Praca nad projektem bez kompletu materiałów

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Aveane
Posts: 32
Joined: Thu May 07, 2015 4:05 pm

Praca nad projektem bez kompletu materiałów

Postby Aveane » Sat May 16, 2015 6:22 am

Tak sobie ostatnio myślałem nad pewnym nielogicznym aspektem gry. Chcesz postawić drogę, ale masz tylko połowę materiałów. Dlaczego mechanika nie pozwala w ogóle ruszyć projektu? Jeśli, dajmy na to, mam włożone do projektu 76% potrzebnych materiałów, to dlaczego nie mogę wykonać 76% pracy? Wiadomo, nie może być tak, że chcę zrobić hamburgery, mam chleb i propan, nie mam mięsa i nagle zrobię pół projektu, bo to nadal jest nielogiczne. Stąd moja propozycja: system sprawdzający, ile procent każdego potrzebnego surowca/przedmiotu jest włożona do projektu, wybiera najmniejszą wartość i pozwala na pracę nad projektem do tego poziomu. Później informacja podobna do braku potrzebnych narzędzi. "Nie masz surowców, by dalej pracować nad tym projektem".

Wydaje mi się, że upłynniłoby to pracę. Może w dużych, bogatych miastach nie zrobiłoby to różnicy, ale w tych biedniejszych wspomogłoby rozwój.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Praca nad projektem bez kompletu materiałów

Postby Felixis » Sat May 16, 2015 12:10 pm

Jak dla mnie brzmi fajnie, chociaż już teraz większość projektów można dostosować do liczby posiadanych surowców (i np zrobić tylko pół dnia pracy czy coś). Z takich co nie można, to są właśnie drogi, pieczenie/gotowanie mięsa na palenisku i oczywiście rzeczy które robi się całe (szycie, wykuwanie itp).
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Aveane
Posts: 32
Joined: Thu May 07, 2015 4:05 pm

Re: Praca nad projektem bez kompletu materiałów

Postby Aveane » Sat May 16, 2015 3:39 pm

No właśnie zaproponowałem to głównie z myślą o drogach i tworzeniu przedmiotów.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest