Detektor kierunku fali radiowej

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Detektor kierunku fali radiowej

Postby lacki2000 » Wed Mar 16, 2011 12:08 am

O komunikacji radiowej już napisano wiele (bardzo ładna i mądra sugestia była tu: viewtopic.php?f=45&t=17120). Przez jej wady pojawiają się czasem sytuacje jak ta ostatnia, z pryszczatym chamem przy nadajniku (tak mi go wyobraźnia zilustrowała). Proponuję możliwość budowy detektorów kierunku odebranej fali radiowej. To takie anteny rozstawione i podłączone do pudełka które mierzy różnicę sygnałów i wylicza z tego kierunek z którego fala nadleciała.
Chciałbym wiele wersji takich detektorów, jak się wyśpię to opiszę.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby oxyquan » Wed Mar 16, 2011 5:50 am

I tak tego nie zaimplementują, szkoda twojego czasu. A zaistniała sytuacja to raczej sprawa dla PD.
User avatar
Zlotnik
Posts: 76
Joined: Fri Mar 04, 2011 10:26 pm

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby Zlotnik » Fri Mar 18, 2011 9:44 pm

Jeszcze przyjdzie czas, że będą musieli :twisted:
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby lacki2000 » Fri Mar 30, 2012 8:50 pm

Może już nadszedł ten czas? Bo coraz bardziej radio przestaje spełniać swą pierwotną funkcję - gracze i postacie są bezsilne wobec radiokretynów.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby in vitro... » Sat Mar 31, 2012 12:55 am

radiokretynów trzeba zwalczać poza grą, a nie w niej
cantr się posypał
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby poziomek90 » Sat Mar 31, 2012 6:25 am

A pod jaki paragraf to podpada? Czasem też mi się zdarzy coś chlapnąć, ale wczoraj to nie ja :p
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby oxyquan » Sat Mar 31, 2012 6:58 am

in vitro... wrote:radiokretynów trzeba zwalczać poza grą, a nie w niej


To może piratów od razu też?
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby psychowico » Sat Mar 31, 2012 9:41 am

in vitro... wrote:radiokretynów trzeba zwalczać poza grą, a nie w niej


Jak przedmówca - dlaczego by? W rzeczywistości też masz radio-kretynów.
Na Suggestion forum zdaje się jest jakaś sugestia bliska akceptacji na temat wykrywania ludzi nadających przez radia w grze. Jeśli ta sprawa jest dla was ważna zapraszam do znalezienia jej i poparcia.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby Sasza » Sat Mar 31, 2012 10:17 am

oxyquan wrote:
in vitro... wrote:radiokretynów trzeba zwalczać poza grą, a nie w niej


To może piratów od razu też?


Takich pseudo piratów, którzy tylko zabijają jak w Ogame, to przecież się zwalcza - usunięcie właściwości herbaty i niebawem nowe zasady przy atakowaniu.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
kryminator
Posts: 30
Joined: Fri May 06, 2011 5:09 pm

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby kryminator » Sat Mar 31, 2012 10:54 am

Lepsze tysiące radiokretynów nadające głupie/mylące informacje przez radio, ale związane z grą niż jedno niepotrzebne, bezmyślne i bezsensowne OOC niemające związku z cantr (a obecnie już chyba 3 nadali... jednego dnia). A tej sugestii o namierzaniu radia nie nazwałbym bliskiej akceptacji, wygląda na to, że tamten temat umarł albo przynajmniej przycichł (i dobrze bo ten ich pomysł jest daleki od ideału).
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby psychowico » Sat Mar 31, 2012 10:56 am

Ostatnia odpowiedź z przed 15 dni to raczej nie jest umarły temat jak na nasze standardy. Rozumiem, że ideał jest taki, jaki Ty właśnie wymyśliłeś/lubisz? :twisted: To odezwij się w tamtej sugestii i proponuj ulepszenie.

Spamerów od OOC zgłosiłem na forum. To jest akurat totalne psucie gry.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
kryminator
Posts: 30
Joined: Fri May 06, 2011 5:09 pm

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby kryminator » Sat Mar 31, 2012 11:11 am

Trochę się źle wyraziłem, bo pomysł jest dobry (detekcja źródeł śmieciowych komunikatów radiowych), ale ich główna propozycja realizacji go jest tragiczna, preferują najprostsze rozwiązanie, które po prostu zamyka temat (routowanie id radia i blokowanie tych id co mi się nie podobają), bo nie daje żadnego pola do popisu postaciom i spowoduje kompletne zniknięcie radioidiotów. I ja już tam się wypowiedziałem raz albo i dwa, ale nikt nie przyklasnął, raczej uznano moją propozycję rozwiązania tego za idiotyczną (bo żmudną i wymagającą wysiłku graczy).

Kurde, ale połączenie radioidiotów i wiadomości ooc przez radio (czyli to co się teraz w grze dzieje) to jest dopiero denerwujące.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby lacki2000 » Sat Mar 31, 2012 11:23 am

kryminator wrote:Trochę się źle wyraziłem, bo pomysł jest dobry (detekcja źródeł śmieciowych komunikatów radiowych), ale ich główna propozycja realizacji go jest tragiczna, preferują najprostsze rozwiązanie, które po prostu zamyka temat (routowanie id radia i blokowanie tych id co mi się nie podobają), bo nie daje żadnego pola do popisu postaciom i spowoduje kompletne zniknięcie radioidiotów. I ja już tam się wypowiedziałem raz albo i dwa, ale nikt nie przyklasnął, raczej uznano moją propozycję rozwiązania tego za idiotyczną (bo żmudną i wymagającą wysiłku graczy).

Kurde, ale połączenie radioidiotów i wiadomości ooc przez radio (czyli to co się teraz w grze dzieje) to jest dopiero denerwujące.
Jeśli zastosować sugestię, że urządzenia emitujące ID się dodatkowo montuje do radia i można je rozmontować to będą przecież radia bez ID, i do nich nieco pomocna będzie triangulacja, jeśli da się w niej rozróżnić czy sygnał leci z przekaźnika czy nie.

edit: poza tym ja emisję ID proponowałem już w maju 2009 a DoughR. dopiero w listopadzie 2011 :)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby in vitro... » Sat Mar 31, 2012 12:49 pm

nie wiem jaką definicję radiokretyna przyjęliście. jeśli kretyn, który spamuje wiadomości ooc, bluzgi, albo po prostu spamuje przez radio, to bana mu. jeśli kretyn, który dorwał się do radia, ale nie łamie zasad, to toporem go. w tym drugim przypadku ta sugestia jest wporzo. już to widzę - RADIOGESTAPO, będzie niezła zabawa.
cantr się posypał
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Detektor kierunku fali radiowej

Postby oxyquan » Sat Mar 31, 2012 1:12 pm

in vitro... wrote:nie wiem jaką definicję radiokretyna przyjęliście. jeśli kretyn, który spamuje wiadomości ooc, bluzgi, albo po prostu spamuje przez radio, to bana mu. jeśli kretyn, który dorwał się do radia, ale nie łamie zasad, to toporem go. w tym drugim przypadku ta sugestia jest wporzo. już to widzę - RADIOGESTAPO, będzie niezła zabawa.


Dobry chaos nie jest zły! :twisted:

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest