpsaniałych marmurowych pomników. Oczywiście można by na cmentarzu budować przeróżne krypty czy mauzolea, czyli w postaci zwyczajnych budynków. Wprowadziłbym ograniczenie co do projektów grobów - mogą być tylko w budynkach lub na cmentarzu, chyba nie muszę mówić czemu...

Kolejna kwestia to wprowadzenie możliwości przyglądnięcia się nagrobkowi - funkcjonowałby on jak nieedytowalna notatka, w której każdy mógłby sobie walnąć nekrolog, historię życia czy co mu się tam podoba.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Mar 18, 2006 3:48 pm

Zdaje sie, ze najbliżej do tego jest czemuś co ma byc zagrodą - płotem. Może służyć jako cmentarz może jako zagroda dla zwierzat - kwestia nazwy.

Trzeba obmyślić i zaimplementowac...
==============
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Sat Mar 18, 2006 3:59 pm

Tak. Wcale nie musimy tego oznaczać jako zagroda czy też cmentarz. Zastanawiam się, czy nie można by zrobić tego nawet pomijając samo ogrodzenie... Albo zrobić kilka rodzajów ogrodzeń? Nie zaraz, to miało być coś innego - jedna sprawa to teren ogrodzony(za pewne wymagający drewna lub kamienia) a co innego plac, na który możnaby wykonać z różnych kruszców. Oczywiście, musimy pamiętać o jak największej uniwersalności takiego obiektu. Na angielskim forum jeszcze nie tego nie wymyślili? Bo wrzóciłbym tam taki topic..
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Agent 0007
Posts: 1026
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Sat Mar 18, 2006 4:33 pm

Wiec nie czekaj. A może oni też cos sensownego do tego dorzuca.

Taki obiekt moglby sluzyc roznym celom, tak jak mowicie. I dopuszczalby wielka roznborodnosc - cel jego budowy zalezalby od nazwy - np. Cmentarz, zagroda dla zwierzat, ogrod kwiatowy, skladowisko zlomu... - tyle pomyslow, niektore bezsensu, niektore z sensem.
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Sun Mar 19, 2006 9:14 pm

Nie zagłosowałem, bo w sumie dla mnie wszystkie opcje sa dopuszczalne.
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Postby Marcia » Mon Mar 20, 2006 10:08 am

hmmm... a jakby tak tych truposzy do czegoś wykorzystać.. nie mam na myśli trofeów w postaci obciętych jąder, palców czy wybitych zębów, ale coś pożytecznego - kości, ścięgna, skora..etc
przychodzą tacy, umierają w naszej wiosce i jeszcze ich grzebać trzeba.. niech chociaż grabaż ma jakąś zapłatę za swoją ciężką pracę..
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Mon Mar 20, 2006 3:05 pm

.. i następnym krokiem będzie kanibalizm :wink:

Grabarze i tak mają zapłatę, wioska ich utrzymuje oraz często daje im łopaty, poza tym zauważyłem, że w wielu wioskach nowi mieszkańcy zajmują się pochówkami.
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
Susel
Posts: 453
Joined: Tue Jan 03, 2006 9:02 pm

Postby Susel » Mon Mar 20, 2006 5:56 pm

Marcia wrote:hmmm... a jakby tak tych truposzy do czegoś wykorzystać.. nie mam na myśli trofeów w postaci obciętych jąder, palców czy wybitych zębów, ale coś pożytecznego - kości, ścięgna, skora..etc
przychodzą tacy, umierają w naszej wiosce i jeszcze ich grzebać trzeba.. niech chociaż grabaż ma jakąś zapłatę za swoją ciężką pracę..


Eh... Opcja "Szukaj" naprawdę nie gryzie... Taki pomysł już był i został odrzucony...
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Mon Mar 20, 2006 6:04 pm

I to wiele razy, w różnych formach

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest