Wyspa Fu - zabija chęć gry

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Yang
Posts: 383
Joined: Sun Jan 22, 2012 6:07 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Yang » Tue Oct 15, 2013 7:39 pm

Ale gadacie od rzeczy. Jednym podobają się stare kontynenty inni ich nie znoszą. Moje postacie które pojawiły się na starym kontynencie szybko znalazły drogę na morze i praktycznie mieszkały na statku. Stare kontynenty pozbawiają chęci do gry. Pierwsza postać jest na starej wyspie i to w zupełności wystarczy. Obecnie mam dwie postacie na Fu i jedna musiała wędrować kilka dni by w końcu trafić na odludzie, bo gdziekolwiek by nie poszła to zaraz tam było pełno ludzi a tylko w spawnpoincie mówili po polsku. A ta postać miała wybudować sobie od zera wszystko tam gdzie nic nie ma oprócz zwierząt. Bez tarczy, bez broni, bez jedzenia, ruszyć w góry i zadomowić się w miejscu gdzie jest pełno zwierząt, kiedy sama nie umie walczyć, ani polować. Cóż teraz to zwierząt prawie nie ma, a siedziba się wciąż rozbudowuje. Spiżarka pełna jedzenia, bo wystarczy mięso ugotować. Mało tego, wciąż kopie sobie złoto i ma już całkiem spore zapasy.

Wniosek jest prosty. Jedni lubią wyzwania, a inni lubią jak wszystko jest z górki, wszystko dostają od ręki to wtedy się nie nudzą.

Fu jest potrzebne, by postacie mogły mieszać się z innymi narodami, mieć możliwość podróżowania i odkrywania różnych miejsc. A nie, że gdzie nie pójdzie to zabudowane tereny i trzeba się pytać czy to miejsce jest opuszczone czy właściciele wyjechali tylko na jakiś czas. Na Fu nie ma tego problemu, bo przeważnie nikogo nie ma tam gdzie dotrzemy.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Laura_ » Tue Oct 15, 2013 8:05 pm

ty gadasz od rzeczy. problem nie w tym, czy się komuś podoba fu, czy nie. problem w tym, że jest tak duża, że nie sposób jej zapełnić. nie mamy aż tylu graczy, żeby pchać ich w ten worek bez dna. a na fu zawsze można sobie dopłynąć, nikt nie mówi, żeby ją wymazać z mapy świata
Yang
Posts: 383
Joined: Sun Jan 22, 2012 6:07 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Yang » Tue Oct 15, 2013 8:15 pm

Jak postać która nic nie ma "ma sobie dopłynąć" do Fu? Tworzysz postać i sprawdzasz gdzie jest i dostosowujesz ją. Nie umiesz/nie chcesz, to olewasz daną postać i albo zginie z głodu/od zwierzaków/piratów/obcokrajowców. Przynajmniej nie ma tego problemu, że ktoś ci wciska żarcie byleś tylko żył, ale za bardzo możliwości rozwoju nie da.

A zresztą chyba już jest zaakceptowany pomysł możliwości konfiguracji spawnowania. Wtedy się wybierze czy to ma być duże miasto, małe miasto, czy totalne odludzie. Jeśli duże miasto będzie na Fu to wyląduje się na fu. Co jak co, ale jest kilka dość dużych miast na Fu. A to że się nie da go zaludnić to jest właśnie zaleta Fu, bo niektórzy właśnie tego oczekują. Kawałek trzeba było iść ale w końcu się znalazło takie odludne miejsce. Na starych kontynentach nie idzie to tak łatwo.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Laura_ » Wed Oct 16, 2013 5:23 am

tak, i w ten sposób połowa moich postaci śpi na fu (w jednym z dwóch "dużych" miast, postacie spawnują mi tam z uporem maniaka, miałam tam już ze dwadzieścia) i myślę, że wiele osób tak ma. a co do dopłynięcia - można zarobić i dopłynąć, prawda? w ten sposób znaleźliby się tam tylko ci, co faktycznie chcą
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby psychowico » Wed Oct 16, 2013 6:58 pm

Laura_ wrote:ty gadasz od rzeczy. problem nie w tym, czy się komuś podoba fu, czy nie. problem w tym, że jest tak duża, że nie sposób jej zapełnić. nie mamy aż tylu graczy, żeby pchać ich w ten worek bez dna. a na fu zawsze można sobie dopłynąć, nikt nie mówi, żeby ją wymazać z mapy świata


wy nie kumacie, że takie "popłynięcie na fu" bo Ci się chce grać wśród takich ludzi to łamanie NZ. nawet jak wcześniej dowiesz się, że istnieje. ależ kombinujecie.

Laura_ wrote:tak, i w ten sposób połowa moich postaci śpi na fu (w jednym z dwóch "dużych" miast, postacie spawnują mi tam z uporem maniaka, miałam tam już ze dwadzieścia) i myślę, że wiele osób tak ma. a co do dopłynięcia - można zarobić i dopłynąć, prawda? w ten sposób znaleźliby się tam tylko ci, co faktycznie chcą

Skoro spawnujesz się tam w dużych miastach to jaki masz z tym problem w końcu, bo nie kumam już. Wcześniej była mowa, że w dżungli się spawnujecie biedni i samotni.

Ja nie mam zdrowia prawie do grania na siedmiu wyspach. Ale nie płaczę dlatego, że "powinno się zablokować spawn na 7miu wyspach bo tam i tak jest już dużo postaci, niech jest tylko na Fu, Boletus i gdzieśtam jeszcze".
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Yang
Posts: 383
Joined: Sun Jan 22, 2012 6:07 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Yang » Wed Oct 16, 2013 7:23 pm

psychowico - chyba jednak nie zakumają bo wciąż nie rozumieją, dlaczego uważam że gadają od rzeczy. Ale są Fu jak i Ziemia północna i tam mi się najlepiej gra. A wszystko wydarzyło się bez łamania NZ.

Laura - jeśli tak bardzo chcesz nie być na Fu, to jaki problem zbudować sobie statek i popłynąć gdzie indziej taką postacią? A nie wciąż je uśmiercać i spawnować kolejne na Fu? Tym sposobem na Fu nie było by twoich postaci i nie było by marudzenia. No i mogło by się obyć bez łamania NZ, bo danej postaci się tam nie podoba to mogła by podróżować gdzieś indziej, niekoniecznie na 7 wysp. Przynajmniej by to miało jakiś sens.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Laura_ » Wed Oct 16, 2013 9:11 pm

jak łamanie NZ, jak dowiesz się w grze? a jak popłynę z fu na siedem wysp, to będzie zgodnie z zasadami? och wybaczcie, ktoś tu się chyba zagalopował :mrgreen: i nie wiem, ile razy mam powtarzać, rzecz nie w tym, gdzie spawnują moje postacie, nie musze grać wszystkimi piętnastoma. boli mnie, że tam ląduje połowa wszystkich postaci, wyludniając osady na siedmiu wyspach. a fu i tak nigdy nie zaludnimy bo jest, zwyczajnie, w ch.. duża. wprost idiotycznie gigantyczna jak na realia gry. naprawdę nie wiem, jak mogłabym to jeszcze wytłumaczyć. zauważyliście, jak wygląda lekko licząc 50% osad na siedmiu wyspach? kiedyś zamieszkanych, zaznaczę, z budynkami, maszynami, teraz stoją kompletnie opustoszałe, jak myślicie, dlaczego?
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby psychowico » Thu Oct 17, 2013 4:00 pm

Ja nie wiem czemu uważasz, że zaludnienie wszystkich wysp to jakiś cel - i że mówiąc, że Fu nigdy nie zaludnimy udowadniasz cokolwiek. To, że Tobie się parę postaci tam wylosowało to musisz już wznosić krzyk. W całej historii gry mi wylosowały się tam dwie postacie, w Edenie jedna, druga w Sorgo. W ciągu 3 lat gry, czy ile tam gram.

----

To że Fu jest duże i utrudnia zakładanie społeczności etc. to wiem od dawna. Ale błędem było powstanie tak wielkiej wyspy. Kombinowanie teraz na siłę z nią byłoby faworyzowaniem jednych graczy kosztem drugich. Bo czemu ludziom tworzącym społeczności tam miało by być trudniej ze spawnem etc.?
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Sasza » Thu Oct 17, 2013 7:41 pm

Bardziej tutaj chodzi o zwiększenie integracji między graczami i ciekawych działań w grze, a skupienie się na pierwotnych wyspach może wyjść na korzyść rozgrywce; zostawiając Fu, gdy będzie odpowiednio większa ilość graczy, bo z pustego nie nalejesz.

Jeśli faktycznie jest na horyzoncie opcja wyboru miejsca przy tworzeniu postaci, to miejmy nadzieję że to wyjdzie i może częściowo poprawi tą sytuację.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
Yang
Posts: 383
Joined: Sun Jan 22, 2012 6:07 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Yang » Thu Oct 17, 2013 8:43 pm

Desire-Based Spawning (DBS)
Zaakceptowana sugestia odnośnie wpływu na spawnowanie postaci. Dyskusja jest również o możliwości wyboru wielkości populacji, ale oryginalna sugestia polega na możliwości przyciągania do siebie spawnów. Druga opcja polega na zaznaczaniu czy chce się mieć dzieci :mrgreen: czyli czy dana postać może powodować spawnowanie w danej lokalizacji postaci.

A w sumie to też mi tylko dwie postacie się spawneły na Fu i obie żyją i mają się świetnie. Te co na starych wyspach się spawneły to albo musiały wypłynąć, albo umrzeć albo być tą pierwszą jedyną, która została w regionie. Nie chcę by te postacie się spotykały, bo staff krzywo na to patrzy.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby gala » Tue Sep 29, 2015 9:28 pm

W ciągu ostatnich kilku dni postanowiłem wbrew sobie stworzyć nową postać. Miałem jedną ubić, a stworzyłem kolejną. Gdzie ta postaćka trafiła? No, oczywiście, że na jebane Fu. Miałem TRZY postaci ogólnie. DWIE na SIEDMIU wyspach. Ale nie, to nie mogło być nawet jakieś pustkowie na Raj. To musiało być Fu. GGWP teraz się zastanawiam tylko czy szybciej będzie z głodu czy ukraść notatki. -_-

PS. Ostatnie zdanie trochę na wyrost, ale w pełni oddaje moją frustrację.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Felixis » Tue Sep 29, 2015 10:36 pm

Nie irytuj się :) gorzej by było gdyby ta postać zablokowała ostatniego slota i trzeba by czekać na jego zwolnienie.
Jak tak teraz patrzę, to u mnie niewiele poniżej połowy postaci wylądowało poza siedmioma wyspami (Fu i inne) i w sumie większością z nich gra lub grało się dobrze.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Berya » Wed Sep 30, 2015 3:17 pm

Ja ostatnio miałam całe cztery wolne sloty. Padło Rubinkowo, Eden Majklimburski, Limestone i Knaugilitus(czy jakoś tak), gdzieś na półwyspie Majklimburskim. Zabiłam wszystkie, poczekałam na zwolnienie slotów. Kiedy wolne były trzy, zrobiłam trzy nowe postaci: Rubinkowo, Knaugulitus i Limestone. Cholera, jak grać?
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Laura_ » Wed Sep 30, 2015 4:04 pm

Mnie też, większość moich nowych postaci trafia albo do Rubinkowa, albo do E. Majklimburskiego, i tak już od lat. Chyba mi już po dziesięć śpiochów zmarło w obu miastach i co zrobię nowa postać to znowu tam, jakby ktoś się uparł
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Berya » Wed Sep 30, 2015 4:21 pm

W pełni rozumiem ludzi, którzy chcą grać tylko tam. Nie chcą na Siedmiu, ich sprawa. Wyjściem obiektywnie urządzającym wszystkie strony konfliktu jest prosty podział: -Siedem, -reszta świata. Albo też bardziej zróżnicowany: -Siedem, -Fu, -reszta świata.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest