Obligatoryjne pojemniki do towarow

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Obligatoryjne pojemniki do towarow

Postby lacki2000 » Wed Jan 27, 2010 2:15 pm

Witajcie!
Wiem, duzo teraz róznych innych spraw na glowie a tu jeszcze taki ja wyskakujacy z ciezka artyleria (i bez polskich ogonków):
Sugeruje by wszystko co jest w gramach wymagalo w inwentarzu postaci pojemnika (pózniej by bylo jeszcze trudniej to przy wydobyciu/produkcji równiez - taki ze mnie hardkor). Dla uproszczenia postac w golych rekach moglaby nosic do 1000gram cial stalych róznego rodzaju, no i ewentualnie 100gram cieczy jednego rodzaju.
1. Po co?
Generalnie po to by bylo sensowniej.
2. Jak?
- Nalezaloby najpierw okreslic trzy typy stanu skupienia(gaz, ciecz, cialo stale) i przypisac je do kazdego towaru.
- Potem trzeba wymyslic setki rodzajów pojemników. Niektóre moglyby przechowywac dwa a nawet trzy typy stanu skupienia (np. sloik szklany moze przechowywac gaz, ciecz czy cialo stale)
- Zalozenie glówne jest takie, ze sporo pojemników powinno byc bardzo latwo i szybko dostepnych (szczególnie tych na ciecze i ciala stale, np.: buklaki ze skóry, skrzynki z drewna, puszki z cyny).
- Pojemnik w danym momencie moze przechowac tylko jeden rodzaj towaru.
- Kazdemu pojemnikowi moznaby nadac etykiete a dodatkowo byloby widac co i ile zawiera.

Code: Select all

Duza uszczelniona drewniana skrzynka zawierajaca 8560 gram piasku - Piasek dla Franka -
Maly sloik zawierajacy 523 gram propanu - Sloik Henia -

- Niektóre ubrania generowalyby kieszenie - pojemniki na ciala stale.

Code: Select all

Lewa kieszen - konopne spodnie - zawierajaca 380gram chleba.
Prawa kieszen - konopne spodnie - pusta.
Kieszonka - konopna koszula - zawierajaca 1 gram róz.

- Inni widzieliby odpowiednie akcje zwiazane z uzywaniem pojemników.

Code: Select all

X upuszcza duza uszczelniona drewniana skrzynie zawierajaca piasek.
Y podnosi duzy sloik zawierajacy miód pitny.
X podaje do Y niewielka skórzana plachte zawierajaca banany.

Jesli na poczatek pojemniki nie bylyby wymagane przy produkcji to jesli zalozyciel nie mialby pojemnika lub miejsca w rekach to towar ladowalby na ziemi.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Wed Jan 27, 2010 2:20 pm

I miał byś w inwentarzu 10 kilo pojemników i 5 kilo różnych towarów.
I każdy pojemnik musiał byś mieć opisany żeby wiedzieć czego ile w nim masz. I ciągle byś musiał wkładać i wyjmować z pojemnika albo dawać z pojemnikiem.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Wed Jan 27, 2010 2:27 pm

robin_waw wrote:I miał byś w inwentarzu 10 kilo pojemników i 5 kilo różnych towarów.

Można założyć że pojemniki będą straszliwie lekkie (np. od 1 do 20gram).
I każdy pojemnik musiał byś mieć opisany żeby wiedzieć czego ile w nim masz.
Jak zawarłem w przykładach, byłoby widać ile czego jest w środku.
I ciągle byś musiał wkładać i wyjmować z pojemnika albo dawać z pojemnikiem.
Wystarczy ikonka "Przekaż pojemnik" oraz druga "Przekaż zawartość pojemnika" - działałaby tak samo jak aktualne przekazywanie surowców.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Postby Bziur » Wed Jan 27, 2010 2:27 pm

Jakby został wprowadzany drag'n drop połączony z drzewkiem zrobione w ajaksie w inwentarzu to pomysł jak najbardziej dobry i wykonalny, ale bez tego to trochę bez sensu. No i jestem za tym, żeby niektóre surowce były możliwe do noszenia tylko w pojemnikach. jak np. propan.
Image
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Thu Jan 28, 2010 7:24 am

Przeciw. Nie musimy na siłę urealniać Cantra, powiem więcej: jestem za tym by np.: wprowadzić prąd jako surowiec (30 gram prądu :twisted:) jako alternatywne źródło zasilania.
Ni Ni Ni Ni!
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Postby wadko » Thu Jan 28, 2010 8:20 am

Prąd to zjawisko fizyczne, to tak jakby wprowadzić temperaturę i wiatr jako surowiec.

Sam pomysł z pojemnikami nie podoba mi się. Utrudnianie gry na siłę.
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Jak zwykle nie na temat ;)

Postby NiKnight » Thu Jan 28, 2010 8:41 am

Offtop mode on

Wiem, wiem ale świat Cantr rządzi się odmiennymi zjawiskami. Nie mamy w nim wiatru a mimo tego żagle działają. Działają zawsze z taką samą siłą niezależnie od tego w którą stronę płyniemy :wink:

Offtop mode off
Ni Ni Ni Ni!
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Sat Jan 30, 2010 5:56 pm

Umarłbym przenosząc rzeczy z jednego magazynu do drugiego, jeśli by to zostało wprowadzone...
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Sat Jan 30, 2010 11:43 pm

Legalus wrote:Umarłbym przenosząc rzeczy z jednego magazynu do drugiego, jeśli by to zostało wprowadzone...
Przeciągania ta zmiana nie dotyczy a gdyby równolegle wprowadzić sugestię, że można przeciągać maksymalną dla postaci ilość towaru jako część wielkiej hałdy to by nie miało to żadnej złej relacji.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sun Jan 31, 2010 2:49 pm

A co z zakładaniem dużych projektów wytopu żelaza itp?
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sun Jan 31, 2010 3:01 pm

Sądzę, że wraz z wprowadzeniem nowego interfejsu znaczenie pojemników wzrośnie.
(SRVPRC)
Image
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Re: Obligatoryjne pojemniki do towarow

Postby pipok » Sun Jan 31, 2010 4:51 pm

lacki2000 wrote:Sugeruje by wszystko co jest w gramach wymagalo w inwentarzu postaci pojemnika.
Czyli nowa postać nie miałaby nawet gdzie umieścić marchewki, którą sobie nakopie. A więc - nie mogłaby NIC zjeść! Bo w ręce przecież nie mogłaby trzymać - KAŻDE jedzenie jest w gramach, więc każda jego ilość wymagałaby pojemnika.
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Postby Ice-Man » Sun Jan 31, 2010 7:09 pm

marol wrote:Sądzę, że wraz z wprowadzeniem nowego interfejsu znaczenie pojemników wzrośnie.


Coraz bardziej mnie ten nowy interfejs ciekawi i coraz więcej martwi, że może popsuć grę. Ale do tego chyba juz jesteśmy przyzwyczajeni.
Image
ImageImage
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Sun Jan 31, 2010 8:08 pm

Lacki2000 w formie. ,,1000 i 1 sposobów na utrudnienie gry w Cantra"
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Re: Obligatoryjne pojemniki do towarow

Postby Bziur » Fri Feb 05, 2010 3:22 pm

Szczerze mówiąc ja jestem ZA. W wurmie są pojemniki i niektóre rzeczy Muszą być w pojemnikach, I mimo prymitywności interfejsu, całkiem przyjemnie się gra : )
A w ogóle to nie wiem czy pamiętacie, ale jak wprowadzali drzewko do projektów w ajaxie to też część się burzyła, że to klimat psuje. : P
Image

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest