Podróż drogą powietrzną

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Quapter
Posts: 2
Joined: Sun Jun 08, 2014 5:21 pm

Podróż drogą powietrzną

Postby Quapter » Sun Mar 15, 2015 4:28 pm

Witam. Dziś do głowy wpadł mi pomysł dodana do gry czegoś co umożliwiło by podróż w przestworzach, na przykład jakiś balon, czy coś. Lot takim balonem nad ziemią wyglądałby jak płynięcie statkiem przez może, czyli ignorowałby teren i drogi i miałby możliwość "Dokowania" Do miast. Co o tym myślicie? Wiem że to raczej byłoby dość trudne do zrealizowania, więc to tylko taki luźny pomysł
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Podróż drogą powietrzną

Postby Felixis » Sun Mar 15, 2015 4:55 pm

Widzę pewien problem :) Paliwo. Balon musiałby być napędzany na propan, benzynę czy cokolwiek. Pytanie, co by się działo, gdyby paliwo skończyło się osobie w balonie? Na trasie jak braknie Ci w baku, pchasz samochód z prędkością piksela na godzinę (dobra, nie wiem czy aż tak wolno, ale wiem, że przesuwa się nadal po kawalątku). Balon musiałby spaść i się rozwalić.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Podróż drogą powietrzną

Postby Greek » Sun Mar 15, 2015 5:08 pm

Były kiedyś rozważane balony i sterowce. Przeprowadziłem w tym celu analizę, ale w tej chwili ciężko myśleć choćby o samej możliwości "pływania" po lądzie.
Gdyby coś takiego wprowadzić dla pojazdów lądowych, to byłoby łatwiej myśleć o podróżach powietrznych (które posiadałyby trochę specyficznych problemów, między innymi ten podany przez Felixis).
W sumie to wolne podróże lądowe dałoby się łatwo osiągnąć w większości przypadków, ale są prawie niewykonalne do ładnego zrobienia dla podróży pieszych (bo są czymś zupełnie nietypowym).
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Podróż drogą powietrzną

Postby Raynus » Sun Mar 15, 2015 8:38 pm

Pomysł fajny i chyba aż na tyle, że co jakiś czas się powtarza w sugestiach (choćby tu, tu, tu i tu. Warto poszukać! :))
Szczególnie ciekawie byłoby, gdyby lot którymś z wymienionych zwiększał pole widzenia i podawał jakieś niewielkie informacje na temat lokacjami pod nim (zagęszczenie osób i temu podobne). Niestety przypuszczam, że taki ogrom roboty nie jest na chwilę obecną wart świeczki.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest