"Tulipan"

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

"Tulipan"

Postby Jinchuuriki » Thu Aug 27, 2009 9:48 pm

Tulipan [Tulip]

Surowce 50 gram kamienia
Przedmioty: Szklana butelka
Czas: 1 godzina

Ważyłby o 1/3 niej niż butelka. Służyłby jako broń, o ataku mniej więcej takim jak nóż. :)
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Postby €e$y » Thu Aug 27, 2009 11:17 pm

Oczywiście za :twisted:
Może to przetrze szlak w kierunku gilotyny i szubienicy :lol:
Cantr dwóch prędkości :)
Za ułatwieniami, bo to zatrzyma nowych, którzy często zniechęcają się trudnościami.
Za kombinatoryką, która urozmaici życie "wyjadaczom" :)
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Fri Aug 28, 2009 7:18 am

hmm to mamy szklane butelki w cantrze?

edit: o jednak mamy. Nie sprawdziłem tematu na samej górze działu :)
I have a cunning plan...
Lord_Destroyer
Posts: 3
Joined: Sat Jul 25, 2009 8:24 am

Postby Lord_Destroyer » Sun Sep 06, 2009 8:55 am

Trochę długi czas produkcji... starczy tą flaszką pier... nicznąć o kamień. Produkcja raczej powinna być chwilowa, za to ryzyko zniszczenia butelk i zranienia się, znaczne. To bardziej realistyczne. Zużycie również powinno postępować o dobre kilka procent po każdym zadanym ciosie, bo narusza strukturę butelki. Przy prawie maksymalnym zużyciu, cios tulipanem powinien również wywołać zniszczenie przedmiotu przez pęknięcie w ręce i oprócz rany zadanej przeciwnikowi, zranić rękę właściciela.
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Sun Sep 06, 2009 9:28 am

W realiach cantra 1 godzina to najkrótszy czas produkcji. :) Myślę że można by się obyć bez kamienia lub np. można by było walnąć butelką o palenisko lub młotkiem.

EDIT:
Można też by było dodać butelce atak a po pierwszym uderzeniu byłby już tulipan. :)
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Postby Jinchuuriki » Sun Sep 06, 2009 10:04 am

Lordzio: tulipanem się nie ciepa, a chlasta. A chlastanie za bardzo jego struktury nie narusza.

Można chyba zrobić projekt tak, że wystarczy do niego obecność stołu/paleniska w lokacji i wystarczyłoby tylko butelkę użyć do niego? :)
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Sun Sep 06, 2009 11:58 am

niektórzy twardziele potrafią zrobić tulipana za pomocą energicznego uderzenia butelką we własne ciemię pod którym inne osobniki posiadają mózgi
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Besteer
Posts: 168
Joined: Fri Sep 01, 2006 8:06 am
Location: Polska

Postby Besteer » Sun Sep 06, 2009 12:31 pm

Chciałbym takie coś zobaczyć :)
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Sun Sep 06, 2009 9:45 pm

Nie chciałbyś...cholernie ciężko się później takiemu durniowi wyciąga kawałki szkła z głowy...
I have a cunning plan...
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Mon Sep 07, 2009 4:56 am

Besteer wrote:Chciałbym takie coś zobaczyć :)
To wersja rosyjska: http://www.joemonster.org/filmy/12997/B ... ntra_glowa Jak widać trzeba też przeliczać zależność między twardością głowy a wytrzymałością butelki :)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Mon Sep 07, 2009 7:26 am

[quote=lacki2000]To wersja rosyjska: http://www.joemonster.org/filmy/12997/B ... ntra_glowa[/quote]

Widać że rosyjska ^^
Jestem za ...
Ale równie dobrze można uderzyć kogoś (domyślnie w głowę) i następuje zamiana przedmiotów.Albo samemu to rozwalić ...
Lord_Destroyer
Posts: 3
Joined: Sat Jul 25, 2009 8:24 am

Postby Lord_Destroyer » Sat Sep 19, 2009 8:11 am

Jinchuuriki wrote:Lordzio: tulipanem się nie ciepa, a chlasta. A chlastanie za bardzo jego struktury nie narusza.


Słowem nie wspomniałem o ciepaniu :) A struktura? Zdaje się, że zostaje mocno naruszona już przy rozwaleniu butelki ;)
Głębszej rany tym nie zadasz, chyba że zranisz kogoś poważniej w tętnice, ale nie wiem, czy mechanizm Cantr przewiduje coś takiego jak ciosy krytyczne uzależnione od umiejętności walki postaci (znajomość wrażliwych punktów) lub po prostu jej szczęście.

Natomiast na pewno tulipan byłby bronią o nikłej skuteczności, w porównaniu do choćby pałki obitej żelazem (czy nawet i nie obitej;) - jak dostaniesz w łeb, to odechce się machania zniszczoną flaszką) nie mówiąc już o mieczu czy toporze.

Poza tym, jeśli ktoś nosi tarczę i jej użyje, to już masz po tulipanie :) A z reguły tarcza z większą lub mniejszą wprawą użyta w obronie jest.

Swoją drogą, widzę mocną umowność skuteczności broni w tej grze.
A raczej chodzi mi o skutki jej użycia, wpływające również na osobę atakującą. Ot, na przykład - ostatnio dostałem od kogoś pięścią - byłoby mocno, ale cały cios przejęła tarcza. Żelazna. Jakim cudem mojego przeciwnika nie rozbolała nawet ręka?
Weźmy łuk dla kolejnego przykładu. Strzała powinna pozostać wbita w ciało, a nie znikać - powinno być konieczne jej złamanie, wyciągnięcie powinna powodować dalsze obrażenia w konsekwencji urazów wewnętrznych, a nawet przy odrobinie pecha zaatakowanego, spowodować wdanie się zakażenia.

Tak więc przy całym realiźmie walki w Cantr, tulipan jak dla mnie mógłby zostać i być nawet tak skuteczny jak topór ;)

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest