Bron palna

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Thu Dec 31, 2009 11:58 am

O to mi chodzi.
marfied
Posts: 37
Joined: Wed Oct 28, 2009 8:08 pm
Location: Ruda Sl. (SILESIA)

Postby marfied » Thu Dec 31, 2009 12:04 pm

wybaczcie, obsłużyć pewnie tak, ale walczyć z karabinem to już nie to samo, kto strzelał, ten wie, szczególnie przy wystrzale serią z pozycji stojącej, zapomnijcie o filmach i grach, skupmy się rzeczywistości
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Postby saguarooo » Thu Dec 31, 2009 12:05 pm

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł., tym razem już całkiem porąbany :twisted: ... A jakby tak udało się wprowadzić broń palną (oczywiście z drogich, rzadkich surowców) ale na zasadzie broni stałej? Tzn. osada wybuduje sobie taką broń na placu i już nie może jej ruszać... Była by to broń tylko do obrony, nie można by jej przenieść więc nie nadawałaby się do agresji... I najlepiej gdyby można użyć jej raz, czy dwa na dzień - nawet zmiana strzelca nie umożliwiłaby użycie jej więcej razy dziennie...
marfied
Posts: 37
Joined: Wed Oct 28, 2009 8:08 pm
Location: Ruda Sl. (SILESIA)

Postby marfied » Thu Dec 31, 2009 12:08 pm

a sens takiej broni? to ja wolę by ktoś mury wprowadził
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Thu Dec 31, 2009 12:10 pm

Mury i trucizna są fajne.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Postby saguarooo » Thu Dec 31, 2009 12:13 pm

marfied wrote:a sens takiej broni?

Tu właśnie przejawia się "porąbanie" tego pomysłu :wink: że nie jestem pewny... Bo jeżeli taka broń umożliwiałaby zabicie jednym strzałem to byłby to kompletny bezsens... Choć można by iść w drugą stronę, może ta broń umożliwiałaby oddanie więcej strzałów dziennie ale słabszych niż normalna broń? Byłoby mniej obrażeń ale nie byłoby sytuacji gdy kilku z kolei obrońców chybia całkowicie pozostawiając przeciwnika bez szwanku...
marfied
Posts: 37
Joined: Wed Oct 28, 2009 8:08 pm
Location: Ruda Sl. (SILESIA)

Postby marfied » Thu Dec 31, 2009 12:20 pm

nie widzę go nadal :)

nie każdy musi być wojownikiem, zostawmy możliwość miastom, zatrudniania odpowiednich ludzi do odpowiednich zadań, teraz jest to zbyt proste, użycie broni powinno być znacznie trudniejsze. do SKUTECZNEGO użycia najmocniejszego topora powinien być potrzebny silny i wyszkolony osobnik, przeciętniak jak w życiu, bez zaskoczenia Cię raczej nie trafi
Last edited by marfied on Thu Dec 31, 2009 12:22 pm, edited 1 time in total.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Thu Dec 31, 2009 12:22 pm

Przydałyby się zmiany w broniach.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Postby saguarooo » Thu Dec 31, 2009 12:33 pm

Mówiłem na początku że jestem ogólnie przeciwny broni palnej... Ten pomysł ze stałym karabinem dorzuciłem nieco na chama... Jak mówiłem również chciałbym wprowadzenia kilku zwykłych broni o podobnej skuteczności, jednak różnym wyglądzie - ot, taka kosmetyczna zmiana :)
marfied
Posts: 37
Joined: Wed Oct 28, 2009 8:08 pm
Location: Ruda Sl. (SILESIA)

Postby marfied » Thu Dec 31, 2009 12:50 pm

tak jest, CP wiecznie żywy, forma ponad treścią

ale w sumie, czyż nie o to chodzi?
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Postby Nefertete » Fri Jan 01, 2010 9:35 am

Broni w ogóle nie powinno być ;-) A uderzać to tylko poduszką i wałkiem do ciasta :-P

A na poważnie, zgadzam się, ze sugestią marfieda, najcięższe bronie jak topory powinni mieć możliwość unieść i skutecznie używać tylko silni i dobrze walczący, podobnie z kuszami, tylko umiejętni powinni umieć się tym posługiwać.
Trochę denerwujące jest (przynajmniej dla mnie) , że prawie każdego w cantr robi się na wojownika machającego toporem. A jak ktoś nie ma przy sobie broni czy nie daj boże tarczy to uważany jest za dziwoląga i zaraz takiego się siłą uzbraja ;-)
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Fri Jan 01, 2010 11:28 am

Nefertete wrote:Broni w ogóle nie powinno być ;-) A uderzać to tylko poduszką i wałkiem do ciasta :-P

A na poważnie, zgadzam się, ze sugestią marfieda, najcięższe bronie jak topory powinni mieć możliwość unieść i skutecznie używać tylko silni i dobrze walczący, podobnie z kuszami, tylko umiejętni powinni umieć się tym posługiwać.
Trochę denerwujące jest (przynajmniej dla mnie) , że prawie każdego w cantr robi się na wojownika machającego toporem. A jak ktoś nie ma przy sobie broni czy nie daj boże tarczy to uważany jest za dziwoląga i zaraz takiego się siłą uzbraja ;-)


A najbardziej denerwujące sa postaci manifestujace to ze nie maja przy sobie nawet tarczy. Obnoszą się tym, chwalą i uważają się za lepsze.

Co do używania lepszych broni tylko przez wykwalifikowane postaci to zgadzam sie. Fajnie by było gdyby mozna bylo zobaczyc rozne ciekawe bronie w użyciu, a nie tylko topory i kusze.
Image
Image
Image
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Postby Bziur » Sat Jan 09, 2010 12:37 pm

Sa samochody na paliwo... Kuchenki gazowe...
Jestem za bronia palna, ale niezbyt zroznicowana (ograniczajaca sie do pistoletu i karabinu), oczywiscie droga w produkcji i nieznacznie zwiekszajaca przewage nad przeciwnikiem z taka kusza np. skutecznosc kuszy jest w praktyce podobna do recznie ladowanego karabinu skalkowego.

Osobna kwestia jest to, ze przydaloby sie zmienic troche system walki/umiejetnosci sie bicia. Tzn. zeby bronie nie dzialaly na zasadzie tylko lepsza/gorsza, a zaleznie od typu broni roznie. o tym jednak kiedy indziej i gdzie indziej

edit:
No i z bronia palna moglyby tez wejsc armaty na statki. By uszkadzaly kadlub, albo niszczyly maszty/zagle. Kartacze moznaby pominac w cantrze.
Image

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest