Wyspa Boletus

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Uosiers
Posts: 25
Joined: Wed Sep 21, 2005 10:46 pm

Wyspa Boletus

Postby Uosiers » Sat Sep 27, 2014 9:56 pm

Mam na tej wyspie dwie postacie. Ta wyspa jest całkiem fajna do grania, mimo że daleko od cywilizacji. Brakuje jednak na niej chociaż jednego surowca, dzięki któremu można zrobić siano. Zwłaszcza, że są tam zwierzęta, które można oswoić tylko za pomocą siana. To jedno. Drugie, to brak bawełny/konopi. Nie, żeby były wszystkie te surowce dostępne, ale chociaż jeden z nich, nawet w tylko jednej lokacji.

W tej chwili wyspa się rozwija (takie odnoszę wrażenie), ale jej rozwój stanie, bo możliwości się skończą (w końcu Yakimon ze swoją ekipą zbudują autostrady na całej wyspie i już część osób odpadnie, bo nie będzie co robić - to oczywiście jeden z elementów).

Moja sugestia jest taka, żeby dorzucić chociażby te surowce na tą wyspę. Brak złota/kamieni szlachetnych/owoców/warzyw, można jakoś przeboleć.

Co o tym myślicie?
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Wyspa Boletus

Postby Buka » Sat Sep 27, 2014 10:44 pm

Te braki i izolacja ją wyróżniają. Przeciwna.
NDS
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wyspa Boletus

Postby dekalina » Sun Sep 28, 2014 8:35 am

Izolacja wóżnia wystarczająco. Braki sprawią, że się wyludni, albo zzombieje. Jestem za.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Wyspa Boletus

Postby gawi » Sun Sep 28, 2014 11:54 am

Izolacja może też być "perełką" zmobilizować do handlu i poszukiwania tego siana.. Jak piszecie chodzi o siano a wiec tylko jeden produkt który jest potrzebny. Ludzie ogarnijcie się trochę nie zawsze i nie wszędzie są dane surowce przecież złoto czy miedź .. nie występuje na każdej wyspie a cantrowe ludki sobie z tym radzą.
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wyspa Boletus

Postby Felixis » Sun Sep 28, 2014 12:51 pm

Ja uważam, że nie powinno dokonywać się zmian w surowcach. W końcu nie każdy ląd musi być tak samo przyjazny dla ludzi, a to że się tam osiedlają, to ich dobra wola. Na handel w sumie daleko, ale za to jest powód żeby czasem ruszyć tyłek poza wyspę w poszukiwaniu brakujących rzeczy. Jeśli gdzieś tu widzę problem, to tylko w tym, że nie ma na tej wyspie nic na tyle wyjątkowego, żeby mogło przyciągnąć ewentualnych handlowców. Wszystko co tam jest, łatwo dostać w innych, mniej odległych miejscach (może poza zwierzętami, ale temu się nie przyglądałam, więc się nie wypowiem).
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wyspa Boletus

Postby Laura_ » Sun Sep 28, 2014 5:25 pm

za to mają zaje..fajny klimat, coś za coś :twisted:
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Wyspa Boletus

Postby Berya » Tue Dec 23, 2014 10:32 pm

Owszem, odległość wyspy może zmusić do handlu. Wyobraźmy to sobie: wasza postać budzi się w dżungli, albo na pustyni gdzieś na Boletusie. Poznaje wyspę, mieszkańców, z dżungli może dociera gdzieś do cywilizacji... żyje. Naturalnie może przyjść moment, kiedy zapragnie sobie oswoić zwierzaczka, który chce jeść siano. Więc(jeżeli domyśli się w ogóle, że zwierze, które chce oswoić je coś, czego sama postaćka nie widziała na oczy i nie ma pojęcia, że to w ogóle może istnieć) robi statek, co oczywiście jest żmudne, męczące i długotrwałe. Następnie płynie tym statkiem na poszukiwanie cywilizacji, która to siano zna. Dopływa na nasze stare, dobrze znane 7 wysp(Jak dużo postaci z Boletusa w ogóle dociera na 7 wysp szukając ucieczki? Któraś wasza postać uciekała kiedyś? Z tego co się orientuje takie uciekające postaćki zbierają się w 2-3, czasami i 4 osobowe grupy i pracują na statek razem, żeby było szybciej. Zazwyczaj z grupki przeżywa 1 osoba, a więc selekcja jest duża). Postać, która widzi wyspy pełne ludzi, dostatku, cywilizacji, w porównaniu do biednego, słabo rozwiniętego Boletusa. I co? Kupuje setki kilo siana i wraca, żeby móc mieć trochę mleka, czy wołowiny, której jest pełno na 7dmiu? Nie wyobrażam sobie postaćki, która by się tak zachowała. A więc handel sianem na Boletusie - to nie wyjdzie.
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Wyspa Boletus

Postby Raynus » Wed Dec 24, 2014 12:25 am

Tak jak powyżej: Z każdej misji handlowej nie wyjdzie nic więcej, niż "ucieczka do lepszego świata". Boletus jest odległy i powinien dostać jakieś niedostępne w innych miejscach surowce, by w ogóle ktokolwiek miał cel tam płynąć, a handel był możliwy.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wyspa Boletus

Postby dekalina » Wed Dec 24, 2014 10:25 am

Albo, jeśli nie mają siana, to nie mieć też zwierząt, których oswojenie siana wymaga.
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: Wyspa Boletus

Postby Pies » Fri Dec 26, 2014 2:18 am

A po co ma być handel?
Potrzebne są miejsca nieciekawe, bez interesujących surowców itd. Gdzie indziej piraci będą mogli się kryć? Poza tym jakby każde miejsce (okolica) miało mieć rzadkie surowce, to albo surowce przestaną być rzadkie, albo potrzeba dużo więcej surowców - i będzie wtedy narzekanie, że 90% rzeczy nie da się zrobić.
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
iluzja
Posts: 69
Joined: Wed Mar 27, 2013 10:56 pm

Re: Wyspa Boletus

Postby iluzja » Wed Feb 04, 2015 3:38 am

Wybaczcie szczerość, ale postać lądująca na Boletusie z jakiejś przyczyny nie zasługuje na Waszą uwagę. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego? Przypływa statek, wysiadają ludzie pytają mieszkańców, port po porcie: co wam trzeba, a jedyną odpowiedź jaką dostają, jeśli w ogóle, to stwierdzenie wszystko mamy. A tu narzekacie na brak surowców? Chyba coś nie halo!?
Pozdrawiam
iluzja
Players Department
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wyspa Boletus

Postby psychowico » Wed Feb 04, 2015 1:16 pm

Bo prawie nigdy nie chodzi o surowce, tylko o zapał, pomysły i chęć gry.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
iluzja
Posts: 69
Joined: Wed Mar 27, 2013 10:56 pm

Re: Wyspa Boletus

Postby iluzja » Wed Feb 04, 2015 1:51 pm

Boletusowy zapał to porywanie ludzi i wyludnianie miast, brak chęci gry i odgrywania - przykre
Pozdrawiam
iluzja
Players Department
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wyspa Boletus

Postby psychowico » Wed Feb 04, 2015 3:33 pm

iluzja wrote:Boletusowy zapał to porywanie ludzi i wyludnianie miast, brak chęci gry i odgrywania - przykre


Of course jak ktoś piraci, to ma brak chęci do odgrywania (bo źle zrobił postaciom które lubisz). Każdy kuje swój los.
Przemoc, znęcanie się, rabunek, morderstwa i gwałty - naturalne zachowania w społeczeństwach ludzki od zawsze.
Staramy się przed nimi zabezpieczyć jak możemy, ale są jak najbardziej naturalne, a emocje temu towarzyszące są jak najbardziej prawdziwe.

Zwykle najwięcej emocji z mojej postaci udziela się mi osobiście gdy jestem celem agresji w Cantrze. Cenie to sobie, nie traktuje wrogich mi postacie jako marnych, czy słabo odgrywanych. Wiem, że w czasie walki (czyli przeciągania się w te i we wte) nie ma czasu na odgrywanie. Ale za to później jest dużo.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wyspa Boletus

Postby dekalina » Wed Feb 04, 2015 4:53 pm

Nie twierdzę oczywiście, że każdy "zły" jest automatycznie źle odgrywany, ale o ile wśród "dobrych" widziałam lepsze i gorsze przykłady rp, o tyle wszyscy bandyci których spotkałam nawet się nie starali. Co z tego, że między jednym a drugim uderzeniem w napadniętego ma się całą dobę, żeby postawić ultimatum/obłąkańczo się zaśmiać/zrobić cokolwiek? Po co komu motywy zbrodni, skoro jest się tylko przedłużeniem miecza?

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest