Zamki

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Zamki

Postby gala » Fri Oct 23, 2015 9:26 pm

Zamki... wszyscy je nienawidzimy.

O ile mi wiadomo w tym momencie wywalenie zamka to 50% szans po ukończeniu ośmiogodzinnego projektu (który jest z resztą dziewięciogodzinny...), powoduje to niekończące się wywalanie zamków. Ma to zły wpływ na RP i na wszystko inne. Co z tego, że Twoje postaci mają fajny pomysł i chcą robić coś ciekawego jeśli durny zamek nie chce puścić od pół roku? Świetnie, nie puści przez następne pół.

Proponuję by zamki progresywnie zwiększały szansę na wyłamanie.

50% -> 60% -> 70% -> 80% -> 90% -> 100%.

Dzięki temu piąta próba wywalenia zamka musiałaby zakończyć się pomyślnie. Przy pojedynczej osobie to w najgorszym wypadku jest 9*5 = 45 godzin gry czyli 45/8 = niecałe 6 dni by wywalić zamek. Wydaje mi się to fair liczbą dającą szansę na reakcję. Przy 9 osobach to gwarantuje wywalenie zamka w 5 godzin. Mało? Troszkę. Ale do cholery jasnej - tam jest 9 osób.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Dawid
Programming Dept. Member
Posts: 86
Joined: Mon Mar 12, 2012 7:07 pm

Re: Zamki

Postby Dawid » Fri Oct 23, 2015 9:30 pm

Dlaczego projekt wyłamywania nazywasz dziewięciogodzinnym? Wyłamanie trwa 8h :p
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Zamki

Postby gala » Fri Oct 23, 2015 9:31 pm

zidek wrote:Dlaczego projekt wyłamywania nazywasz dziewięciogodzinnym? Wyłamanie trwa 8h :p


Weź osiem osób i postaw je przy ośmiogodzinnym wyłamywaniu zamka. Ich postęp po godzinie pracy będzie wynosił 99,999999999999...%. ;)
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Dawid
Programming Dept. Member
Posts: 86
Joined: Mon Mar 12, 2012 7:07 pm

Re: Zamki

Postby Dawid » Fri Oct 23, 2015 9:31 pm

Więc trwa 1h :D
Jak jedna osoba wyłamuje to po 8h kończy.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Zamki

Postby gala » Fri Oct 23, 2015 9:33 pm

Semantyka. Ale nie to było przedmiotem mojej sugestii.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Zamki

Postby Felixis » Fri Oct 23, 2015 10:57 pm

A to nie jest tak do tej pory, że każde kolejne wyłamanie ma jakiś tam procent szans więcej na powodzenie? Na angielskiej części coś takiego czytałam, chyba że to była sugestia.
Mi by bardziej się podobało, gdyby takie procentowe zwiększenie działało dla każdej zakładającej osoby osobno (w sensie jak założysz projekt wyłamywania kilka razy na ten sam zamek, szansa na wyłamanie Ci się zwiększa, kiedy zaś co wyłamanie zaczynać będzie ktoś inny, efekt nie kumulowałby się z innymi osobami). Dla spieszących się, aktywnych grup to nadal nie jest przeszkoda, za to może uchronić wiele zamków przed konieczną wymianą (a nuż ktoś przy nim grzebał jak nie patrzeliśmy, lepiej wymienić).

gala wrote:Przy 9 osobach to gwarantuje wywalenie zamka w 5 godzin. Mało? Troszkę. Ale do cholery jasnej - tam jest 9 osób.

Wyobraź to sobie, jedne drzwi, jeden zamek, 9 osób i 9 łomów. Chyba musieliby na kupie leżeć, żeby się fizycznie pomieścić :D Może to jakieś ograniczenie w programie-za dużo osób i szansa spada, bo jak jeden otworzy drzwi, drugi łokciem je domknie i tyle z tego było ^^
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Zamki

Postby gala » Fri Oct 23, 2015 11:30 pm

A nie wiem - jeśli jest to jeszcze nigdy tego nie zauważyłem. Mam wrażenie jakby zamki mnie po prostu nienawidziły. Wszystkie. I kiedy chcę żeby puściły i kiedy modlę się żeby trzymały.

Felixis wrote:Dla spieszących się, aktywnych grup to nadal nie jest przeszkoda, za to może uchronić wiele zamków przed konieczną wymianą (a nuż ktoś przy nim grzebał jak nie patrzeliśmy, lepiej wymienić).


Ooo. Dobry argument. Masz rację, powinno być dla danej kombinacji osoba-zamek. I to w pewnym określonym czasie najlepiej.

Felixis wrote:Wyobraź to sobie, jedne drzwi, jeden zamek, 9 osób i 9 łomów. Chyba musieliby na kupie leżeć, żeby się fizycznie pomieścić


Cóż...
Image
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Zamki

Postby dekalina » Sat Oct 24, 2015 8:28 am

gala wrote:
zidek wrote:Dlaczego projekt wyłamywania nazywasz dziewięciogodzinnym? Wyłamanie trwa 8h :p


Weź osiem osób i postaw je przy ośmiogodzinnym wyłamywaniu zamka. Ich postęp po godzinie pracy będzie wynosił 99,999999999999...%. ;)

Jeśli wszystkie są super wypoczęte, to po godzinie jest 100%. Właściwie to jest jedyny projekt, gdzie te 3% zmęczenia daje jakiś efekt w grze - nie zdarzyło mi się widzieć postaci wściekłej o to, że szycie spodni zajmie jej godzinkę dłużej, bo zmęczyła się tkając.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Zamki

Postby psychowico » Mon Oct 26, 2015 11:16 am

Wyłamywanie zamka ma pewniakiem mniejsze szanse niż 50%. A pomysł spoko, moim zdaniem.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest