Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sun Sep 18, 2005 9:28 am

Słyszałem, że do trenowania służy specjalna broń która nie zadaje obrażeń, ale nie powiem nazwy by nie skorzystała z tego pewna grupka postaci :P
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Sun Sep 18, 2005 11:14 am

Basasael wrote: spotkalem sie z grupami, ktore caly czas na sobie trenuja, wiec uznalem, ze to normalna rzecz w grze :)


to postacie z innych światów (Diablopodobnych) które znalazły się w Cantr przez pomyłkę...
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Sun Sep 18, 2005 7:16 pm

Przydalo by sie jedno rozwiazanie w notatkach.
Jedna z moich postaci ma strasznie duzo papierkowej roboty, przenosi, kopiuje i tworzy notatki. Czasem potrzebuje przeniesc do koperty kilka notatek i musze to robic recznie z kazda notatka. Nie lepiej by bylo zaznaczyc notatki, ktore chce przeniesc i kliknac na ikone koperty?

Takie rozwiazanie juz dziala ale w druga strone, to znaczy gdy chce wyciagnac notatki z koperty do ekwipunku.

Marol moze bys sie tym zajal bo niedlugo utone w tych papierach?
Rob z kobietami co chcesz, ale nie probuj ich rozumiec. cytat Izabeli
Aihal
Posts: 122
Joined: Wed Nov 24, 2004 4:13 pm

Postby Aihal » Sun Sep 18, 2005 7:40 pm

Basasael wrote:2. Moze wprowadzenie jakiegos sportu do Cantr ? :) Np. wprowadzenie kukiel z pkt. 1 dalo by mozliwosc rozgrywania turniejow luczniczych :)


Ze sportami, jak z wieloma innymi rzeczami... to zależy od graczy a nie od programistów.

Jedna z moich postaci brała np. udział w Hunting Contest.
Nie były to zawody łucznicze bo część postaci używała broni siecznej, ale sporo łuków także było.

A takie sporty jak biegi do innych lokalizacji, kolarstwo, wędkarstwo czy regaty to już na Vl*ryan można urządzać ;-)
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sun Sep 18, 2005 8:14 pm

Aihal wrote:
Basasael wrote:
A takie sporty jak biegi do innych lokalizacji, kolarstwo, wędkarstwo czy regaty to już na Vl*ryan można urządzać ;-)


ech...ni i mi pomysl wygadales, a ja juz zabieralem sie za budowanie hali sportowej.
Aihal
Posts: 122
Joined: Wed Nov 24, 2004 4:13 pm

Postby Aihal » Sun Sep 18, 2005 8:22 pm

Nie zniechęcaj się :-)
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Wed Sep 28, 2005 4:48 pm

Przydalaby sie mozliwosc leczenia innych postaci tzn, mozliwosc podawania im lekarstw przez inne osoby.
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Wed Sep 28, 2005 6:06 pm

Podac mozna, ale postac i tak musi zazyc lekarstwo sama. Leczenie mogloby byc automatyczne tak jak jedzenie, jesli tylko lekarstwa znajduja sie w inwentarzu postaci.
Leczenie innej postaci bez jej udzialu to niezly pomysl. :idea: Mozna by go rowniez wykorzystac do leczenia zwierzat. Zglos to w watku z pomyslami ;)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
Kaczor
Posts: 13
Joined: Wed Sep 28, 2005 4:19 pm
Location: Poland
Contact:

Postby Kaczor » Thu Sep 29, 2005 1:32 pm

Chciałbym paru zmian, ale graficznych... Fajne by było gdyby zmieniono te obleśne zielone ikonki na bardziej kolorowe. Narzędzia, surowce, budynki itp powinny mieć swoje małe graficzne ikonki. Trochę by to uatrakcyjniło i ułatwiło grę nowym graczom... (zapewne ktoś powie że od czego jest wyobraźnia, ale co innego wyobraźnia a co innego przyjazny interfejs...)
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Sep 29, 2005 1:36 pm

Taka koncepcja już istnieje. Obecnie źródła HTML Cantr nie wyglądają najlepiej, dlatego też zaczynam prace nad wprowadzeniem CSS. Jak skończę (a jeszcze nie zacząłem i trwać to będzie długo) chciałbym wprowadzić tematy kolorystyczne (skóry) i zrobić narzędzie do tworzenia własnych, które później można by używać i publikować, tak aby inni mogli je używać.
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Sep 30, 2005 11:27 pm

CyboRKg wrote:Dodalbym:
:arrow: Egzekucje - np. gilotyna, ciach i po skazancu
:arrow: Niszczenie budynkow - potrzeba nowych surowcow jak np. proch, dynamit, trotyl, C4 :wink: 8)

:arrow: skill lamanie zabezpieczen
:arrow: skill kradziez kieszonkowa
:arrow: narzedzia wlamywacza
:arrow: mozliwosc "przeciagania" uciekinierow do lokacji z drogi
:arrow: mozliwosc trafienia z broni dystansowej uciekiniera, ktory wlasnie wszedl na droge
:arrow: sznury do zwiazywania przestepcow (a nie tylko budynki z zamkiem)

W tej grze stroze prawa maja ciagle o wiele trudniejsze zadanie od przestepcow :?
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Sat Oct 01, 2005 6:21 am

narzędzia włamywacza? jest łom to zrywania zamków, nie wystarczy?

poza tym już dosyć mam złodziei kradnących wszystko co popadnie z ziemi, a Ty chcesz żeby jeszcze po kieszeniach (jakich kieszeniach?) mogli mi grzebać... stanowczo NIE

bronią dystansową jest teraz kazdy rodzaj broni bo nie trzeba stac obok uciekającego zeby go trafic, wystarczy go miec zasiegu wzroku...

przeciąganie w czasie marszu: NIE... a co zrobisz jeżeli zostaniesz niesłusznie oskarżony albo bity i nie będziesz miał szans ucieczki do swojego miasta żeby ktoś stanął w Twojej obronie albo żebyś miał możliwość odpowiedzieć przed niezależnym sądem po przedstawieniu dowodów przez obie strony?
mogłoby się takie przeciąganie i wiązanie przyczynić do powstania niewolnictwa, czemu jestem przeciwny...

ale dodałbym na przykład dyby ustawiane na glownym placu, tańsze rozwiazanie niż więzienie w budynku i z możliwością otwarcia ich przez na przykład 3 ludzi jednocześnie, co umożliwiałoby odbicie więźnia...

dobrze by było wprowadzić też chłostę, (mógłby to być jakiś rodzaj pejcza z niegarbowanej skory, lub chociazby z konopii i kawalka drewna) czyli uderzenia które nie zabierają punktów życia, ale punkty siły (człowieka w dybach nie można byłoby uderzyć inaczej niż w ten sposób)... ubywanie punktów siły natomiast musiałoby spowodować wolniejsze poruszanie, wolniejszą lub całkowitą niemożność pracy czy bicia kogokolwiek, lub polowania...
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Sat Oct 01, 2005 9:08 am

KilDar wrote:narzędzia włamywacza? jest łom to zrywania zamków, nie wystarczy?

Lom niszczy zamek, a wytrych jedynie go otwiera. Mozna wprowadzic tez zamki stalowe, antywlamaniowe :P
(jakich kieszeniach?) mogli mi grzebać... stanowczo NIE

Nie zalezy mi na tym, ale taki skill wystepuje we wszystkich grach cRPG. Wiele z moich postaci ma ubrania i prawdopodobnie kieszenie w ubraniu :P
bronią dystansową jest teraz kazdy rodzaj broni bo nie trzeba stac obok uciekającego zeby go trafic, wystarczy go miec zasiegu wzroku...
Chodzilo mi o strzal z luku z lokacji na droge, zeby nie trzeba bylo odrywac sie od pracy.
przeciąganie w czasie marszu: NIE... a co zrobisz jeżeli zostaniesz niesłusznie oskarżony albo bity...
Teoria. Jak dlugo gram nie widzialem przypadku nieslusznej pogoni za przestepca :x
:arrow: dyby - swietny pomysl :idea:
dobrze by było wprowadzić też chłostę, (mógłby to być jakiś rodzaj pejcza z niegarbowanej skory..

Pejcze istnieja, chlosta nie. Nie wiem jak dzialaja, ale prawdopodobnie jak kazda inna bron.
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Sat Oct 01, 2005 9:20 am

CyboRKg wrote:
przeciąganie w czasie marszu: NIE... a co zrobisz jeżeli zostaniesz niesłusznie oskarżony albo bity...
Teoria. Jak dlugo gram nie widzialem przypadku nieslusznej pogoni za przestepca :x
:arrow: dyby - swietny pomysl :idea:


Wszystko zalezy od pnktu widzenia. Ja widziałem juz kilka a nawet kilkanascie bezpodstawnych oskarżeń. Zdecydowane NIE dla takiego pomyslu.
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sat Oct 01, 2005 10:07 am

Ja sie upieram przy mozliwosci leczenia drugiej osoby. To chyba nie jest trudne do zrobienia, a ulatwi zycie :)

Przydalyby sie tez jakies ubiory ochronne (zbroje skorzane, plytowe itp). Bo jak to sie ma ze bronie sa coraz lepsze i nie ma przed nimi ochrony oprocz nedznych tarcz. W koncu ktos zrobi taka bron, przed ktora nie bedzie ochrony. Skoro zwyklym sierpem mozna zabic w 3 uderzeniach to co bedzie z mieczem?

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest