Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Rusalka » Thu Jul 29, 2010 1:01 pm

Nie tyle zadanie chcę zlecić co się zorientować jak coś zrobić.

chciałbym mieć taki uploader, ze wklejam jpg'a lub cokolwiek podobnego, a następnie online-owy programik dostosowuje jego wymiary, tak jak na przykładzie poniżej:

1. Wybieram obrazek - tło. W tym przykładzie będzie on taki:

Image

2. Wybieram obrazek który chcę na niego nałożyć:

Image

3. Mój uplader dostosowuje obrazek do rozmiaru i kształtu ramki jak poniżej:

Image

4. I dostajemy coś takiego:

Image

5. Ostatnia operacja to nałożenie filtra coś na kształt "multiply" w photoshopie. Chodzi o to, że kolory tła i obrazka są ze sobą sumowane. Dlatego białe tło + żółć papieru daje nam tą samą żółć usuwając zbędną biel. Dodatkowo dodałem na ostatnim obrazku przezroczystość 80%.

Image


Także teraz pytania:
1. W jakim języku programowania można to zrobić?
2. Czy jest to ekstremalnie skomplikowane, czy luzik?
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Rusalka » Thu Jul 29, 2010 1:53 pm

Druga sprawa: Pytanie do reszty obiboków, takich jak ja :)

Co w ogóle myślicie takiej zmianie w grze, że notatki miałyby swoją graficzną miniaturkę, mniej więcej taką jak na przykładzie poniżej?

Osobiście wyobrażam to sobie w taki sposób, że będzie kilkanaście - kilkadziedziesiąt różnych obrazków tła (papierów, prergaminów itp.) i każdy gracz będzie mógł je modyfikować za pomocą uploadera, który pokazałem w poprzednim poście.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Rusalka » Thu Jul 29, 2010 2:33 pm

Więcej przykładów:

ImageImageImageImageImage
ImageImageImageImageImage
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Sopel_1 » Thu Jul 29, 2010 2:39 pm

Mi się podoba - i to bardzo :D
Miniaturka notatki - hmmm ... to byłoby przydatne ...
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby robin_waw » Thu Jul 29, 2010 3:13 pm

To zaraz się zrobią drugie windowsy albo GUI dla Cantra.
Pomyślcie o tych co maja wolne łącza, komórki itp.

P.S. PRECZ GRAFIKĄ nie żyje wyobraźnia :)
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Rusalka » Thu Jul 29, 2010 5:48 pm

:)

robin_waw wrote:To zaraz się zrobią drugie windowsy albo GUI dla Cantra.
Pomyślcie o tych co maja wolne łącza, komórki itp.


Nie wyobrażam sobie grafiki w Cantrze inaczej niż jako opcja, którą najzwyczajniej w świecie można wyłączyć.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Pies » Thu Jul 29, 2010 6:50 pm

Rusalka wrote::)

robin_waw wrote:To zaraz się zrobią drugie windowsy albo GUI dla Cantra.
Pomyślcie o tych co maja wolne łącza, komórki itp.


Nie wyobrażam sobie grafiki w Cantrze inaczej niż jako opcja, którą najzwyczajniej w świecie można wyłączyć.


Niestety w tej chwili jeżeli chcesz grać bez grafiki, to postać powinna być ślepa, już i tak za dużo tekstów (szczególnie prawa) jest tworzonych jako obrazki.

Chociaż z drugiej strony... W ten sposób można by dać ludziom gotowe szablony do praw itp i jednocześnie dostać tekst do wrzucenia jak alt np.

Co do techniki - powinno się i w PHP dać zrobić, chociaż może niech się wypowiada ktoś kto ma doświadczenie.
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Rusalka » Thu Jul 29, 2010 8:26 pm

Tych notatek tekstowych, które technicznie są obrazkami to ja osobiscie nie lubię.

Rozumiem, że to kwestia tego, że większość ludzi nie potrafi skomponować tak notatki, aby tekst w niej był technicznie tekstem - przecież się da.

Najidealniejszym rozwiązaniem byłby rozbudowany edytor tekstowy do notatek. Nawet edytor na tym forum jest lata świetlne do przodu w porównaniu do edytora w Cantr. To chyba nie jest zresztą bardzo skomplikowane. Pewnie wystarczy gotowy moduł wstawić jakich pełno na necie.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby OktawiaN :) » Wed Aug 18, 2010 12:29 pm

Rusalka wrote:
Także teraz pytania:
1. W jakim języku programowania można to zrobić?
2. Czy jest to ekstremalnie skomplikowane, czy luzik?


1.Nakładanie na siebie elementów i przeźroczystość - CSS2
Generowanie - w PHP
2.Dla osoby obeznanej w temacie, czyli tworzącej WWW, nie powinno to stanowić jakiegoś większego problemu. Przy czym myślę że przy nakładaniu na siebie elementów będzie trochę zabawy, ale nie jest to jakoś bardzo skomplikowane.

3.Pomysł czysto kosmetyczny, nad którym proponowałbym się szerzej zastanowić. Bo skomplikuje to kod, a lepiej byłoby zreformować całość tworzenia notatek i dać wiele opcji ich tworzenia
[url=http://pajacyk.pl][img]http://www.stoczek.net.pl/gmina/files/baner_pajacyk%5B1%5D.jpg[/img][/url]Pajacyk.pl
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby wadko » Wed Aug 18, 2010 12:55 pm

Nie chce graficznych notatek.
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby suchy » Wed Aug 18, 2010 2:16 pm

@wadko: Bo ponieważ? ;)
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby wadko » Wed Aug 18, 2010 2:18 pm

Bo to gra tekstowa, a nie Tibia.
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby suchy » Wed Aug 18, 2010 3:23 pm

A mapy, obrazy? Przecież już istnieją, a nawet i kroniki, jak i inne teksty tworzone w wersji graficznej...
Zresztą, w Tibii to w ogóle czegoś takiego jak notatki pewnie nie ma... Gracze nie umieliby przeczytać.
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby wadko » Wed Aug 18, 2010 4:40 pm

Mapy i obrazy są obrazkami, ale czy mówimy o rzeczach które inaczej niż obraz nie da się przekazać? Nie, mówimy o notatkach graficznych. Już mnie mierzwi od tej obrazkomanii. Chce przeczytać prawa miasta, nie da się bo to grafika. Chcę poczytać kronikę, nie da się bo to grafika. Wszystko musi być upiększane niepotrzebnymi grafikami pożółkłego papieru. Dobrze, niech będzie, ale niech chociaż tekst będzie tekstem. Ale nie... ale nie... wszystko musi być grafiką. Każdy musi połechtać swoją próżność i pochwalić się światu, że opanował zdolność obsługi kilku przycisków w Photoshopie.

Takie notatki są nie możliwe do odczytania przy korzystaniu z internetu w komórce lub gorszych połączeń internetowych.

Przy okazji, nie sil się na obrażanie graczy Tibii, bo możesz natknąć się na jakiegoś niespodziewanie. (Tak, mówię o sobie)
Shan
Posts: 40
Joined: Mon Oct 19, 2009 9:14 pm

Re: Graficzne notatki - Nowy uploader do obrazków!!

Postby Shan » Wed Aug 18, 2010 4:50 pm

Według mnie dodawanie kolejnych graficznych aspektów do Cantr jest złym pomysłem. To gra czysto tekstowa, i dzięki temu ma swój klimat. Według mnie grafika to ucieczka od tekstu, który stworzyć wbrew pozorom o wiele ciężej, niż wyszperać w necie obrazek, albo zrobić/poprosić kogoś o to. Co do przedmówcy według mnie to też jeden z aspektów który jest bardzo często nie brany pod uwagę. Nie każdy jest posiadaczem szybkiego łącza internetowego, a narastająca częstotliwość obrazków potrafi doprowadzić do białej gorączki gdy korzysta się ze słabszego internetu. Bawi was to że kogoś nie stać? Proszę! Śmiejcie się. Ja osobiście posiadam internet w komputerze, z wystarczającym łączem, i śmiga jak marzenie. Ale gdy siedzę u kolegi i musi on czekać 15 minut na wczytanie się notatki bo wyczerpał limit pobierania i internet muli mu niewyobrażalnie to aż mi się żal robi. Po co brał z limitem? Teraz ma? Z takim podejściem spotykam się ostatnio często, a więc od razu piszę. Mam w głębokim poważaniu co, gdzie, jak, dlaczego. Interesuje mnie to, że katorgą jest granie w Cantr na słabym łączu.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest