Broń

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Broń

Postby saguarooo » Sun Jul 18, 2010 8:26 am

Ja się zastanawiałem, czy lepszym sposobem na zwiększenie różnorodności używanych broni będzie nie zwiększanie złożoności mechaniki, ale zamiast tego jej zmniejszanie... Tzn, żeby kilka rodzajów broni miałoby takie same parametry jak kusza czy topór. Wtedy gracz nie musiałby mógłby się zdecydować np.: na półtoraka, bez świadomości, że toporem zadałby większe obrażenia.
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Broń

Postby A.L.M.E.R » Sun Jul 18, 2010 8:28 am

*Łapie się za głowę*To by dopiero tragedia była
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
Mirli
Posts: 33
Joined: Wed Feb 10, 2010 5:16 pm

Re: Broń

Postby Mirli » Sun Jul 18, 2010 9:05 am

saguarooo wrote:Ja się zastanawiałem, czy lepszym sposobem na zwiększenie różnorodności używanych broni będzie nie zwiększanie złożoności mechaniki, ale zamiast tego jej zmniejszanie... Tzn, żeby kilka rodzajów broni miałoby takie same parametry jak kusza czy topór. Wtedy gracz nie musiałby mógłby się zdecydować np.: na półtoraka, bez świadomości, że toporem zadałby większe obrażenia.


Właśnie o to mi chodziło :)
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Broń

Postby Miri » Sun Jul 18, 2010 9:08 am

No, a to mi się podoba, i to bardzo :D
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Broń

Postby KVZ » Sun Jul 18, 2010 9:57 pm

To może zróbmy tak, by kamienne młotki zadawały śmiertelne ciosy tak jak kusza i topór. Obiecuje, że wtedy szybko zapomnicie, że było coś takiego jak kusza i topór. :lol:
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: Broń

Postby kamil1313 » Mon Jul 19, 2010 8:45 am

A po co młotki? Zacznijmy rzucać kamieniami!
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Broń

Postby Rusalka » Mon Jul 19, 2010 8:54 am

A moze by tak dać broni coś takiego jak skill factor? Tzn aby walnąć kogoś młotkiem nie trzeba być specjalnie wyrafinowanym, ale żeby skutecznie strzelać z łuku to trzeba by już mieć walkę przynajmniej na poziomie "umiejętnie" bo inaczej sie nastrzelamy bez większych efektów. Takie zróżnicowanie spowodowałoby, że każdy dobierałby sobie broń do umiejętności. Zakładam, że np. halabarda miałaby mały skill factor (do opanowania przez każdego) Ale rapier już byłby trudny w obyciu)
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Broń

Postby Laura_ » Mon Jul 19, 2010 1:53 pm

dla mnie super
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: Broń

Postby Sopel_1 » Mon Jul 19, 2010 2:08 pm

Rusalka wrote:A moze by tak dać broni coś takiego jak skill factor? Tzn aby walnąć kogoś młotkiem nie trzeba być specjalnie wyrafinowanym, ale żeby skutecznie strzelać z łuku to trzeba by już mieć walkę przynajmniej na poziomie "umiejętnie" bo inaczej sie nastrzelamy bez większych efektów. Takie zróżnicowanie spowodowałoby, że każdy dobierałby sobie broń do umiejętności. Zakładam, że np. halabarda miałaby mały skill factor (do opanowania przez każdego) Ale rapier już byłby trudny w obyciu)


Good Idea
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Broń

Postby Miri » Mon Jul 19, 2010 5:21 pm

A już tak nie jest? Chyba że chcecie tak samo ale bardziej :P
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: Broń

Postby kamil1313 » Tue Jul 20, 2010 7:49 am

Miri wrote:A już tak nie jest? Chyba że chcecie tak samo ale bardziej :P


Bardziej! Niech topór będzie tylko dla najsilniejszych! Wreszcie można zrobić siłownię... A kusza tylko dla tych, co strzelają po mistrzowsku! Zaraz wszyscy się ich będą pozbywać ;)
User avatar
Piscator
Administrator Emeritus
Posts: 6843
Joined: Sun Jul 02, 2006 4:06 pm
Location: Known Space

Re: Broń

Postby Piscator » Fri Sep 10, 2010 1:21 pm

saguarooo wrote:Ja się zastanawiałem, czy lepszym sposobem na zwiększenie różnorodności używanych broni będzie nie zwiększanie złożoności mechaniki, ale zamiast tego jej zmniejszanie... Tzn, żeby kilka rodzajów broni miałoby takie same parametry jak kusza czy topór. Wtedy gracz nie musiałby mógłby się zdecydować np.: na półtoraka, bez świadomości, że toporem zadałby większe obrażenia.


I actually really like this suggestion. We could for example give all steel swords the same damage potential, but leave the skill weightings different.

google wrote:Bardzo lubię tę sugestię. Możemy na przykład podać wszystkie miecze stalowe tym samym potencjalne szkody, ale pozostawić wagi różnych umiejętności.
Pretty in pink.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Broń

Postby lacki2000 » Fri Sep 10, 2010 3:25 pm

a czy jest w systemie zadawania obrażeń taki mechanizm, że mniejszą/lżejszą bronią łatwiej ominąć tarczę przeciwnika? W ten sposób może pojawiłoby się kilku groźnych nożowników.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Piscator
Administrator Emeritus
Posts: 6843
Joined: Sun Jul 02, 2006 4:06 pm
Location: Known Space

Re: Broń

Postby Piscator » Fri Sep 10, 2010 4:18 pm

That would be great, but can't be done without a programmer.

google wrote:To byłoby wspaniałe, ale nie może tego zrobić bez programatora.
Pretty in pink.
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Broń

Postby Shadowly » Fri Sep 10, 2010 9:52 pm

A więc trzeba znaleźć takiego osobnika, który to stworzy ;)
Image

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest