Page 1 of 1

Praca nad projektem bez kompletu materiałów

Posted: Sat May 16, 2015 6:22 am
by Aveane
Tak sobie ostatnio myślałem nad pewnym nielogicznym aspektem gry. Chcesz postawić drogę, ale masz tylko połowę materiałów. Dlaczego mechanika nie pozwala w ogóle ruszyć projektu? Jeśli, dajmy na to, mam włożone do projektu 76% potrzebnych materiałów, to dlaczego nie mogę wykonać 76% pracy? Wiadomo, nie może być tak, że chcę zrobić hamburgery, mam chleb i propan, nie mam mięsa i nagle zrobię pół projektu, bo to nadal jest nielogiczne. Stąd moja propozycja: system sprawdzający, ile procent każdego potrzebnego surowca/przedmiotu jest włożona do projektu, wybiera najmniejszą wartość i pozwala na pracę nad projektem do tego poziomu. Później informacja podobna do braku potrzebnych narzędzi. "Nie masz surowców, by dalej pracować nad tym projektem".

Wydaje mi się, że upłynniłoby to pracę. Może w dużych, bogatych miastach nie zrobiłoby to różnicy, ale w tych biedniejszych wspomogłoby rozwój.

Re: Praca nad projektem bez kompletu materiałów

Posted: Sat May 16, 2015 12:10 pm
by Felixis
Jak dla mnie brzmi fajnie, chociaż już teraz większość projektów można dostosować do liczby posiadanych surowców (i np zrobić tylko pół dnia pracy czy coś). Z takich co nie można, to są właśnie drogi, pieczenie/gotowanie mięsa na palenisku i oczywiście rzeczy które robi się całe (szycie, wykuwanie itp).

Re: Praca nad projektem bez kompletu materiałów

Posted: Sat May 16, 2015 3:39 pm
by Aveane
No właśnie zaproponowałem to głównie z myślą o drogach i tworzeniu przedmiotów.