Walka - idea

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

BlackWater
Posts: 9
Joined: Thu Aug 28, 2014 10:03 pm

Walka - idea

Postby BlackWater » Fri Sep 04, 2015 9:00 pm

Walka mogła by być jak projekt. "Zakładamy" projekt zabijania kogoś. Im leprzą mamy broń tym szybciej idzie. Im leprzą ma on tarcze tym wolniej idzie. W ten sposób bitwy/walki były by leprze. Rozumiecie o co mi chodzi?
kbr
Posts: 48
Joined: Thu Aug 06, 2015 12:37 am

Re: Walka - idea

Postby kbr » Fri Sep 04, 2015 9:09 pm

lepsze*

I nie, nie rozumiem. Kto szybciej skończy projekt ten zabija drugiego? Po pierwsze ciężko by było wprowadzić żeby komunikaty miały ręce i nogi, po drugie w obecnym systemie walki jest czynnik szczęścia a w twoim liczą się czyste statystyki. Bez sensu imo.
BlackWater
Posts: 9
Joined: Thu Aug 28, 2014 10:03 pm

Re: Walka - idea

Postby BlackWater » Sat Sep 05, 2015 7:34 am

Jeżeli ktoś zrobi ten projekt np. w 50% to wtedy temu drugiemu odpada 50% hp. A on sam traci w tym przypadku 25%. To bardziej odwzorowuje rzeczywistość. Nie jest tak ,że ja walne kogoś toporem, on mnie walnie za 1h to ja go za 2h znowu walne i tak aż ktoś zginie.
W rzeczywistości jest tak ,że jak ktoś kogoś atakuje to bierze topór i ofiara automatycznie się broni np. szablą i sama też atakuje.
Ten sposób jest metodą na 5 osobowe grupy które wymordowują wsie.

EDIT: Moim zdaniem ten pomysł ma potencjał.
User avatar
Alutka
Posts: 351
Joined: Sun Aug 02, 2015 6:28 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Walka - idea

Postby Alutka » Sat Sep 05, 2015 7:37 am

A co złego w pięcio osobowych grupach wymordowujących wsie? Zdecydowanie lepiej to oddaje rzeczywistość niż system zaproponowany przez Ciebie. Pięć osób nie powinno mieć żadnego problemu z wyrżnięciem bandy śpiących ludzi.
“Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health. He is so anxious about the future that he does not enjoy the present; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived.”
BlackWater
Posts: 9
Joined: Thu Aug 28, 2014 10:03 pm

Re: Walka - idea

Postby BlackWater » Sat Sep 05, 2015 8:30 am

No dobra.. Temat do kasacji
User avatar
Frankoniusz
Posts: 161
Joined: Thu Jun 24, 2010 2:28 pm

Re: Walka - idea

Postby Frankoniusz » Sat Sep 05, 2015 11:00 am

Szybko się poddałeś :D
BlackWater
Posts: 9
Joined: Thu Aug 28, 2014 10:03 pm

Re: Walka - idea

Postby BlackWater » Sat Sep 05, 2015 2:56 pm

Tak czy inaczej ten system jest leprzy.. No jak można tego nie pojąć xd.

Aktualnie:
Jest sobie wieś, wszyscy śpią prócz jednego ziomka :P i nagle przychodzi banda z toporami. Ziomek krzyczy ,żeby się obudzili ale i tak śpią. Banda sie śmieje i morduje z 20 osób.

Mój system:
Jest sobie wieś, wszyscy śpią prócz jednego ziomka :P i nagle przychodzi banda z toporami. Ziomek krzyczy ,żeby się obudzili ale i tak
śpią. Ziomek zaczyna walczyć z jakimś bandytą ,a reszta napastników atakuje innych mieszkańców. Ponieważ zabicie nie odbywa się natychmiastowo mieszkańcy mogą jeszcze jakoś wygrać, oprócz tego mają czas zaragować.

Aktualnie w Cantr nie ma czegoś takiego jak walka czy bitwa.. Mój system to reperuje.
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Walka - idea

Postby Raynus » Sat Sep 05, 2015 3:22 pm

Już widzę te teksty podczas walki: "Dobra, idę spać. Branoc" albo "Ej Ty! Pomóż nam w zabijaniu tego kolesia!".
Już nie mówiąc, że każda postać równie dobrze może się przemieścić w każdej chwili.

Szczerze mówiąc to ta sugestia brzmi jak ostry trolling.
User avatar
Alutka
Posts: 351
Joined: Sun Aug 02, 2015 6:28 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Walka - idea

Postby Alutka » Sat Sep 05, 2015 3:49 pm

Jeśli się nie mylę, to nie da się wykonać 20 ataków jednego dnia? Nie pozwoli na to zmęczenie. Wiec 5 osób nie da rady tak łatwo wymordować całej wioski.
“Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health. He is so anxious about the future that he does not enjoy the present; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived.”
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Walka - idea

Postby Laura_ » Sat Sep 05, 2015 5:25 pm

Da. Nie będę wdawać się w szczegóły, ale jak osadka senna, to nie jest większy problem :twisted:

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest