Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby witia1 » Sat Mar 11, 2017 1:59 pm

Oczywiście, że stal jest lepsza od miedzi, ale dlaczego nie zbudować miedzianego miasta ludzi-czcicieli miedzianego boga? Bo mechanicznie stal jest najlepsza? Taki absurdalny przykład pokazuje dlaczego wiele pomysłów umiera już w zalążku. Bo nie są optymalne mechanicznie

Bo nie było ku temu powodu? Generalnie religie to kiepski temat w cantr. Generalnie symulowanie zachowań społecznych w cantr jest do bani i moim zdaniem, jest tak przez grę. Jej koncept, świat jest zbyt płytki by wykształcić społeczeństwa czy religie. Nie bez powodu wiekszość światów rpg z góry je określa jakoś część świata narzucaną graczom odgórnie. Skoro nie ma innych motywacji to postacie kierują się optymalizacją. To też naturalny mechanizm organizmów żywych. Wszelkich jakie znamy. Jeśli stal by kosztowała tyle samo co dowolny inny materiał i była od niego lepsza to robilibyśmy wszystko ze stali i w naszym świecie. Dlaczego budynki robimy głównie z betonu, stali i szkła? Bo nasza mechanika sprawa, że są do tego najlepsze. Nie robi się wieżowców z miedzi czy drewna. Chyba nie bedziesz się upierać z pytaniem "dlaczego?"?

W ten sposób nie powinny być blokowane exploity w postaci blokowania się w kajucie przez przeładowanie tejże kajuty. Bo to forma komunikacji, wynikająca z mechaniki. Taka argumentacja dowodzi tylko, że brakuje graczom wyobraźni. Nie tak ogólnie, ale jeżeli chodzi o skutki takich a nie innych kroków

Każde takie exploity powinny być usuwane/zmieniane. Bo jest to mechanika nie mająca kontrdziałania. To, że postacie to wykorzystywały to tylko efekt kalekiego świata. Każda równie inteligentna jak gracz postać powinna móc na to wpaść i zastosować. Tak jak możesz się zabarykadować w realnym świecie. Ma to nawet bogatą historię budowy twierdz/zamków. Zielony świat był po prostu bardzo kulawy i zapomniał o mechaniźmie to zwalczającym.

My ludzie też codziennie ćwiczymy bo tak nam mówi mechanika. Ćwiczymy, poprawiamy refleks, rozwijamy nasze ciało czy umysł. Całkiem normalna sprawa nie?

I tak trudno Twoim zdaniem stwierdzić postaci czy woli slupa, szabrownik czy galeon? Chyba tylko wtedy jeśli twoim zdaniem postać widzi napis "galeon" po otworzeniu koperty "port". A nie obiek o określonym kształcie, objętości i możliwościach.
Cantryjczycy żyją w świecie w którym mechanika to to samo co nasza fizyka czy chemia. Zasady świata. W pewien sposób zrozumiałe, sprawdzalne i weryfikowalne.
Bo jeśli nie to jest to bardzo beznadziejny i głupi świat by w nim istnieć.
Rest In Pieces.
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby witia1 » Sat Mar 11, 2017 4:16 pm

Nasz świat też w wielu aspektach "toczy rak" monokultury. Używamy konkretnych rozwiązań bo są najoptymalniejsze dla zasad naszej "gry". Owszem te monokultury się zmieniają, kiedyś standardowym uzbrojeniem był gladius, długi miecz czy katana i ewoluowały z czasem w broń automatyczną. Ale na każdym etapie był jakiś standard uzbrojenia. Ewoluował bo silnik naszej gry to umożliwiał. Cantrowy nie ma takiej opcji. Gdy wymyślimy lepszą nadającą się do taniej i masowej produkcji broń to ona stanie się standardem. Bo będzie mieć lepsze "cyferki". Będzie skuteczniej zabijać.
W cantrze to wygląda bardzo sztucznie to mechanizm wdrażania jest bardzo sztuczny. Ulepszenia są wymyślane na zewnątrz świata a nie przez postacie wewnątrz świata. To trochę jak świat z Pana Lodowego Ogrodu. Istnieje siła która odgórnie ogrnicza rozwój świata więc zarzymuje się on w najwyższym dostępnym mu punkcie rozwoju.
Rest In Pieces.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby saguarooo » Mon Mar 13, 2017 3:22 pm

Mam taki pomysł, może głupi, może mądry, żeby ustawiając imię obcej postaci poza dotychczasową opcją <CANTR CHARDESC> podającą aktualny wiek dodać drugą (np. <CANTR CHARDESC 2>?), która wypluwałaby wiek i płeć w krótszej, liczbowej formie formie: K20, M50 itd.
Taka kosmetyczna zmiana, ale uważam, że przydatna, bo jak niekiedy postać ma długie imię i nazwisko + dopisuję miasto pochodzenia + dwudziestoletnia kobieta to już wychodzi długi szlaczek.

Poza tym chciałbym przypomnieć mój pomysł sprzed paru dni, bo może zatonął wśród tej filozoficzno-rolplejowej dyskusji, a chyba zasługuje na dostrzeżenie.

saguarooo wrote:Ale przyszedł mi do głowy trochę mniej inwazyjny pomysł.
Może dałoby się zrobić tak, żeby ostatni projekt przy którym postać uczestniczyła był wyświetlany na górze strony tak, jak aktualny projekt?
Tylko że zamiast znaczku "X" do zakończenia udziału wyświetlałby się znaczek "P" do przyłączenia się.

Hmm?
User avatar
MattWithoos
Posts: 513
Joined: Tue Apr 14, 2015 12:51 am
Location: Melbourne, Australia
Contact:

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby MattWithoos » Wed Mar 15, 2017 12:00 am

saguarooo wrote:Mam taki pomysł, może głupi, może mądry, żeby ustawiając imię obcej postaci poza dotychczasową opcją <CANTR CHARDESC> podającą aktualny wiek dodać drugą (np. <CANTR CHARDESC 2>?), która wypluwałaby wiek i płeć w krótszej, liczbowej formie formie: K20, M50 itd.
Taka kosmetyczna zmiana, ale uważam, że przydatna, bo jak niekiedy postać ma długie imię i nazwisko + dopisuję miasto pochodzenia + dwudziestoletnia kobieta to już wychodzi długi szlaczek.


Image

To jest jak <CANTR CHARDESC 2> ? :wink:

Przepraszam za mój pisowni i gramatyki, i przepraszam za strony English Cantr. Jestem językiem angielskim. Używam tłumacza google.

Edit: Aha, rozumiem. Masz na myśli, aby "człowieka w jego dwudziestych" krótsze. Podobnie jak "John, M25".
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby saguarooo » Wed Mar 15, 2017 12:27 am

MattWithoos wrote:Edit: Aha, rozumiem. Masz na myśli, aby "człowieka w jego dwudziestych" krótsze. Podobnie jak "John, M25".


:) Dokładnie tak, tyle że zaokrąglone do dziesięciu, tak jak to normalnie w Cantrze widać: "John, M20" a nie "M25".

Właśnie zdałem sobie sprawę, że to M20, M30, M40 wygląda jak rozmiar gwintu. Widać w Cantrze z wiekiem wszystko rośnie. :D
User avatar
MattWithoos
Posts: 513
Joined: Tue Apr 14, 2015 12:51 am
Location: Melbourne, Australia
Contact:

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby MattWithoos » Wed Mar 15, 2017 12:35 am

Chłodny! Popieram to. :D
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby witia1 » Wed Mar 15, 2017 9:20 am

Bardzo dobry pomysł. Przydałoby się szczególnie przy dostępie przez telefon.
Rest In Pieces.
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Berya » Wed Mar 15, 2017 11:16 am

Z dedykacją dla ATSa zrobiłam listę swoich postaci. Oczywiście imiona postaci i miejsca w których przebywają zamazałam, cała rzecz w tych projektach, co do których ATS ma tyle zastrzeżeń.

Lista postaci

I tu pojawia się moje pytanie. Jakie dołączanie do projektów za wszelką cenę? Pierwsze słyszę.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby saguarooo » Wed Mar 15, 2017 11:21 am

Berya wrote:Z dedykacją dla ATSa zrobiłam listę swoich postaci. Oczywiście imiona postaci i miejsca w których przebywają zamazałam, cała rzecz w tych projektach, co do których ATS ma tyle zastrzeżeń.

Lista postaci

I tu pojawia się moje pytanie. Jakie dołączanie do projektów za wszelką cenę? Pierwsze słyszę.


No i masz...
Weźcie i zróbcie sobie osobny temat na filozoficzny offtop. Też się może w nim poudzielam, ale nie tutaj.
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby witryna » Sun Apr 23, 2017 3:44 pm

Zastanawiam się, czy możliwe byłoby dodanie skryptu, dzięki któremu widoczne byłyby czynności pisane w gwiazdkach, kiedy postaci szepczą. Może zniechęciłoby to łąkowych kręcidupków od kręcidupkowania na oczach dziesięciu innych ludzi? Poza tym, no ej, tyle się już o tym pisało; szept to szept, nie potajemne wymienianie uścisków dłoni, pocałunków, machania rękami, skakania, biegania po placu i kręcidupkowania. D:
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Mars » Sun Apr 23, 2017 5:33 pm

Zastanawiam się, czy możliwe byłoby dodanie skryptu, dzięki któremu widoczne byłyby czynności pisane w gwiazdkach, kiedy postaci szepczą. Może zniechęciłoby to łąkowych kręcidupków od kręcidupkowania na oczach dziesięciu innych ludzi? Poza tym, no ej, tyle się już o tym pisało; szept to szept, nie potajemne wymienianie uścisków dłoni, pocałunków, machania rękami, skakania, biegania po placu i kręcidupkowania. D:


Jeśli nie gwiazdki, to wymyślimy małpki. Jak nie małpki (@), to kwadraciki (#), kreseczki, kropeczki, serduszka (♥), nawiasy, cudzysłowy, daszki (^), i cała tablica znaków utf8 się nam na pomoc kłania... :)
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Berya » Sun Apr 23, 2017 6:54 pm

A ja jestem bardzo za. Czasem coś szepczę i jestem świadoma, że jakiś gest lepiej napisać publicznie. Ale pasuje mi to do całości, żeby jednak publiczny nie był (gwiazdka w środku zdania). I jest to dla mnie problem. Czasem też lecą ściany tekstu, i tylko jakieś pojedyncze śmiechy na głos się wyłaniają. A czasem człowiek nie pamięta, żeby napisać *podrapał się po głowie* na głos i wysyła w szepcie. A tak, nie było by problemu. Takie rzeczy, jak dyskretne dotknięcia, uściski czy pocałunki zawsze można by podkreślić gwiazdką "Dyskretnie".

Nawet jeśli nie rozwiąże to głównego problemu, bo zawsze będą małpki, kwadraciki i fale, to zawsze przynajmniej trochę zredukuje.
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Berya » Tue Apr 25, 2017 1:14 pm

Tak sobie myślę... Skoro pada taka propozycja, to może by... Wprowadzić blokadę na szeptanie dla postaci znajdujących się w innych lokacjach? W budynkach, itp?
User avatar
Cara
Posts: 149
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:18 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Cara » Tue Apr 25, 2017 1:23 pm

Berya wrote:Tak sobie myślę... Skoro pada taka propozycja, to może by... Wprowadzić blokadę na szeptanie dla postaci znajdujących się w innych lokacjach? W budynkach, itp?


Jak dla mnie - blisko ;) przy czym zostawiłabym możliwość zewnętrze - pomieszczenie np osoba w budynku może porozmawiać z osobą będącą na "placu" (podejście dwóch ludzi do okna i poszeptanie nad parapetem nie jest czymś trudnym do wykonania); ewentualnie szeptanie między pomieszczeniem głównym a dobudowanym pokoikiem / kajuta - pokład.
Jednakże rozmawianie między dwoma odrębnymi budynkami czy budynek - pojazd, to już faktycznie można by ograniczyć.

I owszem, też mi się zdarza popełniać takie gafy :oops:
Zazwyczaj po czasie uświadamiam sobie że halo, ale żyrafiej szyi to ja jednak w opisie nie umieściłam :wink:
"After all... it's just a trick. Yes, it's just a trick."
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Felixis » Tue Apr 25, 2017 9:45 pm

Myślałam kiedyś o propozycji w stylu: im więcej pomieszczeń pomiędzy szepczącymi, tym większa szansa na to że inni usłyszą "szept". Różnice mogłyby być znaczące
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest