Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby KVZ » Fri Sep 16, 2005 5:36 pm

*fanfary*... ;) Tak jak polecał NiKnight. Otwieram specjalny przyklejony temat na dyskusje o tym co można by wprowadzić DO GRY. Chodzi o mechanikę gry. Tz. nie łamiemy tutaj zasad pisząc o strategi wprowadzania W GRZE określonych rzeczy (np. jak to było w dyskusji o pieniądzach), czyli nie omawiamy tutaj strategii wykorzystania już istniejących albo będących w fazie realizacji/planownych rzeczy w grze. Czysta mechanika gry. Mam nadzieję, że każdy wie o czym mówię. Najciekawsze pomysły chciałbym przenieść później na angielskie forum. Co można by tutaj omówić:
:arrow: limity wydobywcze (chyba każdy zna moją wersję limitów)

:arrow: postacie dziecięce w grze (ja jestem sceptykiem, na angielskim forum panuje entuzjazm w tym temacie)

:arrow: prasa do drukowania

:arrow: papier, długopisy, ołówki, farby (coś co by utrudniło tworzenie notatek)

:arrow: niszczenie notatek

:arrow: paliwo (samochody i motocykle wymagały by paliwa) [już jest od 2010.01.01]

:arrow: łodzie wymagające żagli a nie wioseł (właściwie to obecne nawet wioseł nie mają tylko poruszają się samowolnie bo można pracować a łódź sama płynie) (żagle występują już w grze jako dodatek od pewnego czasu)

:arrow: broń palna :twisted: (ciekawe czy kiedyś będzie)

:arrow: samoloty, helikoptery (jest już nawet silnik do helikopterów w grze)

:arrow: radio, telefonia (możliwe, że radio już wkrótce będzie, zobaczcie temat "tłumaczenia") [radio już jest od dłuższego czasu w grze]

:arrow: komputery 8)

:arrow: udomowienie i zwierząt

:arrow: kamery oraz budynki oszklone, ewentualnie wstawianie okien by
widzieć co się dzieje na zewnątrz nie słysząc co się mówi (ew. dodanie opcji krzyczenia, by usłyszeli wszyscy... idąc dalej tym wątkiem - syreny !! yeah :> włanczasz syrene i wszyscy strażacy z okolicznych budynów się zbiegają 8)

:arrow: instrumenty muzyczne (już są, ale można by udoskonalić, dodać nowe)

:arrow: kości do gry, ruletki, itp... (kości do gry już są od niedawna)

:arrow: maszyny działające na zasadzie wrzuć monetę :>

:arrow: włosy (długość, kolor - konieczność obcinania i golenia się) kolor oczu, wzrost, waga...

Co myślicie o tych rzeczach? Wypowiedzcię się, dodajcie własne pomysły, albo rozwińcie...
Last edited by KVZ on Sat Feb 06, 2010 5:42 pm, edited 1 time in total.
Reason: aktualizacja listy
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Sep 16, 2005 6:03 pm

Na naszych wyspach i tak nie znajdziemy potrzebnych surowcow na produkcje tego wszystkiego ;)

p.s.
Ja chce wode i ziola lecznicze na wyspach do robienia mikstur:)
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Sep 16, 2005 6:15 pm

Jak będziemy mocno pokrzywdzeni to będziemy musieli napisać do RD albo do Josa by nam dodali surowców tak jak zwierzątek :) Turkom np. nie dali chyba jakiegoś surowca do wytopu żelaza na początku i musieli się upominać.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Guest

Postby Guest » Fri Sep 16, 2005 6:15 pm

I rakieta na inna planete...i zakonczenie gry jak w cywilizacji :)
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Sep 16, 2005 6:21 pm

W takim razie moge zlozyc oficjalna prosbe o dodanie ziol i wody na starej wyspie? Nie wiem nawet czy sa na nowych, ale wody na pewno nie ma.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Re: Pomysly na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby marol » Fri Sep 16, 2005 6:23 pm

KeVes wrote: :arrow: niszczenie notatek
:arrow: samoloty, helikoptery (jest już nawet silnik do helikopterów w grze)
:arrow: radio, telefonia (możliwe, że radio już wkrótce będzie, zobaczcie temat "tłumaczenia")

Niszczenie - w fazie testów, choć nie wiem, czy się zdecydujemy.
Helikoptery - są, ale "awaiting game progress".
Radio - już za chwilę.
(SRVPRC)
Image
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Fri Sep 16, 2005 6:26 pm

KeVes wrote:Jak będziemy mocno pokrzywdzeni to będziemy musieli napisać do RD albo do Josa by nam dodali surowców tak jak zwierzątek :) Turkom np. nie dali chyba jakiegoś surowca do wytopu żelaza na początku i musieli się upominać.
Raczej nie ma szans - odkąd weszliśmy (jako Polacy) w erę statków nieoficjalne stanowisko jest takie, że w tym momencie możemy sobie sami sprowadzić odpowiednie materiały, więc żadnej taryfy ulgowej.
(SRVPRC)

Image
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Sep 16, 2005 6:28 pm

Hmm.. Jakiś czas temu miałem zgłoszenie przetłumaczenia aloe vera i olejka paczulowego, nie wiem gdzie to jest ale chyba na nowej wyspie bo inaczej by nikt tego nie zgłaszał. A czy gdzieś jest woda to mi nic nie wiadomo... Napisz do resources@cantr.net najlepiej. Zwłaszcza o tą wodę, poprzyj to tezą, że zaimplementują pragnienie i nasze postacie padną trupem bez wody... :wink: (kolejna teoria spiskowa)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Sep 16, 2005 6:28 pm

brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
Drax
Posts: 107
Joined: Wed Aug 24, 2005 7:51 pm
Location: Poland
Contact:

Postby Drax » Fri Sep 16, 2005 6:31 pm

Na najwiekszej wyspie ziola na pewno sa, ale wody nigdy nie widzialem. Moze to swiat postapokaliptyczny i woda jest bardzo rzadka i bardzo cenna?

A co do pomyslow:
-Niech wprowadza podzial na bron dystansowa i do walki wrecz. Bronia reczna bedzie mozna atakowac tylko ludzi w tej samej lokacji i zwykle zwierzeta, a dystansowa ludzi, zwierzeta - takze te ktore z zalozenia powinny latac oraz ludzi w trakcie podrozy. Pozatym rzeczy z zabitego czlowieka w trakcie podrozy powinny wpadac do plecaka lub wypadac na ziemie, np. na okreslonym odcinku podrozy (takie odcinki moglyby byc co np. 10% drogi i jak spojrzysz wtedy na ziemie to tam by cos lezalo)
-Powinni jeszcze zrobic cos z tym, ze aby zaczac wytpiac zelazo potrzeb wegla. Po prostu alternatywne surowce wegla i tak wymagaja wegla zeby je zrobic lub zbudowac maszyny do ich tworzenia co znacznie utrudnia rozwoj w obszarach bezweglowych.

Na razie tyle, pozniej moze dopisze cos wiecej :wink: .
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Sep 16, 2005 6:31 pm

Sama woda mnie nie zadowala :D Bardzo ciekawia mnie mikstury :)
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Sep 16, 2005 6:36 pm

Dodalbym:
:arrow: Egzekucje - np. gilotyna, ciach i po skazancu
:arrow: Niszczenie budynkow - potrzeba nowych surowcow jak np. proch, dynamit, trotyl, C4 :wink: 8)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
Drax
Posts: 107
Joined: Wed Aug 24, 2005 7:51 pm
Location: Poland
Contact:

Postby Drax » Fri Sep 16, 2005 6:43 pm

Aaaaaaaa... I jeszcze najważniejsze. Niech wprowadza plakietki na ktorych bedzie mozna wyszyc imie :D . Ciagle przedstawianie sie juz mnie wykancza, a plakietka zalatwilaby sprawe. Kto jest za? 8)
Aihal
Posts: 122
Joined: Wed Nov 24, 2004 4:13 pm

Postby Aihal » Fri Sep 16, 2005 6:48 pm

Drax wrote:Na najwiekszej wyspie ziola na pewno sa, ale wody nigdy nie widzialem. Moze to swiat postapokaliptyczny i woda jest bardzo rzadka i bardzo cenna?

Woda była, ale zniknęła pewnego dnia... :shock:
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Fri Sep 16, 2005 6:54 pm

Ja naprawdę baaardzo baaardzo bym chciał nieograniczone ruchy,nie po ścieżkach,tylko dowolne!Np. z Vlotryan do Vlyryan przez las,a nie drogą oczywiście wiązało by się to z dużo dokładniejszymi mapami i może w tych bardzo wielu zakątkach trafiałyby się bardzo rzadkie surowce?Np. wyspa ma jakieś tam wirtualne 5000 pól i tylko na jednym,które bardzo ciężko znaleźć jest złoto,a wędrujac z lokacji do lokacji zaznaczalibyśmy sobie drogę,ale nie tak brzydko ja w tandetnych grach mmorpg,tylko tak bardziej realistycznie coś na zasadzie mapy jaka jest teraz.Wtedy na "drodze ubitej" poruszałoby się szybciej,ale nie możnaby się zatrzymać i wydobywać surowców,a poza drogami przez las lub przez pole dużo wolniej,ale za to z rzadkimi surowcami i zatrzymujemy się i zbieramy np. na jednym takim polu zbiera tylko jedna osoba nie tak jak w lokacjach.


Achhh marzenia,to przecież jest zdecydowanie niemożliwe do wprowadzenia...

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest