"Widocznosc postaci" w opisie gwiazdkowym

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Mowgli
Posts: 14
Joined: Sat Dec 12, 2009 7:52 pm

"Widocznosc postaci" w opisie gwiazdkowym

Postby Mowgli » Sun Dec 13, 2009 5:46 pm

Najpierw chciałem się przywitać w związku z tym ,że to mój pierwszy post.


W pomyśle chodzi o to aby dało się w opis gwiazdkowy wstawić tag np. <Stefan>.Inne postacie wiedziałyby o kogo chodzi-niektóre widziałyby Stefana jako 20-letniego mężczyznę a inne jako Stefana Pirata czy Stefana Króla Edenu (zależnie jak mają go zapamiętanego)

Wprowadzenie tych tagów ułatwiłoby opisy w gwiazdkach bo zamiast pisać *uśmiecha się do Stefana i przytula go*
ew.*uśmiecha się do 20latka Stefana ubranego w: konopne gacie i przytula go*
Można napisać *uśmiecha się do <Stefan> i przytula go*-wtedy każdy by wiedział o co chodzi.



Szukałem czy to już nie było ale raczej nie bo od 2 lat na bieżąco staram się śledzić forum.A w wyszukiwarce trudno wpisać słowo-klucz odnoszące się do tego pomysłu.


Edit:
@down:
Dzięki za rozpisanie się
2@down:
Już zmieniłem
Last edited by Mowgli on Sun Dec 13, 2009 5:54 pm, edited 1 time in total.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Sun Dec 13, 2009 5:50 pm

Niepotrzebne zawracanie głowy.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Postby gawi » Sun Dec 13, 2009 5:52 pm

hmmm.. po pierwsze nie uzywac polskiej czcionki na forum w tytule...

po drugie hmm.. szczerze nie miałem tego typu problemu jeszcze zawsze pisałem per Stefan i wszystko było jasne a nazwy jak pamietamy juz mamy przecież .. jesłi mamy dwóch o tym samym imieniu .. można to rozegrac inaczej tez .. pokazac palcem , szturchnac... ale w rzeczy samej gram prawie 3 lata i nie miałem sytuacji w które samo imie w gwiazdce by nie starczyło by wszyscy wiedzieli o kogo chodzi

po trzecie witam na forum
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
Mowgli
Posts: 14
Joined: Sat Dec 12, 2009 7:52 pm

Postby Mowgli » Sun Dec 13, 2009 6:11 pm

Zgadzam się ,że to jest nieprzydatne w sytuacji gdy znamy daną osobę ale jakże pomocne gdy nie znamy jej imienia.

Przykład:Jesteś nowy w wiosce,wszyscy do siebie gwiazdkują a ty nie wiesz o co chodzi.
Oczywiście możesz spytać kim jest ten facet(Stefan) do Którego się przytulasz uzyskując jego imię.

W ten sposób zyskujemy alternatywę dla grafiki-wiemy do kogo odnosi się dana czynność
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Postby gawi » Sun Dec 13, 2009 6:50 pm

hmmm ale jak ktoś miedzy sobą gwiazdkuje to pop paru chwilach juz wiadomo kto do kogo prawda bo na akcje jest reakcja .. nie wiem jak dla mnie bez wiekszego sensu .. wprowadzac nowe kodowanie w gre .. i opozniac działanie serwera.. ja nie miałem z tym problemu jak narazie przynajmniej
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Sun Dec 13, 2009 6:57 pm

Wiadomo? Imho jeśli imię postaci nie padło w rozmowie, tylko w gwiazdkach, to twoja postać nie ma prawa znać tego imienia. To śmierdzi telepatią.
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Sun Dec 13, 2009 7:08 pm

W rozmowie bardzo często padają imiona, więc to nie problem.
Mowgli
Posts: 14
Joined: Sat Dec 12, 2009 7:52 pm

Postby Mowgli » Sun Dec 13, 2009 7:12 pm

No imienia nie wiadomo ale wiadomo osobę która kryła się w gwiazdkach pod imieniem.

Mimo to dzięki mojemu pomysłowi byłoby to przejrzystsze nie trzebabyłoby czekać na odpowiedz gwiazdkową owego Stefana.
Zresztą ładnie i logicznie by to wyglądało.Nie znam się na tyle na kodzie by stwierdzić czy to poważna zmiana ale tak na oko laika to nie większa niż słyszalne szeptanie.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest