Nowe ubrania

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Cara
Posts: 149
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:18 pm

Nowe ubrania

Postby Cara » Tue Aug 25, 2015 7:23 pm

Mam głód ubrań. Niby mamy kilka tkanin do wyboru, niby coś tam jest..ale kurcze: albo napompowana suknia jedwabna z kokardkami :shock: albo dżinsy - za mało mi tego pośrodku. Jest potrzeba dopakowania czy tylko ja mam takie zachcianki? :?:
"After all... it's just a trick. Yes, it's just a trick."
User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Nowe ubrania

Postby mru » Tue Aug 25, 2015 8:06 pm

Najbardziej boli mnie brak t-shirtów widocznych pod kurtką, ech ech
cudne manowce
User avatar
Cara
Posts: 149
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:18 pm

Re: Nowe ubrania

Postby Cara » Tue Aug 25, 2015 8:29 pm

Spodni, normalnych sukienek. Ciekawych spódnic/spódniczek.Torby, która będzie odpowiednikiem tej z niewyprawionej skóry ale jednak "lepsiejsza" jakościowo.
Butów, które będa pasować do powyższych.
I tak, ja wiem, że mozna opisem postaci. Że "przerobić" wygląda ubrania - ale jednak starając się trzymać zasad i nie odbiegać za bardzo od "oryginału" to koniec konców jest niewielke pole do popisu :evil:

I mało prostej biżuterii - wisiorów niet, naszyjników z drewna, kości. Tyle moznaby tu oryginalności i pomysłów!
"After all... it's just a trick. Yes, it's just a trick."
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Nowe ubrania

Postby Felixis » Tue Aug 25, 2015 11:43 pm

Mi zawsze krótkiej bawełnianej brakowało, bo jednak halka z nazwy kojarzy mi się z czymś do spania. I szczerze mówiąc, pewnie naruszam zasady swoimi opisami, bo często jak mam coś co nazywa się np. "krótka jedwabna sukienka" czy "koszula z długim rękawem" to nie robię wcale niczego podobnego do oryginału, tylko po prostu opieram się na tym żeby do nazwy pasowało.

Jak dla mnie mogliby zrobić, że jest jedna sukienka długa, jedna krótka (każdego materiału), jedne spodnie długie, jedne krótkie etc, a nie od razu taki szczegółowy opis dla każdej kreacji że ma 3 guziki 2 kokardki suwak na dupie i wzorek w kroku. Jeśli chcemy żeby ludzie sami sobie wymyślali, to czemu tego nie ułatwić, robiąc rzeczy proste i gotowe pod zmiany? Bo teraz tendencja idzie w stronę tworzenia 200 niepotrzebnych przedmiotów różniących się jednym szczególikiem (jak np długość rękawa).
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Nowe ubrania

Postby Greek » Tue Aug 25, 2015 11:56 pm

Jak dla mnie ubrań jest o wiele za dużo. Fajniej by było mieć trzy typy na kategorię.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Nowe ubrania

Postby Marcia » Wed Aug 26, 2015 6:55 am

Felixis wrote:Jak dla mnie mogliby zrobić, że jest jedna sukienka długa, jedna krótka (każdego materiału), jedne spodnie długie, jedne krótkie etc, a nie od razu taki szczegółowy opis dla każdej kreacji że ma 3 guziki 2 kokardki suwak na dupie i wzorek w kroku. Jeśli chcemy żeby ludzie sami sobie wymyślali, to czemu tego nie ułatwić, robiąc rzeczy proste i gotowe pod zmiany? Bo teraz tendencja idzie w stronę tworzenia 200 niepotrzebnych przedmiotów różniących się jednym szczególikiem (jak np długość rękawa).


Te ubrania z gotowymi opisami typu trzy guziczki, falbanka i kokardka powstały po prostu zanim jeszcze wprowadzono możliwość samodzielnego ustawiania dla nich opisów. Wtedy takie rozwiązanie się sprawdzało. Teraz faktycznie może się nieco "gryźć". Ale myślę, że jeśli np do długiej koszuli z ozdobnymi guzikami, żabotem i falbanką przy rękawach dodasz opis, że jest to koszula z prostymi guzikami i falbanką przy rękawach, a do tego haftem pod pachą, to jest ok. Potraktowałabym to jako przeróbki krawieckie - przecież zmiana guzików czy odprucie żabotu to normalna sprawa. Jeśli trzymasz się granic rozsądku i np z krótkiej spódniczki mini nie chcesz zrobić powłóczystej spódnicy do ziemi z falbanami, a jedynie wprowadzić delikatne poprawki, jest w porządku.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Nowe ubrania

Postby dekalina » Wed Aug 26, 2015 8:31 am

Ja bym tylko chciała, żeby bawełniana koszula zmieniła nazwę na "koszulka" (w angielskim z "shirt" na "T-shirt"). Albo niech ma w opisie długi rękaw.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Nowe ubrania

Postby Felixis » Wed Aug 26, 2015 3:52 pm

Marcia wrote:Jeśli trzymasz się granic rozsądku i np z krótkiej spódniczki mini nie chcesz zrobić powłóczystej spódnicy do ziemi z falbanami, a jedynie wprowadzić delikatne poprawki, jest w porządku.

O tym mówię. Trzymam się nazwy przedmiotu, a nie do końca tego jak twórca sobie uwidział te kokardki, szwy i krój. Choć czasem przydałoby się gdzieś wszyć suwak czy dodatkowe guziki, a tego aktualny system nie przewiduje. Trzeba kombinować.

dekalina wrote:Ja bym tylko chciała, żeby bawełniana koszula zmieniła nazwę na "koszulka" (w angielskim z "shirt" na "T-shirt"). Albo niech ma w opisie długi rękaw.

Są koszule z krótkimi rękawami, ale sądząc po opisie przedmiotu, chyba koszulka by bardziej pasowała do tego co prezentuje gra.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Nowe ubrania

Postby gala » Tue Sep 29, 2015 9:37 pm

Ciuchów powinno... ubyć. Od kiedy w C jest możliwość dodawania opisów te bardziej wymyślne ubrania tylko przeszkadzają. Powinny być, owszem, dla zróżnicowania kosztów materiałów. Jedyne czego teraz potrzebujemy to:

- proste spodnie z...
- spodnie z...
- wyrafinowanie spodnie z...

Z minimalnym opisem początkowym nie narzucającym zbyt wiele ograniczeń przy dodawaniu opisów. Różniłyby się tylko materiałem, kosztem i ogólnym stopniem "za@%(#!ści". A opis pozostawić graczom, byleby się tylko trzymali opisem do "wyrafinowania" stroju.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Altan
Posts: 87
Joined: Sun Jun 07, 2015 12:09 pm
Location: Kraków

Re: Nowe ubrania

Postby Altan » Fri Oct 23, 2015 12:20 pm

gala wrote:Ciuchów powinno... ubyć. Od kiedy w C jest możliwość dodawania opisów te bardziej wymyślne ubrania tylko przeszkadzają. Powinny być, owszem, dla zróżnicowania kosztów materiałów. Jedyne czego teraz potrzebujemy to:

- proste spodnie z...
- spodnie z...
- wyrafinowanie spodnie z...

Z minimalnym opisem początkowym nie narzucającym zbyt wiele ograniczeń przy dodawaniu opisów. Różniłyby się tylko materiałem, kosztem i ogólnym stopniem "za@%(#!ści". A opis pozostawić graczom, byleby się tylko trzymali opisem do "wyrafinowania" stroju.

I traktowanie ubrań jako "pojemniki" by można było dodać guziczki czy wzmocnić metalem. "Włożenie" przedmiotu lub materiału do takiego ubrania trwałoby ileś tam czasu.
Its a mystery...
Anthropology!
User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Nowe ubrania

Postby mru » Fri Oct 23, 2015 2:33 pm

Z pojemników można rzeczy wyjmować, z ubrań niespecjalnie. Przydałaby się raczej możliwość dokładania dodatkowych materiałów do ubrań, a właściwie do wszystkich obiektów które da się opisać. Wtedy rzeczywiście miałaby sens podstawowa lista ubrań możliwych do stworzenia. Całą resztę, suwaki, guziczki, jedwabne kokardki, koraliki i inne duperelki dorzucałoby się później, z możliwością odpowiedniego ich opisania. Tak jak tu na przykład: viewtopic.php?f=90&t=26198
cudne manowce

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest