Detektor kierunku fali radiowej

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby kaloryfer » Mon Apr 02, 2012 5:21 pm

Popieram pomysł detektora, albo jeszcze lepiej - ID nadajnika przekazywanego z komunikatem.
My, gracze Cantr, nie chcemy, żeby ktoś psuł nam rozrywkę podszywaniem się.
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby oxyquan » Mon Apr 02, 2012 5:27 pm

My, gracze Cantr, chcemy, żeby zwiększać różnorodność świata i dostarczać rozrywkę możliwością podszywania się, a także każdą inną formą antypoduszkowości lub poduszkowości, w ramach upodobań.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby psychowico » Tue Apr 03, 2012 9:05 am

Ja, psychowico, wkurzam się gdy ktokolwiek próbuje mówić w moim imieniu podając się za reprezentatora całości poglądów grupy do której należę.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby lacki2000 » Tue Apr 03, 2012 8:57 pm

Ja, w imieniu psychowico, stanowczo popieram wszystko co napisał powyżej :P
A co do podszywaczy to pozwalam im istnieć i siać zamęt w zielonym eterze ale też chcę dać szansę (nie pewność) złapania tych żartownisiów poprzez możliwość montażu/demontażu nadajników ID oraz oraz detektora kąta odebranego sygnału.
Dla mnie podszywanie mocno nie psuje gry, gorsze są spamy i chamskie odzywki oraz oczywiście teksty ooc.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby in vitro... » Tue Apr 03, 2012 9:34 pm

dodam, że nadawanie ID jest bez sensu, bo są prostsze i fajniejsze sposoby na autoryzację rozmówców przy użyciu obecnej mechaniki. używajcie szyfrów i haseł ludzie
cantr się posypał
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby BZR » Tue Apr 03, 2012 10:32 pm

Ja bym wolał, żeby radia w ogóle nie było. Psuje rozgrywkę.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby lacki2000 » Tue Apr 03, 2012 10:35 pm

in vitro... wrote:dodam, że nadawanie ID jest bez sensu, bo są prostsze i fajniejsze sposoby na autoryzację rozmówców przy użyciu obecnej mechaniki. używajcie szyfrów i haseł ludzie
nie chodzi o autoryzację (a dokładniej autentykację) rozmówcy tylko o zlokalizowanie miejsca/kierunku nadawania co ułatwi złapanie dowcipnisia i obrzucenie go łajnem i jajkami. Żaden szyfr czy hasło tego nie dokona.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby psychowico » Wed Apr 04, 2012 7:17 am

lacki2000 wrote:
in vitro... wrote:dodam, że nadawanie ID jest bez sensu, bo są prostsze i fajniejsze sposoby na autoryzację rozmówców przy użyciu obecnej mechaniki. używajcie szyfrów i haseł ludzie
nie chodzi o autoryzację (a dokładniej autentykację) rozmówcy tylko o zlokalizowanie miejsca/kierunku nadawania co ułatwi złapanie dowcipnisia i obrzucenie go łajnem i jajkami. Żaden szyfr czy hasło tego nie dokona.


Zgaduje, że raczej toporami i bełtami.
Ja nie mam nic przeciwko temu. Dyskusja tutaj jest jednak jałowa raczej. Ja tam zawsze w miarę popierałem detektory kierunku albo i ID radionadajnika. Ale nie mam na to ciśnienia i mi tam ta sprawa tak nie przeszkadza. Jeśli przepchniecie to gdzieś przez główne forum sugestii - będzie zaimplementowane. Wcześniej czy później.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby in vitro... » Wed Apr 04, 2012 4:18 pm

BZR wrote:Ja bym wolał, żeby radia w ogóle nie było. Psuje rozgrywkę.
miałem plan odkryć jakąś niedużą wyspę i założyć tam społeczność, w której zakazane byłyby radia, pojazdy silnikowe, rowery i inne nowoczesne bajery. ale (1) nie mam na to czasu, i (2) nie ma raczej wielu chętnych
cantr się posypał
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby psychowico » Wed Apr 04, 2012 4:34 pm

Ja bym się pisał.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby in vitro... » Wed Apr 04, 2012 4:44 pm

W takim razie patrz punkt 1. Mógłbym to zapoczątkować, ale z pewnością nie miałbym czasu na dowodzenie społecznością. Choć w tym przypadku nie byłoby potrzebne raczej odgórne dowodzenie, tylko oddolne palenie na stosach lub przynajmniej wygnania wszystkich wiedźm i szaleńców i ich gadających pudeł oraz stalowych rumaków (tak, wiem, że w cantrze nie można jeździć konno)
cantr się posypał
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby BZR » Wed Apr 04, 2012 10:10 pm

Ale teraz na poważnie, nie chcielibyście, żeby radia zniknęły z Cantra? Wydaje mi się, że przez to wszyscy wszystko wiedzą... Jak tylko coś się wydarzy od razu wyrusza jakaś ekipa ratunkowa stąd lub stamtąd... nie mówiąc o postaciach, które nagle kończą wieść swój spokojny żywot, łapią za kusze, wsiadają na statek i płyną zabić nieznajomych i pomścić nieznajomych.

edit: ale się podjarałem, zaraz machnę posta na angielskim forum! :evil: :twisted: :evil: :twisted:
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby Greek » Wed Apr 04, 2012 10:19 pm

Polecam.

Jestem za faksem do radyj, żeby tylko przywódca osady wślizgiwał się od czasu do czasu do chatki z faksem zamkniętej na klucz. I przekazywał mieszkańcom tylko te informacje, które są "ważne" i które chce. :]
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby poziomek90 » Wed Apr 04, 2012 10:43 pm

Fakt, drukarka do radia by się przydała. Nie trzeba byłoby ciągle kampić przy radio
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby psychowico » Thu Apr 05, 2012 7:24 am

BZR wrote:Ale teraz na poważnie, nie chcielibyście, żeby radia zniknęły z Cantra? Wydaje mi się, że przez to wszyscy wszystko wiedzą... Jak tylko coś się wydarzy od razu wyrusza jakaś ekipa ratunkowa stąd lub stamtąd... nie mówiąc o postaciach, które nagle kończą wieść swój spokojny żywot, łapią za kusze, wsiadają na statek i płyną zabić nieznajomych i pomścić nieznajomych.

edit: ale się podjarałem, zaraz machnę posta na angielskim forum! :evil: :twisted: :evil: :twisted:


Cantr ma być symulatorem społeczeństwa. Szeroki dostęp do informacji jest powszechny w rozwiniętych społeczeństwach.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest