Broń

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Broń

Postby witia1 » Wed May 11, 2011 12:04 pm

Mi podobało by się rozwiązanie które zależnie od użytej broni zmieniało by nie tylko obrażenia, ale tez szanse całkowitego uniknięcia ataku i ominięcia tarczy przeciwnika.
Do tego tarcze z przeciwieństwem tych statystyk.
Np. Obrażenia, celność, szybkość. Celność jest typowa dla broni, szybkość tarczy i broni jest porównywana by ustalić szansę na obronę, no i na koniec obrażenia o ile tarczą udało się zasłonić.
Ciężkie rodzaje oręża i tarcz zapewniają wysokie obrażenia/redukcje i bardziej korzystają z siły postaci niż umiejętności, lekkie mają z kolei większą szanse na ominięcie obrony/skuteczną obronę ale zależą bardziej od umiejętności walki.

Niestety już teraz na szybko znalazłem błędy ewentualnie w/w systemu. Po pierwsze można nosić więcej niż jedna tarczę, problem tkwić będzie w działaniu "najlepszej" czy jako najcięższej z największą redukcją, czy najbardziej dostosowanej do broni jaką zostało się zaatakowanym. Obie wersje mają wadę, druga daje przewagę osobie przygotowującej atak ( bo skoro wybiera porę to może spokojnie poświęcić trochę czasu na opróżnienie plecaka i zabranie kolejnej tarczy ) a pierwsza wykorzystanie szybkich broni i wręczenie ciężkiej tarczy przeciwnikowi.
Rest In Pieces.
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Broń

Postby Shadowly » Sun Feb 26, 2012 6:42 pm

Ja mam pytanie, bo z tego co pamiętam pojawiło się sporo sugestii odnośnie kompletnie nowej broni. A byłoby możliwe wprowadzenie po prostu większej ilości broni pięknej? Mam namyśli taką która jest przyozdobiona czyli na przykład szabla ozdobiona brylantami.Można by wprowadzić że część innych broni też można upiększyć.

Aktualnie najczęściej jest używana kusza albo stalowy topór bojowy. A gdyby na przykład można było wsadzić w taki topór kamienie szlachetne. Szable przyozdobić kamieniami szlachetnymi jak turkusy, szmaragdy, rubiny... Sądzę że większe miasta w których się przelewa czasem niektórych kamyczków by zrobiły kilka takich broni dla chętnych.

Niektórzy lubią nosić pierścioneczki, a piraci może jednak by woleli latać z toporami w których by mieli krwawe kamyczki. Jakieś urozmaicenie też powstałoby bez wnoszenia kompletnie nowych broni którym trzeba by ustalać nowy współczynnik ataku. Zwiększył by się popyt na kamienie szlachetne i z magazynów by się wygrzebało już te które leżą od jakiegoś czasu ponieważ nikt nie chce więcej biżuterii.
Image
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Broń

Postby psychowico » Sun Feb 26, 2012 7:17 pm

Why not, to po prostu kolejne rodzaje nowych przedmiotów. Zapraszam do stworzenia nowego wątku w dziale "Suggest" na angielskim forum i wypisania kilku dokładnych przykładów takich broni, być może będzie trochę osób tym zainteresowanych i przedmioty pojawią się w grze.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest