Inne miejsce-to by bylo cos!

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Inne miejsce-to by bylo cos!

Postby Sierak » Fri Aug 12, 2005 8:35 pm

Chciałbym założyć drugą postać,ale obawiam się,że znajdzie się na tej samej wyspie i to mnie odstrasza,wiem,że to głupie zachowanie.Czy może mi ktoś podać szanse na pojawienie się nowej postaci na drugiej lub trzeciej polskiej wyspie? :roll:
Guest

Postby Guest » Fri Aug 12, 2005 8:40 pm

Trzy moje pierwsze postacie wyladowaly kazda na innej wyspie. A wyspy sa na tyle duze ze postacie moga sobie zyc na skrajnych brzegach i nic o sobie nie wiedziec.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Fri Aug 12, 2005 9:34 pm

Może ktos jeszcze sie wypowie,bo to dla mnie ważne,może faktycznie tak przydziela ?????
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Fri Aug 12, 2005 9:38 pm

Tego nie da sie przewidziec, wyliczyc; nie masz na to zadnego wplywu gdzie postac sie pojawi. Czasem jest to wybranych kilka miejsc na wszystkich wyspach, czasem dowolne miejsce. Stworz kilka nowych postaci, a sam sie przekonasz :roll:
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Fri Aug 12, 2005 9:44 pm

Mnie ostatnio przydzieliło 3 kolejną postać w to samo miejsce. Trochę mnie to przymuliło i na razie się wstrzymam ( mam 11 postaci )
User avatar
Khe
Posts: 293
Joined: Sat Jul 09, 2005 6:51 pm
Location: Poland, Tychy

Postby Khe » Sat Aug 13, 2005 7:46 am

ja mam 6 postaci - 3 na 1wszej wyspie, 1 na 2giej i 2 na 3ciej

i akurat tak mi sie ulozylo ze pierwsza postac jest na 1szej wyspie, druga na 2giej i trzecia na trzeciej :D
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Aug 13, 2005 9:14 am

Ja zrobiłem 3 postacie,wszystkie znalazły się na pierwszej wyspie i mam plan samobójczy,nie będę nic jadł,tylk zacznę chować i coś zbierać,aż do zagłodzenia :? :roll:
User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Postby Skarbniq » Sat Aug 13, 2005 1:03 pm

To jest niezgodne z przepisami. Twoje postacie o sobie nie wiedza i nie moga sie glodzic tylko dlatego ze sa na jednej wyspie. Wyspy sa dosc duze zeby pomiescic duzo postaci. Osad jest coraz wiecej, i dzieki temu mozna znalezc da swoich postaci przerozne funkcje, miejsca i zajecia :) Pod tym wzgledem jest o wiele lepiej niz nawet jak ja zaczynalem grac.

Wydaje mi sie ze w tym czasie polska strefa dokonala olbrzymiego skoku do przodu. Inna sprawa ze teraz powstaje osada a ludzie od razu zachowuja sie jakby byli we Vlotryan. Wszystko wiedza, wszystko potrafia i chce podbic swiat ( oczywiscie nie militarnie tylko rozwojowo ). No i ... jezeli ktos chce zakladac osade to musi sie pospieszyc. Wkrotce zostana tylko gory i lasy, bez jedzenia i perspektyw :?
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Aug 13, 2005 4:46 pm

Jeszcze się zastanowię,ale no nie wiem i tak zarobią na swój pochówek.Po prostu miałem ogromną nadzieję,ale się nie udało(3 razy) nie popsuje to biegu gry,bo odpracują.Mając więcej postaci na jednej wyspie czułbym takie zakłamanie i zmniejszyłoby to poczucie realizmu,po prostu nie mógłbym ich mieć oddzielnie i nie wykorzystywać ich wiedzy :roll: to dla mnie niemożliwe,nie mógłbym się tak oszukiwać.Mam nadzieję,że mnie nie napiętnujecie,bo wiele osób właśnie robi,a ja staram się chociaż to umotywować,bo nie chodzi mi o to,że gra mi się nudzi,albo o to,że nie lubię jej na tyle,by zajmować się kilkoma postaciami.
Guest

Postby Guest » Sun Aug 14, 2005 5:41 am

Mi rozrzuciło 8 postaci na starej wyspie, 6 na drugiej i tylko jedną na trzeciej lub czwartej? (jest w Doim Sturfic) Może mi ktoś wyjaśni jak jest z tymi lokacjami startowymi? Ile ich w końcu jest?
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sun Aug 14, 2005 9:43 am

Michal wrote:Jeszcze się zastanowię,ale no nie wiem i tak zarobią na swój pochówek.Po prostu miałem ogromną nadzieję,ale się nie udało(3 razy) nie popsuje to biegu gry,bo odpracują.Mając więcej postaci na jednej wyspie czułbym takie zakłamanie i zmniejszyłoby to poczucie realizmu,po prostu nie mógłbym ich mieć oddzielnie i nie wykorzystywać ich wiedzy :roll: to dla mnie niemożliwe,nie mógłbym się tak oszukiwać.Mam nadzieję,że mnie nie napiętnujecie,bo wiele osób właśnie robi,a ja staram się chociaż to umotywować,bo nie chodzi mi o to,że gra mi się nudzi,albo o to,że nie lubię jej na tyle,by zajmować się kilkoma postaciami.


Czy naprawdę tak trudno przestrzegać najważniejszej zasady mając wiele postaci na jednej wyspie? Ja mam 14 na pierwszej wyspie (bo konto mam już od dawna) i jedną na angielskiej i jakoś nie sprawia mi to problemu. Też chciałbym mieć postacie na dwóch pozostałych wyspach, ale niestety nie mogę mieć więcej, a uśmiercać specjalnie swoich postaci nie będę bo to wbrew zasadom gry. Ja uważam, że jeśli postać ma być samobójcą, to powinna mieć do tego naprawdę powody w samej grze, a nie wynikające z zachcianki gracza. Ja uśmierciłem dwie swoje postacie (jedna nie wiem czemu znalazła się na tureckiej wyspie - mogę uznać, że urodziła się jako ktoś ułomny i nie mogąc się z nikim porozumieć popełniła samobójstwo), drugą którą uśmierciłem, była to angielska postać, poprostu była znudzona życiem... A ja po cichu liczyłem, że nową postać mi przydzieli na nowej wyspie... Niestety - pojawiła się na starej, ale żyje dalej, bo nie ma powodów się uśmiercać... Jeżeli kogoś postać naprawde musi popełnić samobójstwo, to wolę gdy ta postać robi to po cichu, nie chwaląc się o tym światu... Gdy jakaś to nagłaśnia to moje postacie zazwyczaj reagują poczuciem ogromnej litości i mnie to dobija psychicznie... A już najbardziej nie znoszę takich którym bardzo się spieszy na tamten świat i robią wszystko by zabić ich postać jak najszybciej (pewnie po to by szybko utworzyć nową która trafi na inną wyspę - to jest łamanie zasady gry - często robią to takie osoby które łamią zasady i zmuszają swoje postacie do współpracy). A jeśli byś chciał wiedzieć, dlaczego tak rozdziela, a nie można np. wybrać gdzie ma się pojawić nowa postać, to jest tak dlatego, by gracze nie tworzyli właśnie wszystkich swoich postaci na jednej wyspie... Były propozycje, by system sprawdzał ile ktoś ma postaci na danej wyspie i tworzył następną na innej, to by było jeszcze lepszym rozwiązaniem...

Guest wrote:Mi rozrzuciło 8 postaci na starej wyspie, 6 na drugiej i tylko jedną na trzeciej lub czwartej? (jest w Doim Sturfic) Może mi ktoś wyjaśni jak jest z tymi lokacjami startowymi? Ile ich w końcu jest?


Oto odpowiedź z innego wątku:

KeVes wrote:To są 4 lokacje startowe. Najpierw były tylko dwie lokacje startowe (Vlyryan i Vlotryan) i postacie pojawiały się tylko tam. Potem wprowadzono rozmieszczanie postaci wszędzie tam gdzie są już inne postacie z prawdopodobieństwem zależnym od ilości postaci w danym miejscu. Potem Jos przez pewien czas wycofał ten system i dodał dwie lokacji startowe (chyba Davlozhishmos i Dervazhismos) z takim samym prawdopodobieństwem pojawiania się nowych postaci we wszystkich 4 lokacjach by bardziej rozproszyć polskie postacie na dwie wyspy z powodu ciągle rosnącej liczby graczy i postaci. Wkrótce potem się dowiedziałem na forum, że jest trzecia wyspa, co mnie zaskoczyło, bo lokacji startowych nadal było tylko 4! (może jedną przeniesiono z jednej z dwóch wysp, nie wiem). Po pewnym czasie spowrotem wprowadzono system rozmieszczania wszędzie tam gdzie są już inne postacie i tak jest cały czas i prawdopodobnie tak już zostanie, bo nie przypuszczam by dano nam jeszcze jedną wyspę (no chyba, że skolonizujemy jakieś niezamieszkałe).


Możesz poczytać też wątek "Spawning", tam jest trochę na ten temat. Co do tego, czy są trzy czy cztery wyspy, to tego nie wiem. Słyszałem, że trzecia wyspa jest 10 razy większa od pierwszej. Więc może nie ma domniemanej czwartej, tylko ta trzecia jeszcze nie jest dokońca zbadana.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Sun Aug 14, 2005 11:42 am

Anonymous wrote:Mi rozrzuciło 8 postaci na starej wyspie, 6 na drugiej i tylko jedną na trzeciej lub czwartej? (jest w Doim Sturfic) Może mi ktoś wyjaśni jak jest z tymi lokacjami startowymi? Ile ich w końcu jest?


W chwili obecnej nie lokacji startowych jako takich. Miejsce startu jest zupełnie przypadkowe i zależy od gęstości zaludnienia. a więc masz większe szanse wylądować w jakimś mieście gdzie jest 30 osób niz w lesie gdzie są dwie. Jednak nie zmienia to faktu, że może wylądować np. w górach bez jedzenia, tylko dlatego, że jakiś podróżnik się tam przypadkiem zapuścił.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sun Aug 14, 2005 11:57 am

Nie będę robił kolejnej postaci dopóki nie będę zdecydowany na to,że bez względu gdzie się znajdzie będę nią grał.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest