Kanały

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Kanały

Postby Mattan » Fri Oct 18, 2013 12:02 pm

Ja tam lubię sobie pomarzyć. :)
Kanały jak to kanały służyłyby połączeniu zbiorników wodnych.
Kanały według mojego wyobrażenia bieglyby wdłóż dróg (choć oczywiście moglyby biec bezpośrednio). Wejściem do kanału byłaby śluza umieszczona w porcie lub przystani.
Kolejność budowy to budujesz port lub przystań w lokacji nr. 1 z dostępem do zbiorników wodnych w nim budujesz śluzę. Teraz jedziesz do lokacji nr 2 do ktorej prowadzi droga. Tam budujesz przystań ze śluzą i wtedy możesz budować kanał łączący te dwie lokacje. Dopiero wtedy gdzy kanał jest gotowy możesz zbudować w kolejnej lokacji nr 3 kolejną przystań ze śluzą i jak je zbudujesz możesz je połączyć kolejnym odcinkiem kanału. powiedzmy że lokacja nr 3 ma połączenie drogowe z lokacją nr 4, ktora ma dostęp do jeziora. Budujesz w niej przystań i w niej śluzę i budujesz ostatni odcinek kanału.
Podróżowało by się w następujący sposob. W lokacji nr 1 przybijasz do portu i wewnątrz portu uruchamiasz śluzę i rozpoczynasz podroż do lokacji nr 2. po przybyciu do lokacji nr 2 możesz podjąć decyzję czy wracasz czy płyniesz dalej itd. aż do lokacji nr 4 z dostępem do jeziora gdzie możesz wypłynąć z przystani i podrożować po jeziorze.
Z kanałów mogłyby korzystać te pojazdy wodne ktore mogą pływać po jeziorach.
Jako szybkość podrożowania w kanale proponowałbym szybkość marszu pieszego.
Proponowal bym też żeby nie można było budować kanałów w górach.

Dla mnie byłaby to fajna zabawa. Połączenie jezior z morzami, zrobienie skrotów lub umożliwienie dostępu do morza (np. lokacja C. na wyspie D*).
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Kanały

Postby Greek » Fri Oct 18, 2013 12:11 pm

Hmm. Mi się podoba. W zasadzie miałem pomysł na coś podobnego, tylko bardziej uniwersalnego. Ale ogólnie idea robienia specjalnych połączeń wzdłuż dróg jest bardzo dobra. Jest dużo rozsądniejsza niż próby umożliwienia tworzenia połączeń w sposób nieograniczony.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Kanały

Postby Mars » Fri Oct 18, 2013 4:25 pm

Mattan wrote:Z kanałów mogłyby korzystać te pojazdy wodne ktore mogą pływać po jeziorach. Jako szybkość podrożowania w kanale proponowałbym szybkość marszu pieszego.


A może, w zamian za większe koszta budowy kanału, umożliwić wyższą prędkość przepływu oraz wejście większych jednostek? Galeon i szabrownik to przesada. Lecz niechby skimmer, szkuner i soarer miały taką możliwość. Wreszcie będą miały jakąś przewagę nad szabrownikiem. I nie muszą wcale wpływać na ewentualnie połączone z kanałem jezioro.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Kanały

Postby gawi » Sat Oct 19, 2013 11:16 am

Mattan wrote:Ja tam lubię sobie pomarzyć. :)
W lokacji nr 1 przybijasz do portu i wewnątrz portu uruchamiasz śluzę i rozpoczynasz podroż do lokacji nr

.

Pomysł ciekawy i niezły ale.. jak wyżej:

Skoro śluze uruchamiam wewnątrz portu .. to skąd mechanika gry będzie wiedzieć jaki pojazd jest mój ? Musi to być inaczej uruchamiane
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
Yang
Posts: 383
Joined: Sun Jan 22, 2012 6:07 pm

Re: Kanały

Postby Yang » Sat Oct 19, 2013 1:39 pm

Wszystko jest bardzo proste. Jak siedzisz w łodzi to widzisz drogi z tej lokalizacji, ale one są na szaro bo nie możesz nimi jechać łodzią. Tak samo jak jest ścieżka to nie pojedziesz niektórymi pojazdami po niej i jest na szaro. Jak tworzy się możliwość jazdy tą drogą to wtedy staje się biała i można nią pojechać. Ot kolejny parametr do drogi by był dodawany, czy dany pojazd się kwalifikuje do danej drogi czy nie. Skoro kanały by miały być wzdłuż drogi to zapewne implementacja tego nie stanowiła by większego problemu. No i by mógł być ten bajer, że jadąc drogą można by zobaczyć ludzi na statku.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest