Polowanie ptactwem na morzu

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Polowanie ptactwem na morzu

Postby gala » Sun Dec 13, 2015 12:00 pm

Zaburza to ekonomię.

W Cantr? :lol:
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Polowanie ptactwem na morzu

Postby psychowico » Sun Dec 13, 2015 1:05 pm

Ekonomia w Cantrze zdechła wieki temu.
  • zasoby są tak samo bogate w każdym miejscu gdzie występuje i nie kończą się
  • jedynym kosztem zdobycia jest czas
  • czasu masz nieskończoną ilość (nieśmiertelność postaci)
  • przy nieskończonej ilości czasu koszty dostawy, podróży etc. przestają mieć znaczenie
  • większość poważnych rzeczy jak urządzenia, pojazdy, budynki, statki jest niezniszczalna
  • jedynym kosztem naprawy zniszczalnych rzeczy jest czas (którego mamy nieskończoną ilość)

W biednych miejscach to nie jest aż tak dostrzegalne, ale też jest. Policz mi dniówki, kolego. :shock:

nie mówię, że łatwo byłoby to naprawić. każde rozwiązanie ma zwykle drugie, trudno dostrzegalne dno.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Polowanie ptactwem na morzu

Postby Felixis » Sun Dec 13, 2015 3:38 pm

CzterySilnia wrote:Jeśli traktując złowione rybki jako surowiec i jednocześnie karma dla ptaka to wkrótce nikt by nie musiał w ogóle karmy dla ptaków na morzu robić, bo same by się karmiły. Z jednej strony to logiczne, ale z drugiej możnaby za darmo mieć np. 20 orłów i każdy by sam się karmił, a i jeszcze produkował surowce.

Chyba że łowiłyby równo tyle ile mogą zjeść, wtedy Twój wybór, czy karmisz, czy zostawiasz surowiec. Poza tym i tak jestem za przerabianiem na karmę.

psychowico wrote:W biednych miejscach to nie jest aż tak dostrzegalne, ale też jest. Policz mi dniówki, kolego.

W końcu w Cantrze w wielu miejscach nie ma innych "pieniędzy" niż czas.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Polowanie ptactwem na morzu

Postby CzterySilnia » Sun Dec 13, 2015 5:38 pm

Miałem na myśli to, że takie rybki łowione ptakami miały by faktyczną wartość np. jak złoto (choć nie wszędzie już) albo np. opale. Rzecz, nad którą trzeba się natrucić by ją dostać. Myślę, że wybór karmienia lub polowania to fajny pomysł, ale tez bym został przy karmie, którą sie robi osobno.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest