Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Tue Sep 04, 2018 9:08 pm

Kiedyś dawno dawno temu :) jakieś dwadzieścia lat cantryjskich każda postać znajdująca się w zasięgu "widzenia" rozpalanego stosu (a sięgał on kilku osad) znajdująca się na zewnątrz "otrzymywała powiadomienie" o rozpaleniu takiego stosu.
W tej chwili to nie działa. Stosy widać (o ile się zajrzy w zakładkę "miejsce") na odległość jednej osady.
Czyli jednak coś się popsuło :(
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Tue Feb 05, 2019 5:30 pm

A gdyby tak psy oswajać?
I taki burek mógłby placu pilnować w osadzie
Szczekać gdy ktoś z budynku do budynku przejdzie
Albo szczekać/ujadać gdy z lub do osady cichaczem ktoś się zakradnie?

Szkoda by psy w Cantr tylko do polowania na nie same służyły.
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby ukia » Tue Feb 05, 2019 8:30 pm

Bardzo, ale to bardzo dobry pomysł. :P
Sisi
Posts: 2
Joined: Tue Feb 05, 2019 9:34 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Sisi » Tue Feb 05, 2019 9:40 pm

I jeszcze kilka razy bardzo. Nasze postacie na pewno też chcą takich przyjaciół. :D
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Greek » Wed Feb 06, 2019 1:22 pm

Żadna z tych rzeczy nie jest zaimplementowana i większość byłaby dość problematyczna. Potrzeba bardziej szczegółowej propozycji, żebym mógł zdecydować czy jednak chce mi się coś z tym robić.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Cara
Posts: 149
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:18 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Cara » Wed Feb 06, 2019 1:43 pm

Joyous wrote:A gdyby tak psy oswajać?
I taki burek mógłby placu pilnować w osadzie
Szczekać gdy ktoś z budynku do budynku przejdzie
Albo szczekać/ujadać gdy z lub do osady cichaczem ktoś się zakradnie?

Szkoda by psy w Cantr tylko do polowania na nie same służyły.


Ja się pytam a co z kotami? Gdzie są koty?! :wink:

I żeby nie było:

Rzeźby - w tym momencie mamy do dyspozycji małą drewnianą, do tego z kości słoniowej i jadeitową. Wszystkie one jawią się jako "małe" a przecież tworzenie rzeźb, posągów to coś, co bardzo, ale to bardzo by do cantra i jego częściowej dzikości, pierwotności, pasowało. Mogą być pracochłonne, niech potrzeba sporo czasu, by takową zbudować (a stacjonarna to i rozmontować). Niech będą i małe, i średnie i duże. Dwie pierwsze ruszable, te największe stacjonarne. Z drewna, kamienia, gliny(i piasku), marmuru.
Cantr zalega tymi surowcami, niech będzie trochę więcej możliwości na ich zużycie.

Pojemniki - brak mi w cantrze małych pojemników. Jakąś dodatkową, mniejszą torebkę papierową? Jakieś mniejsze, drewniane pudełka (bez dodatkowych opisów typu - na biżuterię)

I już całkiem na koniec - zmiana w stosach pogrzebowych: by razem z ciałem można było spalić coś jeszcze (kilogram czy dwa surowców i przedmiotów, ale nie zwierząt typu oswojone ptaki, zwierzęta hodowlane czy pociągowe). Jakoś tak pasowało by dorzucić "ukochaną" tarczę, wieniec żałobny czy liściki miłosne.
"After all... it's just a trick. Yes, it's just a trick."
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Felixis » Thu Feb 07, 2019 12:08 am

Cara wrote:mamy do dyspozycji małą drewnianą, do tego z kości słoniowej i jadeitową. Wszystkie one jawią się jako "małe" a przecież tworzenie rzeźb, posągów to coś, co bardzo, ale to bardzo by do cantra i jego częściowej dzikości, pierwotności, pasowało.

W kategorii budynki -> znaki są trzy duże posągi. Tyle że chyba ich nie da się rozebrać.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby mru » Thu Feb 07, 2019 7:01 pm

Cara wrote:
I już całkiem na koniec - zmiana w stosach pogrzebowych: by razem z ciałem można było spalić coś jeszcze (kilogram czy dwa surowców i przedmiotów, ale nie zwierząt typu oswojone ptaki, zwierzęta hodowlane czy pociągowe). Jakoś tak pasowało by dorzucić "ukochaną" tarczę, wieniec żałobny czy liściki miłosne.

Albo zakopać... Albo wyrzucić za burtę. Albo coś stłuc, albo w ogóle zniszczyć. Marzenie. :D
cudne manowce
User avatar
Cara
Posts: 149
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:18 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Cara » Thu Feb 07, 2019 8:21 pm

mru wrote:
Cara wrote:
I już całkiem na koniec - zmiana w stosach pogrzebowych: by razem z ciałem można było spalić coś jeszcze (kilogram czy dwa surowców i przedmiotów, ale nie zwierząt typu oswojone ptaki, zwierzęta hodowlane czy pociągowe). Jakoś tak pasowało by dorzucić "ukochaną" tarczę, wieniec żałobny czy liściki miłosne.

Albo zakopać... Albo wyrzucić za burtę. Albo coś stłuc, albo w ogóle zniszczyć. Marzenie. :D


Mnie już nie tyle chodzi o pozbywanie się nadmiaru przedmiotów czy surowców a o to, by można było razem ze zmarłym pochować najważniejsze dla niego przedmioty. Jakoś mi to pasuje do klimatu Cantra jako takiego.

Felixis wrote:W kategorii budynki -> znaki są trzy duże posągi. Tyle że chyba ich nie da się rozebrać.

W tym właśnie zagwozdka - by mieć możliwość robienia, tworzenia takowych i móc je przewozić.
"After all... it's just a trick. Yes, it's just a trick."
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Mon Feb 18, 2019 8:53 pm

No dobra skoro z psów stróżów nic nie wyjdzie to chociaż może to nieszczęsne przeciąganie ludzi poprawić?

Kiedyś gdzieś na forum o tym chyba już wspominałam aby przeciąganie było jak praca.
Co godzinę cantryjską niech nasz ludek, w zależności od swojej siły, przesunie o kilka pikseli przeciąganą postać. To może nawet trwać kilka godzin. Nie ma sprawy. Ale niech ludki nie stoją jak sieroty czekając, aż zbudzi się ktoś kto pomoże. O ile ktoś taki jest w pobliżu.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Mon Feb 18, 2019 9:17 pm

Cara wrote:Ja się pytam a co z kotami? Gdzie są koty?! :wink:


To ja odpowiem... tu są https://prnt.sc/mmvrg4 :D
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby gn0m » Tue Feb 19, 2019 1:03 am

Wyłączyć automatyczne jedzenie - żeby jeść trzeba kliknąć ikonkę jedzenia w inwentarzu (tak, tą która już tam jest - cała zmiana sprowadza się do wyłączenia crona).

Zalety: z głodu wymrą wszystkie sztucznie dokarmiane, nic nie wnoszące do gry śpiochy. Świat będzie bardziej przejrzysty a liczba ludności urealniona

Odpowiedź na standardowe płacze "moje postacie powymierają, veto, nic nie zmieniać!!!oneone": aby umrzeć z głodu potrzeba 20 dni. Jeśli w tym czasie nie jesteś w stanie zalogować się na minutę żeby kliknąć swoim postaciom "jeść" (przypominam że postaciom nadal będzie można wrzucać jedzenie do kieszeni, tylko jeść trzeba kliknąć) to szczerze wątpię czy takich graczy i postaci nam potrzeba
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby ukia » Tue Feb 19, 2019 7:46 am

A co powiesz o graczach, których postacie całymi cantrowymi latami spały, przez ten czas były dokarmiane i w końcu się zbudziły z pożytkiem dla gry?
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Jones Abrahams » Tue Feb 19, 2019 8:31 am

ukia wrote:A co powiesz o graczach, których postacie całymi cantrowymi latami spały, przez ten czas były dokarmiane i w końcu się zbudziły z pożytkiem dla gry?

Zbudzą się wcześniej?
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Tue Feb 19, 2019 5:54 pm

gn0m wrote:Wyłączyć automatyczne jedzenie - żeby jeść trzeba kliknąć ikonkę jedzenia w inwentarzu (tak, tą która już tam jest - cała zmiana sprowadza się do wyłączenia crona).

Zalety: z głodu wymrą wszystkie sztucznie dokarmiane, nic nie wnoszące do gry śpiochy. Świat będzie bardziej przejrzysty a liczba ludności urealniona

Odpowiedź na standardowe płacze "moje postacie powymierają, veto, nic nie zmieniać!!!oneone": aby umrzeć z głodu potrzeba 20 dni. Jeśli w tym czasie nie jesteś w stanie zalogować się na minutę żeby kliknąć swoim postaciom "jeść" (przypominam że postaciom nadal będzie można wrzucać jedzenie do kieszeni, tylko jeść trzeba kliknąć) to szczerze wątpię czy takich graczy i postaci nam potrzeba


Rozwiązanie twojego problemu i problemu śpiochów jest całkiem proste: nie karmić ich. Z czasem większość śpiochów wymrze.
Bo to czy śpiącemu ludkowi nałożymy jedzenia do kieszeni czy gracz będzie musiał się zalogować do gry by śpiocha nakarmić nie zmieni niczego. Jak gracz nie chce ożywić swojej postaci w określonej lokacji to jej nie ożywi. Będzie tylko ją karmił i tyle. Więc śpioch nadal śpiochem będzie.

No i jeszcze mały kłopot z tym "KLIKIEM". Bo co z graczami, którzy urlop wzięli od gry? Można go wziąć na maksymalną ilość 90 dni. Każdy ma prawo.
A wiec bierze gracz urlop. Wraca, chce się zalogować a tu niespodzianka. Jego postacie nie żyją. Bo nie robił "KLIK" w jedzenie.

Moja rada: Nie chcesz golemów? To ich nie karm i przekonaj w grze graczy że nie warto o śpiochy dbać.
Kto wie? Może ci się to uda? :D

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest