Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Aihal
Posts: 122
Joined: Wed Nov 24, 2004 4:13 pm

Re: Pomysly na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Aihal » Fri Sep 16, 2005 6:57 pm

KeVes wrote: :arrow: papier, długopisy, ołówki, farby (coś co by utrudniło tworzenie notatek)

Nieeeee.... (bo nikt nie będzie robił notatek/zapisków w grze, tylko poza nią)

No chyba że do robienia nieedytowalnych notek... :)

KeVes wrote: :arrow: łodzie wymagające żagli a nie wioseł (właściwie to obecne nawet wioseł nie mają tylko poruszają się samowolnie bo można pracować a łódź sama płynie)

Nooo... w zasadzie longboat i sloop to są łodzie żaglowe a dinghy też może mieć żagielek, więc zakładam że wszystkie mają żagle skoro nie trzeba wiosłować :-)
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Fri Sep 16, 2005 10:16 pm

paliwo (samochody i motocykle wymagały by paliwa)


Bardzo dobry pomysł, zresztą nie tylko one powinny. Tak jak sugerowaliście wcześniej dobrze by było gdyby istniała możliwość wykorzystania koni jako środka transportowego. I konie mogłyby wreszcie rozwiać pytania: "do czego jest trawa?" :wink:

Inne pomysły:
- palisada/mur chroniłaby mieszkańców przed zwierzętami
- cud świata - budynek, którego wymagania odnośnie zapotrzebowania na drewno, kamień, żelazo nie byłyby określone (ale większe niż np.: 100000) i byłby budowany jedynie jako oznaka potęgi. Inaczej mówiąc zbędny budynek do zaspokojenia ego mieszkańców :wink:
- budynki wyspecjalizowane - np.: huta, płatnerz. (?)
- szkoła - gdzie możnaby było podszkolić się w konkretnej dziedzinie (skillu). Oczywiście musiałby ktoś nauczać - postać o większych zdolnościach.
- możliwość popełnienia samobójstwa, ale nie odrazu ale po pewnym czasie no i trwałoby to trochę by gracze nie uśmiercali swoich postaci bo pojawiły się w innym miejscu niż gracz chciał.

Z takich mniej związanych z samą rozgrywką:
- możliwość łączenia notatek nieedytowalnych w jedną
- starzenie się notatek, na przykład po pewnym czasie niektóre znaki ulegałyby zniszczeniu - niemożliwe byłoby ich odczytanie. A w późniejszym czasie notatka uległa by zniszczeniu (o ile nikt by jej nie 'naprawił')
- no i w końcu przydałaby się pogoda albo chociaż pory roku by bardziej urzeczywistnić grę

To parę jakiś pomysłów, niektóre głupie :lol:


Np. wyspa ma jakieś tam wirtualne 5000 pól


Strasznie by to zmieniło grę, tak naprawdę lepiej już napisać Cantr III z takim właśnie podziałem na pola. Przyznam się, że kilka gier a la Civilization i Colonization napisałem. Nawet ostatnio w PHP gdzie mapa ma 100x100 pól (gra nie jest napisana - brak czasu) i samo przepisanie do bazy danych o surowcach, typach terenu itp. zajęło około 5 minut (długo, bo szło jeszcze przez parser z pliku tekstowego). Teraz wystarczy wyobrazić sobie sytuacje gdy w taką grę gra 1000 osób i każda z nich ma po dziesięć postaci z czego połowa podróżuje. Musiałby być niezły server ze SCSI obowiązkowo :wink: Ale ogólnie pomysł bardzo ciekawy, gdyby zaistniał to praktycznie nie byłoby problemu z surowcami i terenami do zamieszkania :wink:

Co do pomysłu wprowadzenia dzieci jestem przeciwny, niepotrzebna komplikacja i pojawiłby się problem kto by grał postaciami-dziećmi.
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Fri Sep 16, 2005 10:23 pm

NiKnight wrote:I konie mogłyby wreszcie rozwiać pytania: "do czego jest trawa?" :wink:
Hehe, to nie wiecie, że trawa to... żywność lecznicza? Chyba najmniej efektywna w całej grze (AFAIK 1000g na 1%), ale zawsze to jakies zastosowanie :)
(SRVPRC)
Image
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Fri Sep 16, 2005 10:40 pm

Tego nie wiedziałem, jakoś trawa nie wygląda zbyt apetycznie i raczej po jej z jedzeniu zdrowie nie poprawi się (przynajmniej w świecie rzeczywistym) :wink: Zresztą mogę sprawdzić o ile kot nie zeżarł (ale kot dostaje trochę inną trawę) :wink:
Ni Ni Ni Ni!
TomT

Postby TomT » Fri Sep 16, 2005 11:41 pm

NiKnight wrote:Tego nie wiedziałem, jakoś trawa nie wygląda zbyt apetycznie i raczej po jej z jedzeniu zdrowie nie poprawi się:

To sie pali ;)
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Sat Sep 17, 2005 9:27 am

Hehe... też racja i tłumaczyłoby to czemu człowiek po tym lepiej się czuje :wink:
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Sep 17, 2005 1:21 pm

No nieźle :> Wypalić 1000 gram by się poczuć w 1% lepiej :twisted: To chwasty a nie "trawa" :>
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sat Sep 17, 2005 1:44 pm

Ogien to podstawa kazdej cywilizacji, a u nas ogien jest samorodny...tak wiec....krzemienie :D

i urny, musza byc urny, potem wybory i komisje sledcze...transmisje telewizyjne przyniosa nam krocie :D
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Sep 17, 2005 1:58 pm

TVN-Telewizja VlotryaN :lol:
Trwam-Zygurdowo :lol:
TomT

Re: Pomysly na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby TomT » Sat Sep 17, 2005 8:03 pm

KeVes wrote: :arrow: limity wydobywcze (chyba każdy zna moją wersję limitów)

Ale to oznacza nasilenie konfliktów...

KeVes wrote: :arrow: radio, telefonia (możliwe, że radio już wkrótce będzie, zobaczcie temat "tłumaczenia")
:arrow: komputery 8)

Bez prądu? Eh... Do tej pory jakoś nie myślalem o tych całych helikopterach, samochodach itp. i jak na mnie żyłem w zatęchłym średniowieczu. Ale jednak okazuje się ze to jakieś postatomowe klimaty...

KeVes wrote: :arrow: włosy (długość, kolor - konieczność obcinania i golenia się)

Codzienne golenie to juz chyba przegięcie. Ja się cieszę, że jedzenie jest automatyczne i nie muszę zawracać sobie tym głowy...
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Sep 17, 2005 8:05 pm

No właśnie zanim komputery,radia,telewizory,telefony-generatory prądu~!
Basasael
Posts: 25
Joined: Fri Aug 12, 2005 5:43 pm
Location: http://offnet.pl
Contact:

Postby Basasael » Sat Sep 17, 2005 8:45 pm

Ja bym chcial w grze zobaczyc :

1. Kukly do trenowania walki.

2. Moze wprowadzenie jakiegos sportu do Cantr ? :) Np. wprowadzenie kukiel z pkt. 1 dalo by mozliwosc rozgrywania turniejow luczniczych :)
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Sep 17, 2005 9:40 pm

Basasael wrote:Ja bym chcial w grze zobaczyc :

1. Kukly do trenowania walki.

2. Moze wprowadzenie jakiegos sportu do Cantr ? :) Np. wprowadzenie kukiel z pkt. 1 dalo by mozliwosc rozgrywania turniejow luczniczych :)


Nie mogłem się powstrzymać z komentarzem :wink:
A)Są ważniejsze rzeczy.
B)Zabijanie i zacięta rywalizacja jest dla ciebie aż tak ważna,no cóż...Widzę,że ktos ma zapędy wojownika-mordercy,najlepiej od razu wprowadzić levele zabijania zamiast skilli :oops:
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Sat Sep 17, 2005 9:53 pm

Optowalem kiedys na glownym forum za calkowitym wycofaniem skilla walki :roll:
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
Basasael
Posts: 25
Joined: Fri Aug 12, 2005 5:43 pm
Location: http://offnet.pl
Contact:

Postby Basasael » Sun Sep 18, 2005 9:14 am

Michal wrote:Ja bym chcial w grze zobaczyc :

Nie mogłem się powstrzymać z komentarzem :wink:
A)Są ważniejsze rzeczy.
B)Zabijanie i zacięta rywalizacja jest dla ciebie aż tak ważna,no cóż...Widzę,że ktos ma zapędy wojownika-mordercy,najlepiej od razu wprowadzić levele zabijania zamiast skilli :oops:


Hmm, zadna z moich postaci sie tym nie zajmuje, chyba ze trzeba kogos palnac w glowe ;) Ale spotkalem sie z grupami, ktore caly czas na sobie trenuja, wiec uznalem, ze to normalna rzecz w grze :)

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest