Udomowienie zwierząt - sposób alternatywny

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Udomowienie zwierząt - sposób alternatywny

Postby Lena Katina » Mon Apr 16, 2012 7:12 pm

Pomysł ma ułatwić pracę ProgD i uwolnić ich od konieczności drastycznego przemodelowywania kodu zwierząt i wykorzystania do tego rozwiązań, które już funkcjonują.
Polega on na tym by do losowych lokacji (względnie sensownie) dodać nowe surowce takie jak:
Krowy, Konie, Kury, Owce.
Z takich miejsc, pozyskiwałoby się "surowiec" o wiadomej nazwie (Krowa, Kura, Koń, Owca), ważący odpowiednio:
1szt koń - 40kg - 3dni na pojedynczą sztukę
1szt krowa - 50kg - 3dni na pojedynczą sztukę
1szt kura - 2kg - 1dzień na pojedynczą sztukę
1 szt owca - 20kg - 1,5dnia na pojedynczą sztukę.
Tak by pozwolić na transportowanie zwierząt, ale też na nie noszenie ich pod pachą.
Dodatkowo, niech takie zwierzątko zostawione na ziemi szybko się "psuje" (max po 5 dniach znika bo uciekło)

Surowce te miałyby służyć do konstruowania nowych "maszyn" w budynkach nazwanych farmami
Obora - 5 krów, 10kg drewna.
Hale(tylko w górach i na wzgórzach) - 5 owiec, 10kg drewna
Kurza ferma - 10 kur, 10kg drewna.
Stajnie - 5 koni, 20kg drewna.

Z tych "maszyn" po użyciu paszy zdobywałoby się odpowienio konkretne materiały, wełnę, mleko, pióra i jaja. Ponadto same w sobie stawałyby się źródłami kolejnych zwierząt. (po użyciu paszy zaczynałoby się projekt rozmnażania który po kilku dniach skutkowałby nowym pupilkiem).

Co do koni, wystarczy dodać pojazdy o nazwie:
Osiodłany koń: 1 koń, 1 siodło (prędkość 3x w stosunku do prędkości marszu)
Juczny koń: 1 koń, 1 siodło, 2 worki (prędkość 2,5x w stosunku do prędkości marszu)
Wóz konny: 2 konie, 4 koła, 15 kg drewna (prędkość 2x w stosunku do prędkości marszu)
Dorożka: 1 koń, 2 koła, 10 kg drewna (prędkość 2,5x w stosunku do prędkości marszu)
Dyliżans, etc.
(do produkcji wykorzystać też np sznurki, tkaniny i takie tam pierdoły)
Wszystkie napędzane paszą jako paliwem.
Ładowność do ustalenia.

Można też dodać narzędzia jak Pastur owczarski, przynęta na zwierzęta, gwizdek do wabienia, czy wykorzystać kij.
Do tworzenia paszy niech służy koryto czy choćby wiadro.
Konieczne do zaimplementowania umiejętności to oczywiście udomowianie i hodowla.

Z farmerskich pomysłów, fajnie byłoby mieć możliwość dodania nowego urządzenia jak (przeorana ziemia) gdzie można zasadzić ziemniaki, marchewki, zboża, dolać wody i po czasie mieć więcej ziemniaków, marchewek i zbóż. (tak jak dzieje się to z ziołami)

Przy takim rozwiązaniu udomowienie byłoby kwestią kwartału a nie roku jak przewiduje Marcia.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Udomowienie zwierząt - sposób alternatywny

Postby Greek » Mon Apr 16, 2012 7:31 pm

Nie, udomowienie jest kwestią mojego wolnego czasu i mam inną wizję.

Jak wprowadzać to fajno.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Udomowienie zwierząt - sposób alternatywny

Postby Lena Katina » Mon Apr 16, 2012 7:33 pm

Piszę, bo nie wiem na jakim etapie znajdują się prace nad udomawianiem. Ten sposób wydawał mi się łatwiejszy niż przeprogramowywanie całego systemu, bo wykorzystuje istniejące rozwiązania. Jeśli w takim razie można spytać, dałeś sobie jakiś deadline co do udomowienia?
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Udomowienie zwierząt - sposób alternatywny

Postby Greek » Mon Apr 16, 2012 7:39 pm

Do letniej sesji :D

Na razie nic nie robiłem, bo mam masę innych rzeczy do zrobienia, ale to jest dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy. Ciężko też zaczynać nowe rzeczy jeśli coś poprzedniego jest niewprowadzone (choć od dawna gotowe, jak attack cooldown). Póki co muszę się wziąć za naukę, bo sezon na kolokwia właśnie się u mnie rozpoczął.

Nie mówię, że ten pomysł jest zły, ale wprowadzenie zwierząt jako trochę zmodyfikowanego surowca mogłoby odebrać przyjemność z dojenia i przytulania krówek. Mnie na przykład by odebrało i bym płakał. :(
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest