papierowe torebki

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

papierowe torebki

Postby Laura_ » Wed Oct 14, 2015 4:38 pm

pół dnia na wycięcie z papieru torebki jest śmieszne. pół kilo papieru na jedną torebkę również :)
Altan
Posts: 87
Joined: Sun Jun 07, 2015 12:09 pm
Location: Kraków

Re: papierowe torebki

Postby Altan » Wed Oct 14, 2015 7:13 pm

Przypominam, że Cantr jest grą o wolnym tempie.
Its a mystery...
Anthropology!
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: papierowe torebki

Postby Laura_ » Wed Oct 14, 2015 7:30 pm

Co nie tłumaczy absurdów. Na dżinsy idzie 400 gram dżinsu, na torebkę 500 papieru, znaczy papierowa torebka jest cięższa niż para dżinsów. I zamiast być tanim, masowym opakowaniem produkowanym w ilości iluś tam sztuk na godzinę będzie kosztowała około dniówki pracy. Świetny pomysł dla kogoś, kto jak ja chciałby pakować w nią kanapki i inne jedzenie na wynos w swojej knajpie. Kanapka pół dniówki, torebka dniówkę, rewelacja. Przypominam, że dzienna porcja pizzy wynosi ile? 28 gram? (nie chce mi się sprawdzać) Tak więc dzienną porcję jedzenia pakujemy w torebkę cięższą od niej jakieś 18 razy. To już wolę wyobrażać sobie, że mam papierową torebkę, jak dotąd.
A, a propos gry z wolnym tempem: w godzinę można zrobić gwóźdź, sprzączkę czy żelazny guzik, ale papierowa torebka, to co innego, skomplikowana sprawa, wyięcie jej z papieru i sklejenie musi potrwać :twisted:
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: papierowe torebki

Postby dekalina » Wed Oct 14, 2015 7:54 pm

Laura_ wrote:Co nie tłumaczy absurdów. Na dżinsy idzie 400 gram dżinsu, na torebkę 500 papieru, znaczy papierowa torebka jest cięższa niż para dżinsów. I zamiast być tanim, masowym opakowaniem produkowanym w ilości iluś tam sztuk na godzinę będzie kosztowała około dniówki pracy. Świetny pomysł dla kogoś, kto jak ja chciałby pakować w nią kanapki i inne jedzenie na wynos w swojej knajpie. Kanapka pół dniówki, torebka dniówkę, rewelacja. Przypominam, że dzienna porcja pizzy wynosi ile? 28 gram? (nie chce mi się sprawdzać) Tak więc dzienną porcję jedzenia pakujemy w torebkę cięższą od niej jakieś 18 razy.

Dniówka pizzy wynosi jakieś 560 gramów. Czyli w 4 godziny (tyle ile tworzenie papierowej torebki) można zrobić 10 porcji :D
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: papierowe torebki

Postby Laura_ » Wed Oct 14, 2015 7:55 pm

Nie złapałaś, dniówka żarcia, nie pracy
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: papierowe torebki

Postby dekalina » Wed Oct 14, 2015 8:09 pm

Dniówka żarcia dla pizzy jest 28, pracy przy pieczeniu - 560. W ciągu dnia możesz upiec pizzy na 20 dni jedzenia, czyli w pół dnia na 10. Chodziło mi o kolejny (do Twojej listy) paradoks.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: papierowe torebki

Postby Laura_ » Wed Oct 14, 2015 8:27 pm

A, no tak, wybacz :)
User avatar
notized
Posts: 242
Joined: Wed Dec 03, 2014 12:13 pm

Re: papierowe torebki

Postby notized » Wed Oct 14, 2015 8:33 pm

A składniki? To nie takie hop-hop by zrobić pizzę. Wciąż trzeba narąbać drewna, zebrać pszenicę, zmielić ją i przerobić na ciasto, do tego pomidory... Samo pieczenie to już pikuś.
I'm an agent of Chaos.
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: papierowe torebki

Postby Telefon » Thu Oct 15, 2015 6:21 pm

Laura_ wrote:Na dżinsy idzie 400 gram dżinsu, na torebkę 500 papieru, znaczy papierowa torebka jest cięższa niż para dżinsów.



A czy wiesz, że żubr waży więcej niż dziesięć kamiennych budynków? I jakoś nikomu to nie przeszkadza...
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
User avatar
ATS
Posts: 107
Joined: Sat Sep 26, 2015 10:48 am

Re: papierowe torebki

Postby ATS » Thu Oct 15, 2015 6:37 pm

A czy wiesz, że żubr waży więcej niż dziesięć kamiennych budynków? I jakoś nikomu to nie przeszkadza...


A czy wiesz, że cantryjski żubr może wyglądać całkowicie inaczej niż realny? A budynki są tak naprawdę grubości tektury, dlatego są zacnie lekkie? Tylko komu miałoby to przeszkadzać... :wink:
Take your sword and your shield
There’s a battle on the field
You’re a knight and you’re right
So with dragons now you’ll fight!

You’ve got the power
To live another childhood
So ride the wind
That leads you to the moon...
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: papierowe torebki

Postby dekalina » Thu Oct 15, 2015 8:10 pm

notized wrote:A składniki? To nie takie hop-hop by zrobić pizzę. Wciąż trzeba narąbać drewna, zebrać pszenicę, zmielić ją i przerobić na ciasto, do tego pomidory... Samo pieczenie to już pikuś.

Dniówka 560 gramów została wyliczona po uwzględnieniu tych wszystkich elementów.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: papierowe torebki

Postby Laura_ » Thu Oct 15, 2015 8:15 pm

Wagę żubra mam gdzieś, nie przeszkadza mi. Ilość materiałów użytych do produkcji papierowej torebki i czas jej wykonania owszem. Zamiast stać się tanim opakowaniem, stanie się opakowaniem całkowicie bezużytecznym, na cholerę robić papierową torebkę, jeśli nie jest tania i łatwa w produkcji? Naprawdę musi kosztować dwa razy więcej niż danie, które w nią zapakuję?
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: papierowe torebki

Postby Felixis » Fri Oct 16, 2015 1:05 am

Papierowa torebka może jeszcze służyć zapakowaniu prezentu lub innych rzeczy, nie tylko dania na wynos. Ja myślę że ludzie znajdą więcej zastosowań.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: papierowe torebki

Postby Buka » Fri Oct 16, 2015 3:30 am

Felixis wrote:Papierowa torebka może jeszcze służyć zapakowaniu prezentu lub innych rzeczy, nie tylko dania na wynos. Ja myślę że ludzie znajdą więcej zastosowań.


Zastosowania mogą być rozmaite, ale wciąż powinno być to możliwe do szybkiego przygotowania, praktyczne opakowanie.
NDS
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: papierowe torebki

Postby Berya » Sat Oct 17, 2015 12:52 am

A może za to jednorazowe? Wkładasz kanapki/prezent, wyjmujesz i wsio, torebka nie nadaje się do kolejnego użycia. Kanapka zamoczyła i zatłuściła opakowanie, przy rozpakowaniu prezentu ktoś delikatny papier rozdarł. Dałoby się mechanicznie? Jak ma być wielokrotnego użytku, to nie dziwię się, że trzeba trochę pracy w nią włożyć.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest