Głośnik

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Głośnik

Postby Raynus » Wed Dec 10, 2014 5:06 pm

Tak, tak... możliwość handlu przez radio sprawi, że jedna osoba w całej osadzie będzie coś robić. Większość takich osadek jest strasznie nudna, bo władza jest ostro scentralizowana, głównie do jednej osoby, która ma wszystkie klucze i radio pod ręką. Nie potrzeba jej żadnych wysłanników czy kapitanów statków, bo po co? Radio i handel przypłynie sam! Za to możliwości gry dla piratów, bandytów, oszustów, złodziei maleją, bo wpadną tacy do niewielkiej osady, zrobią co mają zrobić i zaraz mają na karku łowców, trzy najbliższe duże miasta i wszystkich mieszkańców napadniętej osady, bo kto by się tam bał, że coś złego się stanie, skoro wystarczy jedna osoba, która w razie potrzeby zamknie się w budynku i nada przez radio, że jest niebezpiecznie.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Głośnik

Postby dekalina » Wed Dec 10, 2014 7:15 pm

Nie byłam w większości osad. Ale miałam przyjemność grać w jednej, która pół roku (kilkanaście cantro-lat) temu była polaną, na której egzystowało 8 osób (3 budzące się). A w tej chwili jest sporą wioską, znaną na wszystkich 7 wyspach. Nie mówię, że ma być łatwo. Zastanawiam się tylko, czy w ramach tworzenia "celów i obowiązków" mieszkańcom dużych bogatych miast, tym z małych nie rzucimy pod nogi zbyt dużej kłody.
User avatar
Goriath
Posts: 178
Joined: Mon Jun 24, 2013 5:41 pm
Location: Kraków

Re: Głośnik

Postby Goriath » Sun Mar 15, 2015 2:40 pm

Co do głównego tematu: jestem przeciwny. Spam radiowy i jeszcze na placu? Chyba chowałbym swoje postacie głęboko w mieszkaniach jakby do tego doszło.

Jestem zwolennikiem zrezygnowania z radia w trybie natychmiastowym. Służy tylko i wyłącznie dla telepatów do nagłego odnajdywania swoich "sióstr" albo "braci" lub nagłego olśnienia złodziei podczas ucieczek.
Skasowania radia uruchomi znacznie lepsze relacje pomiędzy graczami, bo będą musieli przede wszystkim polegać na sobie i z pewnością da więcej motywacji do działania "na oślep" niż czekanie na "zbawienne" radio, w którym wszystkie informacje są przekazywane. Teraz de facto nie ma żadnego elementu tajemnicy, niepewności, zaskoczenia czy ekscytacji.
User avatar
notized
Posts: 242
Joined: Wed Dec 03, 2014 12:13 pm

Re: Głośnik

Postby notized » Sun Mar 15, 2015 4:26 pm

Goriath wrote:Służy tylko i wyłącznie dla telepatów do nagłego odnajdywania swoich "sióstr" albo "braci" lub nagłego olśnienia złodziei podczas ucieczek.


Za głośnikiem nie jestem ale to, że radio służy głównie do gry OOC jest bzdurą.
I'm an agent of Chaos.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Głośnik

Postby Greek » Sun Mar 15, 2015 4:31 pm

Nie uważam, jakoby radio służyło głównie do OOC, choć niekiedy może tego rodzaju zachowania ułatwiać. Z pozostałą treścią posta się zgadzam.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Goriath
Posts: 178
Joined: Mon Jun 24, 2013 5:41 pm
Location: Kraków

Re: Głośnik

Postby Goriath » Sun Mar 15, 2015 4:49 pm

notized wrote:
Goriath wrote:Służy tylko i wyłącznie dla telepatów do nagłego odnajdywania swoich "sióstr" albo "braci" lub nagłego olśnienia złodziei podczas ucieczek.


Za głośnikiem nie jestem ale to, że radio służy głównie do gry OOC jest bzdurą.

Przesadziłem trochę, ale przyznasz, że takie sytuacje się zdarzają.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Głośnik

Postby dekalina » Sun Mar 15, 2015 4:58 pm

Usunięcie elementu gry nie nauczy nikogo grania według zasad. A z radia korzystają również Ci, którzy grają fair.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Głośnik

Postby Felixis » Sun Mar 15, 2015 5:01 pm

Telepaci działają też i bez radia, a całej gry nie zablokujemy, "bo ktoś może robić OOC".
Swoją drogą, co do pomysłu usunięcia radia i głosów sprzeciwu w stylu "co, moja postać ma nagle zapomnieć że radio było", może by tak zrobić jakiś wielki błysk po którym wszystkie odbiorniki wysiądą? :D Albo jakieś inne ogólne wydarzenie, które logicznie wpłynęłoby na ich brak/nie działanie, a nie zmuszało do udawanego zapomnienia.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Głośnik

Postby dekalina » Sun Mar 15, 2015 5:07 pm

Złej baletnicy przeszkadza i rąbek u spódnicy. Kiedy dołączyłam do gry radio już było, wszystkie moje postacie się nim posługiwały, a mimo to (czy dzięki temu) gra dostarcza mi tyle zaskoczeń i ekscytacji, że nie mogę się od niej oderwać nawet na dzień.
User avatar
Goriath
Posts: 178
Joined: Mon Jun 24, 2013 5:41 pm
Location: Kraków

Re: Głośnik

Postby Goriath » Sun Mar 15, 2015 5:48 pm

dekalina wrote:Usunięcie elementu gry nie nauczy nikogo grania według zasad. A z radia korzystają również Ci, którzy grają fair.

Nie nauczy, ale za to zdecydowanie może zniechęcić kiedy straci swoje narzędzie.
Mogę się mylić, ale krótkoterminowo małe osady mogą stracić poprzez utrudniony kontakt/handel, ale długoterminowo zyskują większe relacje a to zwiększa atrakcyjność gry. Atrakcyjność gry przekształca się na większą ilość graczy?

Może moja logika się myli, więc jak ktoś myśli inaczej to z chęcią wysłucham :)
User avatar
notized
Posts: 242
Joined: Wed Dec 03, 2014 12:13 pm

Re: Głośnik

Postby notized » Sun Mar 15, 2015 6:12 pm

Goriath wrote:
notized wrote:
Goriath wrote:Służy tylko i wyłącznie dla telepatów do nagłego odnajdywania swoich "sióstr" albo "braci" lub nagłego olśnienia złodziei podczas ucieczek.


Za głośnikiem nie jestem ale to, że radio służy głównie do gry OOC jest bzdurą.

Przesadziłem trochę, ale przyznasz, że takie sytuacje się zdarzają.

Przyznam.
I'm an agent of Chaos.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Głośnik

Postby dekalina » Sun Mar 15, 2015 8:09 pm

Goriath wrote:
dekalina wrote:Usunięcie elementu gry nie nauczy nikogo grania według zasad. A z radia korzystają również Ci, którzy grają fair.

Nie nauczy, ale za to zdecydowanie może zniechęcić kiedy straci swoje narzędzie.
Mogę się mylić, ale krótkoterminowo małe osady mogą stracić poprzez utrudniony kontakt/handel, ale długoterminowo zyskują większe relacje a to zwiększa atrakcyjność gry. Atrakcyjność gry przekształca się na większą ilość graczy?

Może moja logika się myli, więc jak ktoś myśli inaczej to z chęcią wysłucham :)

Swoje zdanie wygłosiłam już nie raz, więc nie wiem, czemu miałabym je powtarzać. Nie rozumiem jak zerwanie/utrudnienie kontaktu miało by pomóc w nawiązywaniu relacji. O atrakcyjności gry decyduje dobre odgrywanie partnerów, a nie to czy rozmowa jest przeprowadzana w prost czy za pośrednictwem radia (innymi słowy zniechęcić do gry może złe odgrywanie spikerów radiowych, a nie radio samo w sobie).

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest