Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej rany

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej rany

Postby Felixis » Thu Jan 01, 2015 10:37 pm

Pewnie wyjdzie mi to nieco chaotycznie, ale postaram się napisać w miarę jasno. Niektórzy bardzo lubią urealniać świat Cantr i to jest coś dla nich. Pewnie jest trudne do zrobienia, ale pomysłem mogę rzucić :)

Nie wiem czy ktoś o tym myślał już, ale ostatnio wpadło mi to do głowy. Z tego co wiem, teraz jest tak, że podczas ataku, zużywa się zarówno broń atakującego jak i tarcza ofiary. Jest to dość logiczne, w końcu w nią się uderza. Czasem jednak bijemy o wiele mocniej niż może znieść nasza tarcza lub nawet ją omijamy. Jako że mało kto nosi przedmioty faktycznie w plecaku, można by uznać, że trafiając w postać (szczególnie jeśli chodzi o zadanie śmiertelnej rany, po której wszystko się upuszcza), trafiamy też w część przedmiotów. A więc...
Co by było, gdyby atak (najlepiej-samo zadanie śmiertelnej rany [nie mylić z dobiciem]) powodował jakiś tam procent zniszczenia noszonych przez zaatakowanego przedmiotów? Ubrania nie mają jeszcze "terminu przydatności" więc w ten sposób ich nie zepsujemy, ale takie narzędzia/tarcze/bronie mogłyby ulegać częściowemu bądź całkowitemu zniszczeniu. Nie wiem jak bardzo jest to możliwe do zrobienia od strony kodu, ale mogłoby to wyglądać różnie.


Możliwe przykłady działania w przypadku przedmiotów osoby której zadano śmiertelną ranę.
- Zużycie wszystkich zużywalnych przedmiotów o ileś procent/punktów
- Zużycie losowo wybranych przedmiotów o ileś procent/punktów
- Szansa na całkowite zniszczenie losowego przedmiotu ranionej osoby
- Coś jak aktualny "efekt gnicia" (ale tu potrzebna by była lista tego co może się "stracić". Może płynne rzeczy, że niby zostają rozlane?)
- w przypadku szklanych/ceramicznych rzeczy - jakaś szansa na stłuczenie (nieodwracalne zniszczenie, zwartość po prostu by wypadała na zewnątrz)


Teraz pojawia się pytanie-po co?
- Cóż. Jeśliby to odpowiednio zbalansować, zdobywanie rzeczy poprzez zabójstwa byłoby nieco mniej opłacalne niż jest teraz (wypadnie sporo gratów, ale będzie je trzeba zreperować/można stracić coś cennego, jeśli rozpadnie się całkowicie). Mogłoby to zniechęcić do pochopnego rzucania się na kogoś z toporem dla jednego przedmiotu. Teraz jest tak, że jeśli kogoś pojmiemy i chcemy zabić, ta osoba nie ma żadnej karty przetargowej. Ta nie jest jakaś szczególnie wielka, ale to zawsze coś.


Minusy i problemy:
- Złodzieje byliby bardziej uciążliwi. W końcu skoro ich zabijemy, nasze graty się popsują i ktoś będzie musiał je naprawić.
- "Znikający dowód zbrodni" - problematyczne, jeśli nie miało się pewności, czy to ten ktoś nam coś zwinął - Co więc zrobić z rozpadającym się przedmiotem? Czy zostawić jakieś resztki? Ogólny, widzialny dla wszystkich komunikat "zepsucia"?



PS: Napisałabym to w angielskim dziale, ale wątpię żeby udało mi się to wytłumaczyć w tym języku :P
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby Pies » Thu Jan 01, 2015 11:33 pm

Gratki!

Imo sam pomysł średni (potencjalnie sporo roboty, mały zysk - wydaje mi się, że postaci dość rzadko są zabijane dla przedmiotów innych niż klucze) i wiele tak nie zniszczymy, to kombinowanie jak tutaj coś popsuć/zużyć popieram.
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby Felixis » Thu Jan 01, 2015 11:57 pm

Zastanawiałam się też nad psuciem kluczy, żeby zamieniały się na zepsuty klucz/połamany klucz, ale z logicznego punktu widzenia, toporem ktoś Ci klucza nie rozwali. Chociaż... może? ;) Wtedy byłoby to faktycznie lepsze utrudnienie.

Co do kluczy, mogłyby być trzy opcje:
1. klucz traciłby swój przypisany numer i był bezużyteczny (dałoby się odzyskać żelazo i nic więcej)
2. klucz można by odtworzyć przykładowo pół-dniowym projektem, dodając do niego 5 gram żelaza. Do tego jakiś pilnik, szczypce/kombinerki.
3. klucz można by próbować naprawić. Wtedy bez dodawania żelaza, ale za to jakaś tam szansa na niepowodzenie.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby Raynus » Fri Jan 02, 2015 12:52 am

Moim zdaniem nie na tyle potrzebne, by się za to brać.
Z resztą przypuszczam, że wymieniony przez Ciebie minus byłby o wiele silniejszy, niż ten niewielki plus. Pewnie prowadziłoby to tylko do złośliwych sytuacji.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby dekalina » Fri Jan 02, 2015 7:06 am

Kolejne utrudnienie dla bandytów. Jak zostaną same miłe postacie, będzie nudno.
jantar44
Posts: 57
Joined: Thu Nov 05, 2009 11:30 am

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby jantar44 » Sat Jan 31, 2015 3:03 pm

dekalina wrote:Kolejne utrudnienie dla bandytów. Jak zostaną same miłe postacie, będzie nudno.

Dokładnie i tak jest za spokojnie.
Poza tym jedyne w realnym życiu mogło by się popsuć to ubrania - przecież nie przebijesz łopaty/klucza który jest w plecaku, mieczem .
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby gala » Sat Jan 31, 2015 8:31 pm

Potrzebne są zmiany w drugą stronę. Ułatwiające życie bandytom bez rujnowania tym samym życia innym... bez bandytów, piratów i całej reszty Cantr byłby nudny.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby Felixis » Sat Jan 31, 2015 10:46 pm

Znam wielu bandytów/piratów i nie powiedziałabym, że mają trudno. Wręcz przeciwnie. Aktualnie ludzie muszą być bardzo ostrożni albo muszą mieszkać w minimum 5 osób jeśli to osada przy brzegu, bo mniejsze może bez problemu rozwalić jedna piracka załoga. Wiem z doświadczenia :)

Poza tym już było napisane, że nie jest warte implementacji (chociaż sam fakt kluczy rozwalających byłoby fajnie wprowadzić. Może w innych okolicznościach niż atak).
Mimo wszystko wciąż uważam, że jest to utrudnienie w obie strony, szczególnie jeśli ścigasz złodzieja rzeczy po zmarłym zarządcy lub jeśli potrzebujesz dowodów winy. Poza tym na jakiej podstawie sądzicie, że nagle "zostaną same miłe postacie"? Co? Bo jak zabijesz typa to wypadną bardziej zepsute rzeczy i to nagle zniechęci do podbojów? Piratom zależy na kosztownościach, a nie na szabelce czy narzędziach które i tak na nic się na statku nie przydadzą. To że "wyleci" trochę mniej niż było, nie zniweluje wcale faktu, że ataki są i będą. Jak ktoś nie jest kretynem, to ten zawód jest prosty i opłacalny i nadal taki będzie.


I wiecie co by nieźle utrudniało? Gdyby zamiast niszczenia wprowadzić motyw z "zakrwawieniem". Wtedy takie rzeczy trzeba by czyścić godzinnym projektem :D Już widzę to oburzenie bandziorów i błysk w oczach strażników. Bo albo nosisz przy sobie, albo zostawiasz dowód zbrodni. Oczywiście nikt się na to nie zgodzi, a szkoda. Sama chętnie bym popucowała takie rzeczy, albo wręcz przeciwnie... nosiła jako trofea.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby gala » Sun Feb 01, 2015 12:24 am

Ja osobiście pamiętam rozmowy jeszcze lata temu na temat trofeów po zabitych graczach. Na odcięte głowy marudzili i narzekali, że zbyt brutalne... ale te odcięte uszy nie były takie głupie. Albo te sugestie z działami okrętowymi, były cudowne... a teraz mamy wraki więc i rozbitkowie mogliby trafiać na okoliczne plaże razem z nimi. *diaboliczny śmiech*

Wracając do tematu: aktualna mechanika i dziwny poziom technologiczny pozwalają ze 100% pewnością rozpoznawać pirackie statki, samych piratów i na dodatek w czasie rzeczywistym nadać to wszystko przez radyjko. Więc... tak, uważam że mają kiepsko (i mówię to jako gracz który przez swoją wcale-nie-taką-krótką karierę grał po obu "stronach" barykady... może byłem po prostu kiepskim bandziorem). :)

Problem jest tylko taki: pojawia się gołodupiec i zabiera co mu się tylko udało z placu i z otwartych budynków. Jest totalnie OOC i ma gdzieś to, że właśnie straci kończynę/głowę/życie i próbuje ucieczki pieszo. Mieszkańcy tej przykładowej osady mają teraz problem: zabiją go to stracą część, dadzą mu uciec - stracą wszystko.

Wiem, że powinni w takim razie pilnować swoich rzeczy i nie trzymać ich na wierzchu... no ale płacze zostaną. ;)
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby Felixis » Sun Feb 01, 2015 1:01 am

Zauważ że nadać mogą tylko wtedy, jeśli zostawisz świadków swojej zbrodni ;) I rozpoznają Cie też tamci, co widzieli. Inni mogą snuć tylko domysły, że być może jak Ty tędy płynąłeś, to zrobiłeś to i to.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby Berya » Fri Mar 27, 2015 2:47 pm

A to z kolei zmusza do "nie pozostawiania świadków", a więc zabijania postaci być może dobrych, aktywnych i rozwijających fabułę. Ktoś kiedyś proponował noszenie "Maski" która uniemożliwiałaby rozpoznanie postaci, tylko właśnie tą maskę. To byłoby coś, dla mnie pomysł genialny. Zakładasz maskę, wchodzisz do miasta, porywasz kogoś, robisz z nim co Ci się żywnie podoba, a potem porzucasz wcale nie martwego. Zdejmujesz maskę, a postać nie może na to poradzić absolutnie nic. Można by porywać dla okupu, można by porywać dla samego porywania. Można by wiele, bez ponoszenia kosztu zabicia postaci, która dla jakiegoś, być może dobrego gracza może być najważniejsza i przez śmierć której odejdzie z gry. Choć nawet przy masce pozostaje możliwość opisania statku, który się widziało dowolnym opisem. Wtedy te postaci zamiast szyldu statku widzą "TO TEN PORYWACZ!" i żadne zmiany szyldów nic nie poradzą. Bzdurnie, jedyny sposób na pozbycie się "dowodu" w postaci statku to jego zmiana, a więc czasami i 250 dni pracy.

Niszczenie rzeczy przy ranieniu innych to przede wszystkim kłopot z samobójczymi spawnami. Utrata przede wszystkich dla osad biednych i na zadupiach, gdzie rzeczy ważne, bo gospodarka słaba, a samobójców najwięcej. Niszczenie kluczy o wiele ciekawsze, właśnie w sytuacjach bandyckich, że się tak wyrażę. "Możesz mnie zabić, ale stracisz". Choć jak już wspomniane, samo zniszczenie klucza przez topór lub kuszę mało realistyczne.
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby gn0m » Fri Mar 27, 2015 4:04 pm

Technicznie niszczenie nie powinno być zbyt złożone (skoro niszczą się już tarcze i bronie to rozszerzenie tego na inne przedmioty to chwila) - niestety najlepszy element czyli klucze się nie psują - tutaj zostaje wariant zero-jedynkowy (bo wprowadzanie uszkodzeń kluczy to już dodatkowa, pewnie spora, robota).
A motyw z maskami genialny i teoretycznie łatwy do zrobienia - nie mam pojęcia jaki jest struktura bazy ale jeśli tabela imion ma strukturę:
player_id, known_player_id, name
to dodanie flagi mask - {0,1} i wyświetlanie imienia w zależności od tego czy postać ma maskę czy nie (plus ewentualnie czyszczenie zapisów dla mask = 1 gdy postać ją zdejmuje) - nie powinno być trudne
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby psychowico » Fri Mar 27, 2015 5:16 pm

Zapraszamy do kodzenia, Cantr przyjmie programistów z radością.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Niszczenie przedmiotów ofiary po zadaniu śmiertelnej ran

Postby gn0m » Fri Mar 27, 2015 8:12 pm

Wierzę. Niestety czasy gdy studiowałem i miałem nadmiar wolnego czasu minęły już dawno temu :(
Obecnie doba wydaje się nieco za krótka

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest