Kontratak

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
dead_rat
Posts: 84
Joined: Sat Mar 11, 2006 6:03 pm

Kontratak

Postby dead_rat » Sun Mar 12, 2006 4:14 am

Moim zdaniem powinna istnieć automatyczna odpowiedż na każdy atak, polegająca na wykonaniu kontrataku przy użyciu najlepszej broni i najwiekszej sily ataku ( oczywiscie domyslnie ) - ponadto kontratak nieprzysługiwalby przy ataku bronia dystansową, lub moglby podwajac wyparowania tarczy gdzyby gracz nastawił sie całkowicie na oborone, to spowodowaloby zwiekszenie mozliwosci taktycznych rozgrywania walki w świecie Cantra
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Mar 12, 2006 5:58 am

Czy jak śpisz, to oddajesz przez sen? Nie. Jeśli się zdołasz po ciosie obudzić, to oddajesz od razu? Nie. Koniec - to nie ma sensu IMHO
==============
User avatar
Acutus
Posts: 28
Joined: Tue Mar 07, 2006 12:32 pm

Postby Acutus » Sun Mar 12, 2006 10:51 am

Ja tez uwazam, ze to kiepski pomysl...
Po pierwsze- tak jak napisal Wojd... przez sen bedziesz oddawal? Chyba jedyny element taktyczny w walce w cantr to atakowanie wlasnie jak ktos spi :roll:.
Poza tym jak Ty to widzisz? Ze ustawiasz sobie "kontratakuj wszystko"? Wiesz.. nie wszystkie postaci chca oddawac kazdemu..niektore nie chca oddawac w ogole... no ale niewazne- to juz szczegoly...

Moim zdaniem mozliwosc ustalania jakichkolwiek automatycznych reakcji postaci na zachowania innych kloci sie z idea cantr
... i tyle :twisted:


pozdrawiam :wink:

EDIT: se boldnąłem, co dla mnie stanowi główny argument przeciw.
Last edited by Acutus on Sun Mar 12, 2006 11:59 am, edited 1 time in total.
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
....
I hope you don't understand
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Sun Mar 12, 2006 11:54 am

Oczywiście - pomysł jest nie do końca przemyślany. Przecież nie raz zdarza się, że postaci cwiczą między sobą 'na 10% wasterem' - taki kontratak mógłby się skoczyc dla atakującego tragicznie.

Jednak bądźmy konsekwentni - równie bezsensowne jest pracowanie Cantryjczyków podczas snu. Tak samo niepoważne są pomysły alternatywne dla obcinania głowy. ;-)
Dlaczego więc Cantryjczyk nie mógłby oddawac? Nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Niezależnie od tego - jestem na NIE.
Everything I build I destroy
Everything I love always hurts
Everything I hate I'd rather love
Everything I am is everything I'm not
User avatar
dead_rat
Posts: 84
Joined: Sat Mar 11, 2006 6:03 pm

Postby dead_rat » Sun Mar 12, 2006 1:24 pm

Racja moze kontratak jako czynność automatyczna nie jest najlepszym pomysłem, ale moznaby ugryżć sprawe troche inaczej, naprzykład poprzez umozliwienie wykonywania czynnosci "pełnienie warty" "obrona terenu" wykonywanej na przestrzeni okreslonego czasu, tak jak wszystkie inne czynnosci w Cantr
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Sun Mar 12, 2006 1:28 pm

Tak lepiej. I żeby to był quasi-projekt
cantr się posypał
Vivaldii
Posts: 150
Joined: Fri Dec 30, 2005 10:51 pm

Postby Vivaldii » Sun Mar 12, 2006 1:30 pm

Ten pomysl juz jest ciekawszy. Powstaje jednak pewien problem. Jesli Wartownik odpowiadlaby atakiem tylko w przypadku gdyby sam zostal zaatakowany to czynnosc taka mialabyy charakter czysto obronny i nie mialaby nic wspolnego z wartowaniem.

Natomiast gdyby mial odpowiadac na kazda przemoc w osadzie to juz to jest chyba klopotliwe, bo przeciez atakowalby tez swoich towarzyszy walczacych np. z jakimis napastnikami.
Vivaldii
Posts: 150
Joined: Fri Dec 30, 2005 10:51 pm

Postby Vivaldii » Sun Mar 12, 2006 1:32 pm

Po za tym argument Acutusa jest mocny...
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sun Mar 12, 2006 2:30 pm

Pomysł jest wbrew estetyce gier rpg. Jak sobie wyobrażasz, że postać będzie automatycznie atakować inne jak robot, nie mówiąc nic i nie biorąc pod uwagę to co mówią inni? Walczący zombie. Nigdy się na to nie zgodzę. Po moim trupie :evil: Tak jak jest teraz jest dobrze. Postać może zareagować w różny sposób. Nie musi kontratakować. Może np. się poddać i błagać przeciwnika o litość albo grać męczennika. Taki automatyczny kontratak psuł by takie warianty rozgrywki.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
dead_rat
Posts: 84
Joined: Sat Mar 11, 2006 6:03 pm

Postby dead_rat » Sun Mar 12, 2006 2:41 pm

...masz racje i to już przyznałem, ale mozliwość wykonywania czynnosci polegającej na gotowości do walki wydaje się być już logiczniejsza, czyż nie. Taki projekt musiałby być dobrze dookreślony, zarowno jesli chodzi o warunki podjecia, jak i zaniechania ataku...ale wydaje mi się ze warto przynajmniej o tym rzeczowo podyskutować bo rozwiazania obecne też nie są idealne.
Pozdrawiam :)
Vivaldii
Posts: 150
Joined: Fri Dec 30, 2005 10:51 pm

Postby Vivaldii » Sun Mar 12, 2006 6:52 pm

KeVes wrote:Pomysł jest wbrew estetyce gier rpg. Jak sobie wyobrażasz, że postać będzie automatycznie atakować inne jak robot, nie mówiąc nic i nie biorąc pod uwagę to co mówią inni? Walczący zombie. Nigdy się na to nie zgodzę. Po moim trupie :evil: Tak jak jest teraz jest dobrze. Postać może zareagować w różny sposób. Nie musi kontratakować. Może np. się poddać i błagać przeciwnika o litość albo grać męczennika. Taki automatyczny kontratak psuł by takie warianty rozgrywki.


KeVes nie rozmawiamy już o automatycznym ataku a jedynie o możliwości założenia "projektu" wartowania. Osoba uczestnicząca w takim projekcie sama nic by nie mogła zebrać aani wyprodukować... co jest olbrzymim dyskomfortem ale reagowałaby atakiem na każdy atak skierowany przeciw niej... Ułatwiłoby to przeżycie osobom zaglądającym rzadko do Cantr...
User avatar
Susel
Posts: 453
Joined: Tue Jan 03, 2006 9:02 pm

Postby Susel » Sun Mar 12, 2006 7:04 pm

Powiem tak... NIE!
Wydaje mi się to beznadziejne, i jakby tego nie podejść, coś zawsze będzie nie tak...
Nie będe się rozpisywał... Powiem poprostu:
Poroniony pomysł...
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Sun Mar 12, 2006 7:56 pm

Również jestem przeciw. System walki jest brardzo prymitywny w Cantr, a dlatego, że nie jest motywem przewodnim gry.

A powiedzcie mi dlaczego zakładając, że mamy bardzo zgraną ekipę, można prowadzić atak w dwadzieścia osób za pomocą jednej włóczni. Każda bron powinna mieć znacznik, czy była danego dnia użyta czy nie. ale to już off.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Sun Mar 12, 2006 8:20 pm

Nie podoba mi się pomysł kontrataku...
Nie podoba mi się pomysł Rusałki...
Nie podoba mi się... wiele rzeczy...
Image
Image
Federacja RP
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Mar 12, 2006 9:28 pm

Rusalka wrote:Każda bron powinna mieć znacznik, czy była danego dnia użyta czy nie. ale to już off.


Bo to nie broń się męczy tylko człowiek...

Inna sprawa, że mógłby [zaraz 20 osób wbije ostrza w moje biedne ciało] istnieć losowy czynnik, zwiekszający się przy wielokrotnym użyciu broni w ciagu jednego dnia, sprawiający, iż broń może się nagle rozpaść... W RL w końcu się zdarza, że miecz pęka, drzewce oszczepu się łamie...
==============

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest